Wiki

Image Image

Moderators: Unholy, Zirland, guri211, GinBook

Wiki

Postby vargosz » Sat Apr 13, 2013 8:53 am

Řekl jsem si, že se pokusím udělat něco s absencí informací pro nováčky na wiki stránkách.
Zatím jsem tam přidal jednu novou stránku do CZ sekce (Editace map) s názvem Obecné rady, tipy a triky

Moc bych vás chtěl poprosit jestli byste se na to mohli kouknout a buď sem napsat nebo nejlépe rovnou tam opravit, doplnit nebo vymazat cokoli co tam chybí je špatně nebo nepřesně, nebo tam prostě nepatří... Pokud máte pocit, že je to celé špatně taky sem s tím není problém to smazat :-)

Původně jsem měl v plánu udělat stránku ještě přímo o editoru s návody kam co a jak konkrétně vyplňovat atd, ale při představě kolik toho je a jak málo toho vím si nejsem jistý jestli se k tomu dokopu :-)

PS: co se týče gramatických chyb, prosím o shovívavost nebo o opravu, po předcích jsem napůl maďar a to se bohužel na mojí češtině dnes a denně projevuje :-D
[L4] Android 5.1.1 Sony Z1 Compact Stock ROM (Waze - actual Beta version)
vargosz
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 240 times
Been thanked: 193 times

Re: Wiki

Postby tex232 » Sat Apr 13, 2013 4:15 pm

Super. Kouknu
[L4] AM CZ, Waze 4.14.0.1, iPhone 6 & iPad Air, iOS 10.1
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

Has thanked: 399 times
Been thanked: 353 times

Postby vlado_s » Sat Apr 13, 2013 9:11 pm

1*

Ak chce počuť aj nejakú pripomienku/motiváciu, tak tam ešte môžeš doplniť číslovanie ulíc.
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 133 times
Been thanked: 344 times

Postby vargosz » Sun Apr 14, 2013 6:09 am

vlado_s wrote:1*

Ak chce počuť aj nejakú pripomienku/motiváciu, tak tam ešte môžeš doplniť číslovanie ulíc.

Myslíš alternativní název ulice v případě že jedná současně o ulici "xy" a třeba silnici 3.třídy 23565?

Nebo číslování domů?

Protože pokud se jedná o číslování domů, tak se dobrovolně přiznávám, že konkrétně číslování domů a U-turn jsem potichoučku obcházel záměrně :-)

Chtěl jsem tam nastínit rady pro nováčky - L1 editory - a jediná použitelná rada ohledně čísel domů, která mě pro ně napdla se do wiki nehodí. Zní totiž: "na čísla se zatím vy....." (vycházím z informací, že uložit čísla jako force může jen L3 a výš, takže pro L1 je to v našich podmínkách téměř nepoužitelné a stejně jsou tam ta čísla zatím jen pro parádu)

A o U-turn zase prakticky nic nevím... :-)
vargosz
Area Manager
Area Manager

Postby MagicOfLA » Sun Apr 14, 2013 6:15 am

vargosz wrote:PS: co se týče gramatických chyb, prosím o shovívavost nebo o opravu, po předcích jsem napůl maďar a to se bohužel na mojí češtině dnes a denně projevuje :-D

Prečítal som a našiel na prvý pokus len jeden preklep. Takže toho magyar embert ti neverím :D.
Inak výborná práca!
Image
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5

Has thanked: 80 times
Been thanked: 178 times

Postby vargosz » Sun Apr 14, 2013 6:22 am

A ještě se zeptám na radu. Pořád mě ještě drží myšlenka, napsat tam něco jako zkrácený návod na ovládání WME.

Myslíte, že by byl problém volně tam přeložit informace z anglicky psaných stránek - třeba: Waze Map Editor a Map Editing Quick-start Guide Netvrdím všechno, ale použít to jako kostru včetně screenshotů atd.

Jde mi konkrétně o to aby pak autor, nebo kdokoli jiný nenadával, že kopíruju jeho práci, tak jestli bych si napřed neměl někde vyžádat svolení...
Last edited by vargosz on Sun Apr 14, 2013 10:30 am, edited 1 time in total.
vargosz
Area Manager
Area Manager

Postby vargosz » Sun Apr 14, 2013 6:40 am

MagicOfLA wrote:
vargosz wrote:PS: co se týče gramatických chyb, prosím o shovívavost nebo o opravu, po předcích jsem napůl maďar a to se bohužel na mojí češtině dnes a denně projevuje :-D

Prečítal som a našiel na prvý pokus len jeden preklep. Takže toho magyar embert ti neverím :D.
Inak výborná práca!

Díky, maďarsky neumím, ale to že je tatík maďar je to dobrá výmluva, kterou s oblibou používám... ;)
vargosz
Area Manager
Area Manager

Postby GinBook » Sun Apr 14, 2013 10:37 am

Krásné. Jen tak dál.
ImageImageImageImageImage
CM; Coordinator Czech Republic
iP 6+ / Huavej P8 Lite,
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 763 times
Been thanked: 1478 times

Postby vlado_s » Sun Apr 14, 2013 7:35 pm

vargosz wrote:Protože pokud se jedná o číslování domů, tak se dobrovolně přiznávám, že konkrétně číslování domů a U-turn jsem potichoučku obcházel záměrně :-)

Chtěl jsem tam nastínit rady pro nováčky - L1 editory - a jediná použitelná rada ohledně čísel domů, která mě pro ně napdla se do wiki nehodí. Zní totiž: "na čísla se zatím vy....." (vycházím z informací, že uložit čísla jako force může jen L3 a výš, takže pro L1 je to v našich podmínkách téměř nepoužitelné a stejně jsou tam ta čísla zatím jen pro parádu)

Myslel som číslovanie domov. Neuvedomil som si tento "problém", možno práve preto by sa to tam mohlo naškrknúť.
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 133 times
Been thanked: 344 times

Postby foxitrot » Sun Apr 14, 2013 9:56 pm

vargosz wrote:A ještě se zeptám na radu. Pořád mě ještě drží myšlenka, napsat tam něco jako zkrácený návod na ovládání WME.

Myslíte, že by byl problém volně tam přeložit informace z anglicky psaných stránek - třeba: Waze Map Editor a Map Editing Quick-start Guide Netvrdím všechno, ale použít to jako kostru včetně screenshotů atd.

Jde mi konkrétně o to aby pak autor, nebo kdokoli jiný nenadával, že kopíruju jeho práci, tak jestli bych si napřed neměl někde vyžádat svolení...

Skrátený návod by bol fajn. S problémom plagiátov sa netráp, všetci trpíme tým, že nám Support nedal k dispozícii perfektné návody, musíme si navzájom pomôcť.

Ako inšpirácia by ti mohla poslúžiť mini príručka maďarského wazera - musíme ju niekde nájsť.
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (OP-X March-me-Low).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2188 times
Been thanked: 1010 times

Next

Return to Czech Republic and Slovakia