Nová verzia aplikácie pre Android: 3.5.3.0

Image Image

Moderators: Unholy, guri211, GinBook, Zirland

Re: Nová verzia aplikácie pre Android: 3.5.3.0

Postby Suik » Fri Jan 18, 2013 11:20 pm

audis wrote:objevila se mi NABÍDKA > PALIVO (pro mě novinka): zobrazují se tam nějaké částky za litr. kde si v menu vyberu typ zobrazovaného paliva? nenašel jsem.

V hlavnom menu Nastavenia -> Cerpaci stanice -> Preferovany typ paliva
BA-SVK & surroundings AreaManager, Soc. Med. XP
Renault Fluence 2011, 1.6 16V Exception+HTC One S, stock Android 4.0.4, waze 3.6.0.0
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
Suik

Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Postby vargosz » Sat Jan 19, 2013 9:18 am

Včera večer jsem se nechal navigovat a současně jsem měl spárované bluetooth sluchátka a poslouchal nějakou muziku, nejprv jsem byl příjemně překvapen, že se waze naučilo ztlumit ostatní zvuky když hlásí kam mám odbočit (možná jsem "objevil ameriku" a už to umí dlouho, ale kdysi když jsem to zkoušel naposledy, tak ty zvuky byly smíchány dohromady a je pravda, že navigační hlášky se pak ztrácely...), ale pak jsem zjistil, že při jízde po městě kde waze "hubu nezavře" se muzika poslouchat prostě nedá. Nevíte někdo kde a jestli vůbec se to dá vypnout?
[L4] Android 5.1.1 Sony Z1 Compact Stock ROM (Waze - actual Beta version)
vargosz
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 233 times
Been thanked: 189 times

Postby GinBook » Sat Jan 19, 2013 9:22 am

Hudba nebo waze?

pokud waze, tak tapni na ikonu v levo dole a po otevrení okna je tam reproduktorek v levo nahoře.
tapnout na něj a je klid od hlášek. Jen mi to zvukem hlásí bonbony.

já to mam pres modrý zub spárované z autem. Bohuzel má verze jednotky v aute to pojala tak, že mi jakože nekdo volá telefonem (vidím moje tel číslo na maxidotu) tím padem uplně vypne rádio a začne hlásit waze kam mám jet. Takže mam standartně vyple hlašky bo je to prepinani mezi radiem a klientem otravující.Zapínám to pouze pokud nevím kam jedu a neznám to tam.

Mimo jiné mi zvukové hlášky čas od času neříká vůbec a to ikdyž to mam zapnuté aby to hlásilo.

jen upozornuji ze mam iphone. ale podle mne to platí univerzálne skrze platformy operačních systémů
[img]https:///HU2IS7[/img][img]https:///r0O6Ya[/img][img]https:///a349MJ[/img][img]https:///4Gd2uk[/img][img]https:///Px6p8u[/img]
CM; Coordinator Czech Republic
iP 6+ / Samsung S3 neo,
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 725 times
Been thanked: 1458 times

Re: Re: Nová verzia aplikácie pre Android: 3.5.3.0

Postby vargosz » Sat Jan 19, 2013 11:20 am

GinBook wrote:Hudba nebo waze?

No pokud bych si tu otázku položil takhle jednoduše, tak je moje odpověď jasná - hudba.
Waze pouštím proto, že se mi ten projekt líbí a chci být senzorem. Ale pro navigování po neznámých končinách ho použiju sporadicky.
Hlášky vypnout umím, ale nechci, protože to považuji za nejjednodušší způsob, jak zjistit, že je někde potřeba změnit geometrii křižovatky, aby uživatel dostal hlášku odpovídající realitě.

No nic prostě budu poslouchat hudbu z jiného zdroje, nicméně pokud by někdo věděl jak naučit waze neztlumovat zvuky telefonu (klidně ne user frendly způsobem) budu rád za tip.

Odesláno z mého ST27i pomocí Tapatalk 2
[L4] Android 5.1.1 Sony Z1 Compact Stock ROM (Waze - actual Beta version)
vargosz
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 233 times
Been thanked: 189 times

Postby croog » Mon Jan 21, 2013 9:19 am

Co si mám představit pod tímhle prosím? "Stiahnutie trasy vopred pri pripojení k WiFi" Co se konkrétně změnilo? Když vypnu waze, odpojím se od internetu, tak už po zapnutí waze stejně na předchozí trasu nenajede.

Máte také problémy se sdílením trasy? I když si pošlu přes mail nebo sms odkaz na sdílení trasy, samotné sdílení se mi v klientovy nezapne..
SE Xperia Pro - Android 2.3.4
croog

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby EfendiM9 » Mon Jan 21, 2013 10:10 am

croog wrote:Co si mám představit pod tímhle prosím? "Stiahnutie trasy vopred pri pripojení k WiFi" Co se konkrétně změnilo? Když vypnu waze, odpojím se od internetu, tak už po zapnutí waze stejně na předchozí trasu nenajede.

Máte také problémy se sdílením trasy? I když si pošlu přes mail nebo sms odkaz na sdílení trasy, samotné sdílení se mi v klientovy nezapne..

Nemám to ešte vyskúšané, ale moja predstava je, že si Waze dopredu stiahne mapu pozdĺž zvolenej trasy a následne už nepotrebuje sťahovať mapové dáta pre zvolenú trasu. ( ja som to využíval napríklad pri ceste do zahraničia, keď nechcem používať dátový roaming alebo ho chcem obmedziť na minimum)
Ešte zo starým klientom som to robil tak, že som si doma zapol Waze a dal sa navigovať na nejaké miesto. Potom som si ručne preskroloval celú trasu, takže Waze načítal mapový podklad pozdĺž trasy. Následne som mohol vypnúť dáta a mapový podklad som mal k dispozícii (samozrejme bez aktuálnych dopravných info). Dokonca som mohol Waze po takomto stiahnutí mapy vypnúť, presunúť sa k autu (dokonca aj na druhý deň ráno) a po zapnutí Waze som mal mapové dáta stále k dispozícii.
Dúfam, že nový klient teda stiahne mapový podklad automaticky - v prípade, že je na Wi-Fi...

Edit: Na zdieľanie trasy sa používa web stránka na ktorú dostaneš link, keď si pošleš odkaz. Klient sa do toho nezapája ... aspoň pokiaľ viem.
Keď pošleš žiadosť o vyzdvihnutie, tak to vie klient automaticky nahodiť navigovanie na danú polohu... takže to už klienta vieš použiť.
Waze Android 4.5.0.1 @ HTC One (Android 6.0)
EfendiM9

Has thanked: 126 times
Been thanked: 124 times

Postby libora » Mon Jan 21, 2013 10:46 am

hm tak mám z nové verze poněkud rozporuplné pocity, u mně na HTC EVO 3D jede v pohodě, ale dceři na SE Xperia X8 spadna tak 3-5 na 50 km :( Zkusím ji kompletně přeinstalovat a snad se o zlepší, protože jinak je dost nepoužitelná
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině
libora
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Postby croog » Mon Jan 21, 2013 11:04 am

EfendiM9: Máš pravdu, na minimalizování přenesených dat v zahraničí by to alespoň mohlo pomoct.

Klient se do sdílení trasy zapojuje, sám totiž sdílení povoluje. Pakliže v něm není sdílení aktivní, žádný odeslaný odkaz pro sledování nebude fungovat (což je dobře). Zkoušel jsem to na ipadu a fungovalo to dobře, po odeslání odkazu se sdílení samo nahodilo. Problém je, že na androidu se sdílení i po odeslání odkazu samo nezapne a manuálně zapnout nejde (alespoň u mě).

EDIT: Aha, tak jenom předtím asi něco nešlo, teď jsem to vyzkoušel znovu a sdílení se zapnulo. :oops:
SE Xperia Pro - Android 2.3.4
croog

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby EfendiM9 » Mon Jan 21, 2013 11:35 am

croog wrote:EfendiM9: Máš pravdu, na minimalizování přenesených dat v zahraničí by to alespoň mohlo pomoct.

Klient se do sdílení trasy zapojuje, sám totiž sdílení povoluje. Pakliže v něm není sdílení aktivní, žádný odeslaný odkaz pro sledování nebude fungovat (což je dobře). Zkoušel jsem to na ipadu a fungovalo to dobře, po odeslání odkazu se sdílení samo nahodilo. Problém je, že na androidu se sdílení i po odeslání odkazu samo nezapne a manuálně zapnout nejde (alespoň u mě).

EDIT: Aha, tak jenom předtím asi něco nešlo, teď jsem to vyzkoušel znovu a sdílení se zapnulo. :oops:

Ah, ja som myslel tú druhú stranu. :) Teda ak niekto dá zdieľať trasu so mnou ...
Ale áno, pokiaľ dávaš zdieľať trasu ty, tak samozrejme jedine z klienta ( a platné to je len pokiaľ je klient zapnutý ). A to mne funguje bez problémov.
Waze Android 4.5.0.1 @ HTC One (Android 6.0)
EfendiM9

Has thanked: 126 times
Been thanked: 124 times

Postby fotrik » Mon Jan 21, 2013 12:21 pm

- Ano, kdyz se zada cil trasy dopredu behem pripojeni na WiFi, stahne se sama dopredu mapa podel cele trasy.
- Ano, Waze ted automaticky ztlumi behem hlasoveho povelu ostatni zvuky a toto nastaveni nejde zmenit. Coz nekteri ocenuji, jini chteji starou funkcionalitu. Zaverem ve foru zde www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=37578 je, ze by to melo jit zvolit v nastaveni, zda ma Waze zvuky michat nebo ztlumit. Jestli to autori vyslysi, to je otazka.
ImageImage
fotrik
Localizers
Localizers

Has thanked: 111 times
Been thanked: 118 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia