Post Reply

Nova verzia Editora, cisla domov!

Post by
dnes bola nasadena nova verzia WME,viac info tu

zasadne je spustenie funkcionality pridavania/editacie cisiel domov. mne sa terajsie riesenie celkom pozdava, pokusne som ocisloval zo dve ulice...

POSTER_ID:4884994

1

Send a message

Post by bomeeck
Ahojte, mám tri otázky.

1) Rád by som v mojom okolí očísloval domy, no som len L1 editor, takže zamknuté ulice nemôžem očíslovať. Čo v tomto prípade? Žiadať o unlock kvôli očíslovaniu ulíc?

2) Nevidím možnosť "FORCE", takže mi to pri niektorých uliciach nedovolí očíslovať domy, ak nie sú tam, kde si waze predstavuje (napr. na opačnej strane ulice a pod., alebo ak sú mimo sekvencie). Je FORCE voľba dostupná až pre editorov od istej úrovne? Ak áno, tak pri číslovaní domov pri niektorých uliciach jednoducho moja práca nebude kompletná - ale nie z mojej voľby...

3) Pozerám, že domy na mnohých uliciach sú už očíslované tak, že číslo domu je umiestnené nie na streche (ako je odporúčané vo wiki), ale na ceste :( Editovať?
bomeeck
Posts: 30
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by bomeeck
Prechádzam editor po mne známych miestach a námatkovo pozerám čísla ulíc - čo s nezmyselným značením domov? Kde to reportovať? Napríklad tu - križovatka Račianska x Sliačska v BA viď priložený screenshot - sú úplne nezmyselne umiestnené čísla domov - jednak že sú umiestnené na cestu (majú byť na dome), ale hlavne na danom mieste sa uvedené čísla domov vôbec nenachádzajú (číslo 117 a 119 je viac ako o kilometer ďalej a podobne aj 68 a 70). Takýchto nezmyslov je (nielen) na Račianskej v BA kopec...
bomeeck
Posts: 30
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times
Send a message
Attachments

Post by bomeeck
foxitrot wrote:ak tie cisla aj dame do mapy, este sa ale vobec nedaju vyhladat alebo nejako inak pouzit,
Aha, nevedel som, že sa nedajú použiť :( Bez čísel domov je ale waze do veľkej miery nepoužiteľná navigácia - najmä v prípade dlhých ulíc v mestách (napr. Vajnorská v BA) alebo obcí, kde všetky domy majú len jednu adresu...

Mimochodom, prečo mobilná aplikácia ponúka niektoré čísla domov pri niektorých uliciach (viď príloha)...?
bomeeck
Posts: 30
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times
Send a message
Attachments

Post by bomeeck
Zirland wrote:Jak se vám tam podařilo dostat 37/a??
Dokonca je to vyhľadateľné aj v editore - ale na mape takéto číslo domu nie je...
bomeeck
Posts: 30
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by bomeeck
ed0147a wrote:to su prepojene nadoby, ked nefunguje vyhladavanie odradza to dalsich potencialnych uzivatelov.
Presne tak, kým nebude Waze vedieť vyhľadávať aj čísla domov, tak je to pre bežných ľudí veľmi nepoužiteľná navigácia :( A o to viac, že Google spustil na SK svoju navigáciu, ktorá to samozrejme dokáže, spolu s ďalšími fičúrami ako je hľadanie a zobrazovanie POI.
bomeeck
Posts: 30
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by Erin0147
je mozne poziadat aby dev prerobilo zobrazovanie cisiel domov do samostatnej vrstvy,
ktora by sa zapla/vypla podla potreby rovnako ako landmark, gps a ostatne ?

po otvoreni editora by boli hned viditelne "umiestnenia" jednotlivych cisel
a ich priradenie k segmentu.
usetrilo by to kopec casu hladanim ktore cislo je kde priradene aktualne.

editacia by nadalej ostala cez volbu edit house number.

co vy na to ?
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by Erin0147
prace s cislovanim domov je dost
ale zatial v "my dashboard" nevidim ziadnu zmenu ze som nejake zadal ....
je to vobec nejako "bodovane" ?
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by Erin0147
porubcan ako je to s tymi vrstvami?
je mozne cisla prehodit do samostatnej vrstvy na zobrazenie kde by boli hned viditelne a nie len po rozkliknuti segmentu a potvrdeni edit house number ?
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by Erin0147
to su prepojene nadoby, ked nefunguje vyhladavanie odradza to dalsich potencialnych uzivatelov.

a ked to doplnime dostaneme cukrik v tom ze taka bezna vec
ako vyhladanie podla cisla domu bude plne funkcne ?

lebo waze ....
http://win.brm.sk/facepalm.jpg
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)