Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Kompas - GPS - waze vs ostatne apps

Post by reitak
Urcite ste si vsimli aj vy, ze waze nepouziva vstavany kompas u iphone, ci inych mobilov. Riadi sa len cisto GPS, teda kde som a kade idem a aj to nie presne oproti inym aplikaciam, napr. navigon, ci klasika gmaps. Tam ked sa blizim ku krizovatke tak sa blizim aj u waze, ale akonahle zacnem prechadzat / odbocovat tak waze sa nehybe, na co ostatne appky idu okamzite s mojou poziciou. Waze sa otoci a ide po dalsej ceste az po x sekund, zalezi samozrejme na rychlosti vozidla.


Bolo by dobre, keby spravia hosi tam hore update, aby waze spolupracoval aj s kompasom, ktory je zabudovany a tym by bolo presnejsie aj GPS, pretoze by zistoval smer jazdy.

Napr. ked idem na parkovisko, alebo dvor tam mi ukazuje ze idem rovno, ale ked sa otocim a prejdem 1-10metrov a zaparkujem, tak waze je stale v smere tej jazdy rovno, proste ma neotoci a naposunie.

Dovodom je aj nahlasovanie udalosti. Siel som po vedlajsej ceste k hlavnej, na krizovatke oproti, cize na hlavnej ceste stali policajti. Ja som vysiel na hl. cestu a nahlasil policajtov. Uz som proste bol asi 5 sekund na tej ceste a waze ich nahlasil, ze stoja na tej vedlajsej ulici, pretoze za tu dobu ma vobec neposunul a neotocil a tym padom ludia, ktori pojdu cez tuto cestu, tak im waze nenahlasi, ze su policajti na ich trase, pretoze stoja akoze na vedlajsej ceste.

Ostatne appky navigacne pouzivaju kompas, cize vas otocia okamzite a gps je presne na meter, teda co sa tyka navigonu. Viem, ze to nemozem porovnavat, ale bolo by to fajn, keby sa waze v tejto oblasti zlepsi.
reitak
Posts: 45

POSTER_ID:2621689

1

Send a message
Last edited by reitak on Tue Jan 29, 2013 10:37 am, edited 3 times in total.

Post by foxitrot
LiborA wrote:kdo to bude reportovat víš?
Cez Uservoice? :cry:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
reitak wrote:Dovodom je aj nahlasovanie udalosti. Siel som po vedlajsej ceste k hlavnej, na krizovatke oproti, cize na hlavnej ceste stali policajti. Ja som vysiel na hl. cestu a nahlasil policajtov. Uz som proste bol asi 5 sekund na tej ceste a waze ich nahlasil, ze stoja na tej vedlajsej ulici, pretoze za tu dobu ma vobec neposunul a neotocil a tym padom ludia, ktori pojdu cez tuto cestu, tak im waze nenahlasi, ze su policajti na ich trase, pretoze stoja akoze na vedlajsej ceste.
petk0 wrote:... v hustej sieti ciest v BA ta to bude kreslit s presnostou +- 50 metrov. Preto ti zle hodi aj nahlasenych policajtov. Odkedy si planujem kazdu trasu, tak takyto problem nemam.
Co sa tyka hlaseni, tam navigacia nepomoze. Vsetky udalosti su umiestnovane na GPS poziciu a nie tam, kde je prilepene auticko.

Orientacia udalosti (ak sa to auticko pocas statia kruti na mieste) ze v ktorom smere si klient mysli, ze som natoceny - to neviem, s rotaciou auticka moc skusenosti nemam a doteraz som mal pocit, ze sa pouzije posledny znamy smer jazdy. Cize tam by kompas mohol pomoct.
reitak wrote:Ostatne appky navigacne pouzivaju kompas, cize vas otocia okamzite a gps je presne na meter, teda co sa tyka navigonu.
Toto sa mi moc nechce verit, ze by jednoduchy kompas v telefone dokazal zredukovat obvykle 8-15 m nepresnost vstavaneho GPS na nebodaj az 1 meter :? :|

Navigacia v mojom aute ma pristup na udaje z ABS senzorov na kolesach a v pripade vypadku GPS (tunel, podzemna garaz) riesi polohu/orientaciu vozidla pomocou nich. (Kedysi sa mi pacilo, ze som sa v garazi tocil do kola a sipka navigatora nadalej ukazovala na ciel :) kedze ta cesta v garazi chybala na mape, nemohol zobrazit navigacne povely na odbocenie.) Kedze Waze sa zacina vydavat smerom ziskavania palubnych udajov z automobilu, hadam aj tie udaje z kolies by niekedy snad...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Shalafi, v iClienovi funguje "GPS.Show GPS=yes"? Tak sa mi mari ze si sa stazoval ze nie?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
Ja souhlasim. Je to dobry postreh.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
To ze se na miste otaci sipka " auto " je spise citlivosti cipu GPS. Na mem telefone mi to nedela. Ale kdyz jsem pouzil bratrancuv telefon, tak to delalo taky. Navic po zpetne kontrole trasy v editoru to vypadalo, ze jsme misty leteli vzdusnou carou. To prosim delal Samsung s androidem. Potom vznikaji ty ptakoviny ktere vidime v editoru v GPS vrstve. Popr. automaticke UR o spojeni cest.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by libora
souhlas, to by bylo určitě potřeba zapracovat do aplikace, kdo to bude reportovat víš?
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
klidně i přes uservoice, akorát to pak bude chtít zpropagovat zde na fóru
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by petk0
Nepresnosti GPS vo waze sa daju riesit napriklad tym ze:

- uplne kazdu trasu ktoru ides, mas naplanovanu a waze ta automaticky posuva po nej, aj ked z nej odbocis. Az po dobrych 100 metroch odchylky to waze registruje a zacne prepocitavat. To v praxi znamena ze 95% cesty sa vsetko zobrazuje spravne, pokial niekam zle neodbocis. Pomer je teda opacny ako u teba, kde waze musi tipovat kazdy tvoj krok. Niekde na samote je to jedno, ale v hustej sieti ciest v BA ta to bude kreslit s presnostou +- 50 metrov. Preto ti zle hodi aj nahlasenych policajtov. Odkedy si planujem kazdu trasu, tak takyto problem nemam.

-dalsia moznost je pouzit externy GPS prijimac, ktory ma ovela lepsiu citlivost a tym padom aj presnost. Vela novych aut ma pokovene okna a gps signal prechadza len na ohranicenom mieste pri zrkadle.

-existuju rozne aktivne drziaky s GPS. Na iphone som videl taketo cosi: http://www.notebookshop.sk/tomtom-car-k ... phone.html
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by reitak
no len tak pre srandu a zaujimavost, preco je dolezite aby navigacia sla aj podla kompasu :)

skuste mat waze zapnuty, pred sebou a zacnite cuvat s autom :) waze vas na mape otoci, ale ine navigacie zobrazuju smer vozidla spravne, cize pozerate dopredu, ale idete dozadu, cize cuvate. Keby je zahrnuty v tomto kompas, tak by waze vozidlo neotocil,ale stale by bol v rovnakom smere, pokial sa vy vo vozidle neotocite aj s mobilom :)
reitak
Posts: 45
Send a message