bloomeco reporty

Moderators: Unholy, guri211, Zirland, GinBook

bloomeco reporty

Postby Bajzik268 » Mon Feb 11, 2013 8:11 pm

Zdravím,

príde to iba mne čudné ? Či tam je naozaj toľko udalostí že má stále čo reportovať :?

Image
Image
Bajzik268

Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

bloomeco reporty

Postby dzajro » Tue Feb 12, 2013 7:54 am

Inac, aky ma vyznam hlasit, este k tomu opakovane, hmlu? Vidiaci by si ju mali vsimnut, nevidiacim je ukradnuta a routing server ju ignoruje. Pride mi to fakt len ako technika na ziskavanie bodov. Hmla sa navyse vacsinou presuva, cize po chvilke je hlasenie"zaciatok hmly" hodne neaktualne.
Nieco ine je namraza, tu nie je na prvy pohlad vidno, alebo snehove jazyky, tie dokazu prekvapit.
Ale ze je hmla, alebo ze snezi?
dzajro

Been thanked: 0 time

bloomeco reporty

Postby dzajro » Wed Feb 13, 2013 5:38 pm

No hej, sanca ze hmla sofera "zaskoci" je priamo umerna tomu, nakolko sa sofer hra s mobilom za jazdy a preklikava vsetky eventy pred sebou ;-). Nic to nemeni natom, ze na hlasenie hmla (standartne hlasena kazdych 200m) narazam len tam, kde uz hmla davno je a "uz" som si ju davno vsimol. Mimochodom, prave hmla je usek, kde by mal sofer extra venovat hlaseniu a nie preklikavaniu eventov na trase pred nim;-).
Chapem vas point, ze "mozu existovat" situacie, kde sa take hlasenie moze zist, jeho celkovy prinos ale v porovnani s "namraza", resp. "snehove jazyky" je nizky. Tie druhe dva spominane sa mimo ine nepresunu v priebehu par minut vplyvom vetra.
dzajro

Been thanked: 0 time

Re: bloomeco reporty

Postby fotrik » Tue Feb 12, 2013 8:07 am

Jsou situace a místa, kdy sněžení i mlha mohou začít rychleji, než zareaguješ.
ImageImage
fotrik

Has thanked: 104 times
Been thanked: 92 times

bloomeco reporty

Postby foxitrot » Mon Feb 11, 2013 10:55 pm

Pernstein wrote:Nojo, jenze jak to ma clovek delat v pripade treba te mlhy, aby dal najevo, kde zacina a kde konci usek s mlhou, snehem atd.?

Jednoducho - pokryješ plochu ikonkami :-P

porubcan wrote:myslim, ze system ma v sebe nejaky kontrolny mechanizmus, ktory obmedzuje maximalny pocet reportov za urcity cas (aspon kedysi to fungovalo...)

Áno, je tam stále maximum. Keď som testoval uzávierky ulíc, za pár minút ma to bloklo :-|
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (N-E52), while
trying to get used to the good new crashing Android 3.7.xx.yyy (SG-A2 JealousBin).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 829 times
Been thanked: 466 times

Postby foxitrot » Tue Feb 12, 2013 10:42 am

Hmla môže prísť aj za zákrutou, hoci pred zákrutou je krásne slniečko. A mnohí budú tú hmlu opatrne očakávať, ak predtým o nej "začujú" na mape.
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (N-E52), while
trying to get used to the good new crashing Android 3.7.xx.yyy (SG-A2 JealousBin).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 829 times
Been thanked: 466 times

Postby MagicOfLA » Thu Feb 14, 2013 5:40 am

Tie vaše snapshoty zo symbiana vo mne vyvolávajú melanchóliu za dvojkovým klientom :).
Image
Waze 3.7.7 @ HTC Desire (Android 2.3.7 @ CM 7.2.0.1)
MagicOfLA

Has thanked: 69 times
Been thanked: 165 times

Postby Pernstein » Mon Feb 11, 2013 9:38 pm

Nojo, jenze jak to ma clovek delat v pripade treba te mlhy, aby dal najevo, kde zacina a kde konci usek s mlhou, snehem atd.? Pro to je bodove hlaseni nevyhovujici. Mozna by mohlo byt pro takove pripady mozne usekove hlaseni, kdy by uzivatel nahlasil zacatek a konec daneho jevu a hlaseni by platilo pro cely usek mezi temito dvema body a tak by se zobrazoval i v popisu trasy, podobne jako ted kolona. Myslim, ze by to byla zejmena v zimnim obdobi dobra funkcionalita.
Pernstein

Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times

Postby petk0 » Wed Feb 13, 2013 11:05 pm

minuly tyzden som na R1 narazil na hmlu, ktora bola ako stena. vrazim dnu a vidim nic. Po par metroch jasno, tak som zrychlil a zrazu dalsia stena. A takto sa to opakovalo. Takze su aj pripady ked sa hlasenia opakuju dost blizko po sebe.

Edit: aha co som nasiel v screenshotoch v mobile:
Image

Image
Nokia 700 symbian, Samsung DUOS GT-S5302, Samsung Mega 6,3
petk0

Has thanked: 17 times
Been thanked: 72 times

Postby porubcan » Mon Feb 11, 2013 8:56 pm

par krat som uz take serie videl. zvacsa hmla, sneh... hlasenie kazdych cca 10 km... s tym nic nenarobime. holt raz su za to body a viaceri uzivatelia body miluju...
myslim, ze system ma v sebe nejaky kontrolny mechanizmus, ktory obmedzuje maximalny pocet reportov za urcity cas (aspon kedysi to fungovalo...)
Image Image
Editing & Client Expert, AM @ South-West Slovakia
Waze 3.7.6.992 on HTC One, Android 4.2.2 @ white Škoda Octavia
porubcan

Has thanked: 227 times
Been thanked: 734 times

Next

Return to Czech Republic and Slovakia