Diskusia o zamykani segmentov a rank Leveloch

[ img ] [ img ]

Re: Diskusia o zamykani segmentov a rank Leveloch

Postby porubcan » Wed Apr 10, 2013 6:55 pm

To tvrdenie sa vzťahovalo na Trnavu... Tú postupne dotahujem k dokonalosti. A mám aj segment s rankom 7 (lock L6 od Oriho) - križovatka Študentská/Hospodárska...

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
Last edited by porubcan on Thu Apr 11, 2013 6:56 am, edited 1 time in total.
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 705 times
Been thanked: 1617 times

Postby vlado_s » Wed Apr 10, 2013 6:50 pm

porubcan wrote:Nikdy som netvrdil, že nerobím chyby, že sa nestane, že niečo prehliadnem... Stane sa, nie je to naschvál...
Nemyslel som na chyby ale nedokonalosti k ;)
porubcan wrote:to ale neznamena, ze hlavne tahy nemam vytunene uz davno...
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 133 times
Been thanked: 344 times

Postby porubcan » Wed Apr 10, 2013 6:24 pm

Nikdy som netvrdil, že nerobím chyby, že sa nestane, že niečo prehliadnem... Stane sa, nie je to naschvál...

Zamykat L3 som chcel iba oblasti naozaj hotové. A to za moju EA a moje editovanie zatiaľ reprezentuje iba západná časť Trnavy. A to sa tomu intenzívne venujem posledné 2 týždne... Spraviť celé mesto, to je odhadom 2 mesiace roboty... Zvyšok mojej AM area, ktorý som síce systematicky editoval, nie je zatiaľ v takom stave a asi ani tak skoro nebude... A je možné, že sa o to ani nebudem pokúšať... Nech sa realizujú aj ostatní AMi...

Mne vôbec neslo o to, aby som niekomu bránil v sebarealizácii. No nechať to kvantum roboty na pospas....

PS popri dôslednom finisovani mapy a zadavani čísel domov človek nájde kopec drobných chybiciek, aj napriek tomu, že sa oblasti už predtým venoval...

porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby vlado_s » Wed Apr 10, 2013 6:01 pm

porubcan wrote:to ale neznamena, ze hlavne tahy nemam vytunene uz davno...
Tak to by som Ti vedel rozporovať veci na Major HW. Aj som to chcel v zime opraviť, ale aby som to nezamkol na L4 prižmúril som všetky 4 oči, no takéto vety ma štartujú...

porubcan wrote:jedine zmeny, ktore budu potencialne potrebne v buducnosti:
ešte by som doplnil, zmeny správania sa navigácie (posledne "zvýhodnenie" DSVx namiesto pokračuj priamo)

Ku hlasovaniu: je mi jedno či to bude zamykané od Primary alebo Minor HW ale určite by sme nemali zamykať všetky segmenty.

K Tvojmu príkladu: máš to pekné spravené, ale tak ako Ty robíme maximálne piati, takže buď budeme prechádzať/finalizovať celú mapu len my a budeme to robiť veeeeeeeľmi dlho alebo budú veľké rozdiely medzi územiami/editormi.
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 133 times
Been thanked: 344 times

Postby porubcan » Wed Apr 10, 2013 5:04 pm

foxitrot wrote:
porubcan wrote:kto by teda chcel moze svoj nazor vyjadrit v tomto survey: http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=46039
(pôvodné hlasovanie: http://www.surveymonkey.com/s/98R6D62)

Spravíme ti to hlasovanie tu na fóre? Bolo by to praktickejšie.

Zatiaľ mám 4 hlasy, takže ak hlasovanie na fore, tak ASAP, nech nemusia ľudia svoju voľbu opakovať (okrem tých 4)

Last edited by foxitrot on Thu Apr 11, 2013 10:41 am, edited 2 times in total.
Reason: Zmena hlasovania
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Wed Apr 10, 2013 4:45 pm

porubcan wrote:kto by teda chcel moze svoj nazor vyjadrit v tomto survey: http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=46039

Spravíme ti to hlasovanie tu na fóre? Bolo by to praktickejšie.
Last edited by foxitrot on Thu Apr 11, 2013 10:41 am, edited 2 times in total.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2385 times
Been thanked: 1090 times

Postby porubcan » Wed Apr 10, 2013 2:42 pm

vitj wrote:Omlouvam se, ze jsem sel mimo. Nejde o cervenou sipku, ale nadbytecnou zelenou pri odboceni doprava na sjezdech z 51.
Ale to je drobnost, jde mi o posledni odstavec, kde pises co bude potreba jeste delat.
Myslim, ze tam chybi obecny bod:
- upravy mapy na zaklade novych funkcionalit

Tezko rict co vsechno si vymysli, ale neco urcite ano a pak to bude moct udelat jen nekdo. Pokud na mapu sahne nekdo s vyssim levelem, tak se okamzite okruh rychle zmensuje.
Mame tu dve zakladni veci, ktere jdou proti sobe, ochrana mapy a moznost novacku na ni pracovat. Prijde mi dulezitejsi ta druha cast i pres riziko poskozeni mapy. Nemelo by byt zasadni, protoze dulezite silnice by zamceny byt meli. Jeste bych dodal, ze ani jak vime, ani zamek L3 nemusi byt dostatecny.

aha, som si omylom preklikol iny segment. tie zelene sipky som teda zrusil (prekvapivo ziadny zo segmentov tuto zmenu nereflektuje)

ak sa demokraticky zhodneme, ze kvoli pripadnemu zavedeniu novej funkcionality (predpokladam v buducnosti urcite implementaciu PoI, ale netusim, ci sa nejako bude nejako tykat zamknutia segmentov) nebudeme aktualne hotovu mapu zamykat, tak to akceptujem.

kto by teda chcel moze svoj nazor vyjadrit v tomto survey: http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=46039
Last edited by foxitrot on Thu Apr 11, 2013 10:41 am, edited 3 times in total.
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby vitj » Wed Apr 10, 2013 2:26 pm

Omlouvam se, ze jsem sel mimo. Nejde o cervenou sipku, ale nadbytecnou zelenou pri odboceni doprava na sjezdech z 51.
Ale to je drobnost, jde mi o posledni odstavec, kde pises co bude potreba jeste delat.
Myslim, ze tam chybi obecny bod:
- upravy mapy na zaklade novych funkcionalit

Tezko rict co vsechno si vymysli, ale neco urcite ano a pak to bude moct udelat jen nekdo. Pokud na mapu sahne nekdo s vyssim levelem, tak se okamzite okruh rychle zmensuje.
Mame tu dve zakladni veci, ktere jdou proti sobe, ochrana mapy a moznost novacku na ni pracovat. Prijde mi dulezitejsi ta druha cast i pres riziko poskozeni mapy. Nemelo by byt zasadni, protoze dulezite silnice by zamceny byt meli. Jeste bych dodal, ze ani jak vime, ani zamek L3 nemusi byt dostatecny.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1121 times
Been thanked: 915 times

Postby porubcan » Wed Apr 10, 2013 2:05 pm

foxitrot wrote:
porubcan wrote:ok, ak ta mozem poprosit, skus sa (alebo ktokolvek iny) pozriet na tu cast Trnavy, ktoru mam hotovu, ci by si tam mal vobec preco na nieco sahat:
napr. v tychto dvoch permalinkoch:
https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... TTTTTTTTFT
https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... TTTTTTTTFT

Vsetky Unknown segmenty su teoreticky navigovatelne, maju nizsiu penaltu ako cervena sipka,
Gejzovi Dusikovi netreba dat dlzen na "i"?

Ale vyzera to pekne uhladne.

unknown segmenty su Pedestrian
gejzu dusika - mas pravdu, je to slabo vidno, no dlzen tam nie je. dedicstvo chyb minulych. nastastie bez akehokolvek impactu na uzivatela.
domy som tam cisloval 25.3.. medzicasom je vacsina segmentov upravena voltom16. netusim co tam robil, nebolo tam totiz treba uz nic... mozno posuval segmenty o centimeter...
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby porubcan » Wed Apr 10, 2013 1:55 pm

par veci:
ides mimo uzemie, ktore som na evaluaciu poskytol (to vyznacene v Gmape - je uz hotove vratane kontroly vsetkych cielov podla bodu 1).
to ale neznamena, ze hlavne tahy nemam vytunene uz davno... k uvedenemu prikladu cervenej sipky teda: ta cervena sipka tam patri, nakolko pre odbocenie vpravo sa pouzije tento jazdny pruh

ako som sa uz vyjadril, U-turny su zatial neznama a predpokladam, ze sa k nim este niekto niekedy vyjadri. zatial ich teda neriesim a riesit nebudem kym nebuda o tom viac info. ak by aj na konci slepeho segmentu nebol U-turn povoleny, tak stale bude pouzite doterajsie "Proceed to highlighted route" od najblizsieho susediaceho segmentu.

"nadprumerne dobra" bude mapa Trnavy iba do chvile, ked ulozim posledne chybajuce cislo domu. od toho momentu bude mapa Trnavy hotova. popri cislovani domov totiz kontrolujem aj uplne vsetko ostatne.

jedine zmeny, ktore budu potencialne potrebne v buducnosti:
- nove ulice (tyka sa iba zopar okrajovych rozrastajucich sa lokalit, ktore by som z tohto titulu nechal odomknute)
- docasne dlhodobe obmedzenia - vtedy bude treba zakazat prejazd nejakym segmentom.
- upravu geometrie ak niekde pride nespravna/neskora hlaska - na zaklade UR
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia