Post Reply

Hlásenie jamy, oprava cesty - dĺžka trvania hlásenia

Post by
Ahojte,
čo sa týka jám som sa rozhodol otvoriť ešte jeden point a to je dĺžka trvania hlásenia na klientovi.
Štandardné hlásenie (policajt, búračka, zápcha) trvá na klientovi hodinu? 30min? pokiaľ niekto nestlačí "Thanks" a nepredĺži tým jeho platnosť.

Napadlo ma však či by sa toto nastavenie nedalo zmeniť pre prípad jamy alebo možno aj práce na ceste (construction).
Doobeda ide užívateľ po ceste, nahlási jamy.
Idem tadiaľ podvečer, hlásenia už niesu, pokiaľ ju zbadám tak ju odreportujem aby ju niektonetrafil,
ak ju nezbadám a nezapamätal som si ju tak som v nej :evil:

Ide o to, že jamu na ceste do hodiny nikde neodstránia (ani v USA), v prípade SR je tam jama aj vyše mesiaca.
Zahlásim jamu, hodinu tade nikto nepôjde, po poldni tade pôjde nejaký cezpoľný Wazer a šupa ako zdela.
Takto by dostal aspoň šancu a jama nieje zápcha, tá sama do hodiny nezmizne.

POSTER_ID:6242135

1

Send a message

Post by bomeeck
Chápem, že keby jamy na ceste svietili stále vo Waze, tak by to bolo dosť neprehľadné.

Ale čo také opravy ciest alebo iné nebezpečenstvo? Ak je napríklad uzavretých 100m jazdného pruhu kvôli oprave, ktorá trvá týždeň, tak to aj tak po pár hodinách zmizne!

To isté s nebezpečenstvom na ceste - nahlásim obrovské množstvo vody na ceste, v noci, navyše v neprehľadnom úseku, kde do tej vody ľahko niekto vletí, a za hodinu už upozornenie nie je na mape.

To, že to tak rýchlo mizne z mapy, je absolútne demotivujúce a každého normálneho človeka to akurát nasrdí, že dlhodobá oprava, alebo dlhodobá uzávierka, či nejaké nebezpečenstvo (chýbajúci poklop kanálu a pod.), ktorú nahlási, zmizne mapy. A keď po nejakej ceste chodíte dennodenne a vidíte, že Vami nahlasovaná udalosť opäť po pár hodinách zmizla z mapy... tak vás to akurát vytočí.

Podľa mňa tým hlásenie udalostí stráca význam mimo hlavných ťahov, kde jazdí veľa wazerov a môžu to relatívne v rýchlych sledoch potvrdzovať. Na vedľajších cestách, resp. mimo BA kraja sa neoplatí vôbec nič reportovať. Resp. jedinou motiváciu sú získané body, no hlavnou motiváciou by malo byť upozornenie ostatných - veď to je hlavný význam tejto komunitnej navigácie, alebo sa mýlim...?
bomeeck
Posts: 30
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by bomeeck
porubcan wrote:Dlhodobejšie nebezpečenstvo nahlasis cez egaraz.cz. je tu topic "waze api" v nom je viac info.
No keď šoférujem, tak asi ťažko :(
bomeeck
Posts: 30
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by Bruk63
No včera jsem jel úsek Praha - Olomouc. Na D1 je teď plno omezení provozu, obousměrný provoz, zúžení do jednoho pruhu apod. Dopoledne, když jsem to absolvoval jedním směrem, viděl jsem, že vše je hlášeno na obou stranách. A kde nebylo, doplnil jsem. Odpoledne, když jsem se vracel, nikde nic. Za Olomoucem v jedné obci prováděli výkopové práce v jednom směru. Označeno nic. Teď myslím že to nebylo značeno nikde na vozovce. V mapě už vůbec ne. Označím a když se vracím, nikde nic.
Dle mého názoru by to mělo fungovat ta, že když někdo zadá díru, práci na silnici apod., tak to má v mapě zůstat tak dlouho, dokud místem neprojedou např. další tři uživatelé, kteří nepotvrdí. Pokud někdo potvrdí, tak se čeká zase na další tři za sebou. Případně to zmizí, když někdo zvolí "Není tu". Takhle by se mapa aktualizovala a hlášení i v místech, kde nejezdí tolik uživatelů by přežilo klidně týden. Po týdnu, pokud by už nebylo aktuální a někdo by tam projížděl, stačí to zrušit a je to.
Bruk63
Posts: 1
Send a message

Post by duky5
Jj 24 alebo aj 32 hodín by bolo fajn.
duky5
Posts: 213
Been thanked: 10 times
Send a message

duky5
Posts: 213
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by E6null
Nahlasoval som uzavierku vyznamnej ceasty. Isiel som v protismere uzavierky a ponuklo mi to oznacit len uzavierky v mojom smere a odbocky. Kedze tam bola aj otocka, tak som vybral tu. Lenze dovolilo mi to len menej ako hodina alebo niekolko hodim. Pritom viem presne dokedy uzvierka bude. Bezi sa maraton a protismer smer uzavreli od 09:45 na 2 hodiny. Teraz sedim za PC a chel som doplnit do mapy vsetky uzavierky (polovica mesta je paralizovana), ale neda sa. Ako na to?
E6null
Posts: 1
Send a message

Post by EfendiM9
Myslim, ze tie hlasenia vydrzia max. 15 minut. Skusal som to uz par krat po ceste do prace a malokedy nejake hlasenie po sebe najdem ...
Zato uzavierka D1 pri Spisskom Podhradi mi vydrzala cely vikend (minuly).
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by Erin0147
kratery /nie bezne diery/ ktore oznaci wazer nech len pokojne ostanu aj dlhsie.
realne patria do skupiny hazard.
nielen kvoli poskodeniu vozidla ale najma kvoli ohrozeniu inych.
par dni dozadu sa stala nehoda tiez len kvoli vyhybaniu sa jamam.
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by fotrik
shalafi wrote:Ja sa z nich asi definitivne pospinim .. pozname realne priemerne rychlosti, ale aj tak vyhodnotime zapchu na zaklade TYPU segmentu? A takuto informaciu sa dozvieme len tak, mimochodom, po 3 rokoch? :shock:
Lebo Waze!
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by fotrik
A ted jeste videt ten obrazek... :)
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png