Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Hlásenie jamy, oprava cesty - dĺžka trvania hlásenia

Post by M-A-L
Ahojte,
čo sa týka jám som sa rozhodol otvoriť ešte jeden point a to je dĺžka trvania hlásenia na klientovi.
Štandardné hlásenie (policajt, búračka, zápcha) trvá na klientovi hodinu? 30min? pokiaľ niekto nestlačí "Thanks" a nepredĺži tým jeho platnosť.

Napadlo ma však či by sa toto nastavenie nedalo zmeniť pre prípad jamy alebo možno aj práce na ceste (construction).
Doobeda ide užívateľ po ceste, nahlási jamy.
Idem tadiaľ podvečer, hlásenia už niesu, pokiaľ ju zbadám tak ju odreportujem aby ju niektonetrafil,
ak ju nezbadám a nezapamätal som si ju tak som v nej :evil:

Ide o to, že jamu na ceste do hodiny nikde neodstránia (ani v USA), v prípade SR je tam jama aj vyše mesiaca.
Zahlásim jamu, hodinu tade nikto nepôjde, po poldni tade pôjde nejaký cezpoľný Wazer a šupa ako zdela.
Takto by dostal aspoň šancu a jama nieje zápcha, tá sama do hodiny nezmizne.
M-A-L
Posts: 60
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

POSTER_ID:6242135

1

Send a message

Post by foxitrot
Môžte, asi najlepšie niekde na fórach klienta? [edit] V Tapatalku neviem vytvoriť odkaz na fórum, je to Products / Waze App / Issues and Requests.

Tie sťažnosti sú "hore" známe, mňa skôr trápi ich neochota diskutovať o tom.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Áno. Pomaly sa posúvam v zápche a zrazu okolo mňa a predo mnou zmiznú farebné čiary.

Rovnako hlúpe ako keď normálnou rýchlosťou prejdem cez farebný úsek a on nezmizne.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
Chlapci vy si povidate kolik je u vas na Slovensku der, ale u nas je to velice podobne.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message
Last edited by GinBook on Sat Mar 09, 2013 12:49 am, edited 1 time in total.

Post by guri211
Prosím nezamýšľajte sa nad tým prečo niektoré hlásenia od czech vydržia na mape dlho. Sú nahlásené cez API, kde majú presne stanovenú dĺžku zobrazovania.

Ohľadom vhodnosti / nevhodnosti konkrétnych hlásení kontaktujte bxMatusa. Reporter na Slovensku sme zrušili pred 1,5 rokom z viacerých podobných dôvodov.

K hláseniam z klienta: Mám rovnakú skúsenosť - po 15 minútach zmiznú. Ak si dobre spomínam, maďari to reportovali ešte na decembrovom meetupe (vtedy sa mi ale ešte zdalo, že u nás to funguje OK).
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
petk0 wrote:Aky Reporter myslis? egaraz funguje aj na sk, vid Nitra, kde sa tym oznacila oprava R1.
Myslím slovakreport a importy z Expresu. K tej Nitre mám tiež svoje výhrady (prečo sakra obmedzenie bez uzávierky označovať ako "construction" keď veľmi dobre vieme že sa to v klientovi zobrazuje ako "cesta uzavretá") ale ešte som nemal čas to riešiť.
petk0 wrote:Ale divne je, ze existuje skupina wazerov, ktorym tie hlasky vydrzia dlhsie ako 15minut. Pritom zapichnu rovnaky typ hlasenia, na rovnakom mieste.
"Poďakovaním" sa platnosť udalosti predlžuje.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by M-A-L
Hej videl som, ale nemyslim,že by WAZE mapa vyzerala ako diery.sk

Wazer by nepridaval novu dieru ak by tam už bol záznam, ale dal by thank na existujúcu hlášku.
Akje úsek hustých jám tak je tam väčšinou značka na začiatku.

Veľa ľuďom by to zachránilo kolesá, lebo veľa jám je ťažko viditeľných.
Možno by stačilo aby hláška pre jamu trvala 24hodín (nie na veky alebo týždeň),
za 24 hod by ju určite niekto potvrdil keď by tade išiel (apoň vo väčšine prípadov)
A cieľom Waze je pomáhať vodičom.

Hodina na jamu je podľa mňa málo.
M-A-L
Posts: 60
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by M-A-L
Kvalitu ciest neovplyvníme a jazdiť musíme na tých, ktoré tu máme.

Občas to skĺzava do tém aby to nevyzeralo ako na diery.sk
Neštudoval som ako sa tam presne zadávajú jamy, ale napríklad na Jarošovej v BA,
pred svetelnou križovatkou pri kukurici tam boli kreslené asi 4 jamy
a mám pocit, že išlo o jednu a tú istú (tá bola ak tam ešte je 0,5x0,5m a 10cm hĺbka)

Pokiaľ ide o "súvislú sieť" ako je napríklad na Račianskej kde na úseku 30m (možno aj viac)
je čo krok to jama, alebo na tej ceste pri Demandiciach čo bolo to video,
tak tam zadá užívateľ jamu na začiatku, možno v strede a na konci, hovorme pri dlhých úsekoch.
Na Račianskej hodíte tak na začiatku.
Dôvody sú nasledovné:
- na Waze nestihnete tak rýchlo zadávať jamy, kým to zadáte v menu a kým on nahrá hlášku,
oznámi Vám body a môžte znova zadávať, tak ste väčšinou už za
- označím jamu na začiatku a potom držím oči na ceste, lebo keď budem kukať na displej tak akurát
odtrhnem koleso

Waze je nástroj na pomoc pre vodičov.
Policajné hliadky, zápchy na ceste, vozidlo na kraji cesty, dážď to sú prekážky, ktoré vedia byť neaktuálne za pár minút.

Tá jama väčšinou tak rýchlo nezmizne.
Niektoré dni prejdem potej iste ceste viackrát počas dňa, ráno zahlásim jamu, na obed tam už hláška nie je hoci tam jama stále je.
Ten čo tade ide raz za týždeň si už nepamätá či tam niečo bolo alebo nie.
A najhoršie je keď je večer a nebodaj prší alebo pršalo, to už neuvidí vôbec nič.
Preto si myslím, že by jama mohla mať dlhšie trvanie, aspoň 24 hod.

Pokiaľ jamu nikto nepotvrdí tak po uplyntí platnosti zase zmizne. Čo asi na diery.sk nemizne.

Ešte jeden bod, na Waze mapu sa pozerám ako vodič a vidím vždy úsek predomnou, po ktorom idem. Štandardne sa na ňu nepozerám tak, že si zúmnem out celé mesto a uvidím len žlté trojuholníky.

Preto si nemyslím, že by sa Waze znehodnotilo, len by to pomohlo.
M-A-L
Posts: 60
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by M-A-L
Tak som zložil dve krásky na Vrakúnskej pri križovatke s Ivánskou.
Sú hneď za sebou. Ako bábo asi 30cm dlhé a min. 10cm hlboké.
V stredu v noci, resp. štvrtok o druhej ráno.

Ak aj boli cez deň označené, hláška nemala ako pretrvať.

Fuj, taká hnusná kovová šupa to bola, auto našťastie prežilo.
M-A-L
Posts: 60
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by M-A-L
Ahojte,
dnes som zistil, že hlásenia nevydržia na mapy ani polhodinu.
Hlásil som construction na križovatke račianska-pionierska, potom cestou policajtov na jarošovej.
Do polhodky som sa vracal z obchodu domov a ani jedno hlásenie tam nebolo.
Pripomeniem, že policajti tam stále boli a construction je tam ešte stále.

Zmenili dĺžku trvania hlášok?

Ak majú miznúť skôr ako polhodinu tak moc nepomôžu.
M-A-L
Posts: 60
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times
Send a message