Nová verzia aplikácie pre Android: 3.5.3.0

Image Image

Moderators: Unholy, guri211, GinBook, Zirland

Re: Nová verzia aplikácie pre Android: 3.5.3.0

Postby Pernstein » Tue Jan 22, 2013 11:49 am

Mně tahle verze spadla 3krát hned po nainstalování, kdy mi vždy vyskakovala hláška, zda si nepřeju stáhnout české hlasové pokyny (nepřeju, protože hlas nepoužívám, nemám rád, když mi někdo do něčeho kecá :mrgreen: ). Když jsem odklepnul, že nechci, tak se mi za to waze vždycky pomstil do deseti sekund spadnutím aplikace. Napočtvrté jsem je tedy nechal stáhnout a od té doby po stránce stability vše v nejlepším pořádku (a to nemám žádný supervýkonný telefon - Motorola Defy mini).
Pernstein

Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times

Postby Sanicko » Tue Jan 22, 2013 4:12 pm

Tak trosku na obranu, musim upresnit, ze pady neboli pocas standardnej cinnosti, suviseli viac s pracou s telefonom pocas behu waze... Waze na pozadi a nejake cinnosti na popredi. Sice nic extremne, ale mozno to suvisi s tym, ze po roote som nastavil trosku agresivnejsie hodnoty minfree... Aj ked aplikovane urovne sa nemali tykat Waze beziaceho na pozadi, ale jeden nikdy nevie :-)
Podobne pady som vsak zazil a v predoslich Betach, este pred rootom... Asi by som holt, nemal chciet po tom telefone vsetko naraz :-D
AM: Košice
Waze Android 3.9.5.0 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W
Sanicko

Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times

Postby Suik » Tue Jan 22, 2013 11:54 pm

Tak ked to je takto, tak to nevylucujem pady. Parkrat, rozumej mozno dva/tri, sa mi zdalo/stalo, ze waze sa same vyplo, ked som to neukoncil, ale nechal bezat na pozadi, s tym, ze telefon zostal vo vrecku. Neviem kedy presne, ale v ramci 15 minutovej pauzy sa to niekedy vyplo :). Osobne to ani tak nepovazujem za problem, kedze waze vypinam v 99,99% pripadov hned po vypnuti motora. Aspon sa nevyraba zapcha :)
BA-SVK & surroundings AreaManager, Soc. Med. XP
Renault Fluence 2011, 1.6 16V Exception+HTC One S, stock Android 4.0.4, waze 3.6.0.0
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
Suik

Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Re: Nová verzia aplikácie pre Android: 3.5.3.0

Postby foxitrot » Wed Jan 23, 2013 6:02 am

Suik wrote:Parkrat, rozumej mozno dva/tri, sa mi zdalo/stalo, ze waze sa same vyplo, ked som to neukoncil, ale nechal bezat na pozadi, s tym, ze telefon zostal vo vrecku. Neviem kedy presne, ale v ramci 15 minutovej pauzy sa to niekedy vyplo :).

Aj mne. Ale marí sa mi, že je snaha vypnúť klienta, ak je na pozadí a telefón sa 10-15 min. nehýbe.
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (N-E52), while
trying to get used to the good new social Android 3.9.xx.yyy (SG-S3 KikiriKat).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1750 times
Been thanked: 799 times

Postby vargosz » Wed Jan 23, 2013 9:02 am

Včera jsem instaloval novou aktualizaci firmware telefonu, nahazoval root a dal pro jistotu tovární nastavení. Waze jsem nainstaloval včetně hlasových pokynů doma na wifi. Po spuštění v provozu, po cca 5.vteřinách přišel pád, ale ne jen waze, ale celého telefonu. Po restartu už waze nebylo možné spustit hlásilo kupodivu anglicky ne česky něco jako: Oh ou no data connections. Data byla aktivní, nešlo to pak ani později na wifi, pomohla až přeinstalace waze.
Nevím jestli restart způsobilo waze, nebo se telefon sám restartoval a přitom něco ve waze poškodil...
[L4] Android 5.1.1 Sony Z1 Compact Stock ROM (Waze - actual Beta version)
vargosz
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 213 times
Been thanked: 168 times

Postby porubcan » Wed Jan 23, 2013 9:10 am

problemy s konektivitou v tovarenskom nastaveni telefonu som mal kedysi aj ja. ti blbci pomarancovi nastavili nespravne Default APN (wap a nie internet) - ostatne aplikacie sa konektovali, no waze nie... po oprave default APN vsetko bezalo spravne.
Image Image Image
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Android Beta Tester
Waze 3.9.9 on HTC One M9, Android 6.0 @ white Škoda Octavia RS Combi
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 517 times
Been thanked: 1330 times

Postby vargosz » Wed Jan 23, 2013 9:37 am

Nevím kde byla chyba, ostatní aplikace s konektivitou problém neměly ani přes mobilní data ani přes wifi, jen waze. Po přeinstalaci waze už to zase běží a s nastavením dat jsem nic nedělal. FW kterej jsem do telefonu instaloval různě po fórech haněj že má problém se stabilitou, takže se spíš kloním k tomu, že zkolaboval telefon a potopil s sebou běžící waze...
[L4] Android 5.1.1 Sony Z1 Compact Stock ROM (Waze - actual Beta version)
vargosz
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 213 times
Been thanked: 168 times

Re: Re: Nová verzia aplikácie pre Android: 3.5.3.0

Postby Sanicko » Wed Jan 23, 2013 11:02 am

foxitrot wrote:Ale marí sa mi, že je snaha vypnúť klienta, ak je na pozadí a telefón sa 10-15 min. nehýbe.

V takom pripade zo statistiky skrtam, dva/tri pripady... ked sa Waze "vyparil" prave takymto sposobom :-D
Waze Android 3.9.5.0 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W
Sanicko

Postby Sanicko » Wed Jan 23, 2013 11:06 am

porubcan wrote:problemy s konektivitou v tovarenskom nastaveni telefonu som mal kedysi aj ja. ti blbci pomarancovi nastavili nespravne Default APN (wap a nie internet) - ostatne aplikacie sa konektovali, no waze nie... po oprave default APN vsetko bezalo spravne.

:D u mna v defaulte pre istotu internet APN ani nie je... len wap, no nie je to krasa :-D
... rovnaky operator ;-)
Sanicko

Postby Sanicko » Wed Jan 23, 2013 11:11 am

vargosz wrote:FW kterej jsem do telefonu instaloval různě po fórech haněj že má problém se stabilitou, takže se spíš kloním k tomu, že zkolaboval telefon a potopil s sebou běžící waze...

Niet nad updaty, ktore degraduju stabilitu a pouzitelnost... Niekedy mi to pripada, ze vyrobcovia takto chcu donutit uzivatela kupit si novy model :-)
Aj preto sa ja zo svojej 2.3.4-ky (po roote a vyladeni slape spolahlivo a svizne) uz nehnem... Kazdy, kto updatol na ICS, zaplakal (samozrejme mam na mysli moj konkretny HW ;-), na inom zeleze, niet o com)...
Sanicko

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia