Wiki

Image Image

Moderators: Unholy, guri211, Zirland, GinBook

Re: Wiki

Postby vargosz » Mon Apr 15, 2013 9:47 am

vlado_s wrote:
vargosz wrote:Protože pokud se jedná o číslování domů, tak se dobrovolně přiznávám, že konkrétně číslování domů a U-turn jsem potichoučku obcházel záměrně :-)

Chtěl jsem tam nastínit rady pro nováčky - L1 editory - a jediná použitelná rada ohledně čísel domů, která mě pro ně napdla se do wiki nehodí. Zní totiž: "na čísla se zatím vy....." (vycházím z informací, že uložit čísla jako force může jen L3 a výš, takže pro L1 je to v našich podmínkách téměř nepoužitelné a stejně jsou tam ta čísla zatím jen pro parádu)

Myslel som číslovanie domov. Neuvedomil som si tento "problém", možno práve preto by sa to tam mohlo naškrknúť.

Přidáno... Koukněte na to prosím někdo, kdo se číslováním domů zabýváte, já v tom zrovna kovaný nejsem. Něco málo jsem tam napsal, něco zkopíroval z příspěvku GinBooka, ale nevím jestli nepíšu bludy.
Dík
[L4] Android 5.1.1 Sony Z1 Compact Stock ROM (Waze - actual Beta version)
vargosz
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 232 times
Been thanked: 184 times

Postby tex232 » Mon Apr 15, 2013 10:10 am

celkově dobré chce to ještě trošku strukturovat aby to bylo čtivější. Nemáme prokryty, kruháky, landmarky a pumpy co mě tak napadlo. Kruhák bychom asi měli dát do kategorií silnic
[L4] AM CZ, Waze 4.6.0.0, iPhone 6 & iPad Air, iOS 9.3.2
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

Has thanked: 371 times
Been thanked: 337 times

Postby Zirland » Mon Apr 15, 2013 10:17 am

Vzhledem k tomu, že celá moje úprava padla do editačního konfliktu s tex232, tak na to kašlu, znova to přepisovat nebudu (dneska ;))

Akorát k číslování domů jednu věc - nevzpomínám si, že bychom se dohodli na tom, že budeme masově přidávat do mapy čísla popisná (že to možná někdo dělá, dejme tomu; ale rozhodně to není dohodnutá věc, která by se měla napsat do návodu pro nováčky). Zvlášť ne v situaci, kdy otevřeně píšeme v návodu, že nástroj je určen pouze pro čísla orientační v uniformně vzrůstající řadě.
Czech Republic Country Manager
"The Wazebrity"
Zirland
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 35 times
Been thanked: 273 times

Postby tex232 » Mon Apr 15, 2013 10:30 am

Zirland wrote:Vzhledem k tomu, že celá moje úprava padla do editačního konfliktu s tex232, tak na to kašlu, znova to přepisovat nebudu (dneska ;))

Akorát k číslování domů jednu věc - nevzpomínám si, že bychom se dohodli na tom, že budeme masově přidávat do mapy čísla popisná (že to možná někdo dělá, dejme tomu; ale rozhodně to není dohodnutá věc, která by se měla napsat do návodu pro nováčky). Zvlášť ne v situaci, kdy otevřeně píšeme v návodu, že nástroj je určen pouze pro čísla orientační v uniformně vzrůstající řadě.

To sorry. Uz needituji. Je to tvoje
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

Postby vargosz » Mon Apr 15, 2013 11:46 am

tex232 wrote:celkově dobré chce to ještě trošku strukturovat aby to bylo čtivější. Nemáme prokryty, kruháky, landmarky a pumpy co mě tak napadlo. Kruhák bychom asi měli dát do kategorií silnic

Souhlasím, ale nestíhám... :-)
Pomalu jsem začal překládat stránky z anglické wiki
plus mám v plánu pokračovat tady. Případně navrhněte jiné...

Zirland wrote:Akorát k číslování domů jednu věc - nevzpomínám si, že bychom se dohodli na tom, že budeme masově přidávat do mapy čísla popisná (že to možná někdo dělá, dejme tomu; ale rozhodně to není dohodnutá věc, která by se měla napsat do návodu pro nováčky). Zvlášť ne v situaci, kdy otevřeně píšeme v návodu, že nástroj je určen pouze pro čísla orientační v uniformně vzrůstající řadě.

Díky, vyhodil jsem to...
vargosz
Area Manager
Area Manager

Postby tex232 » Mon Apr 15, 2013 1:07 pm

vargosz wrote:Souhlasím, ale nestíhám... :-)
Pomalu jsem začal překládat stránky z anglické wiki
plus mám v plánu pokračovat tady. Případně navrhněte jiné...

To se postupně dosadí důležité je že máme něco.

EDIT: přidal jsem do scriptů: WME Junction Angle info
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

Postby vargosz » Thu Apr 18, 2013 7:52 pm

Potřeboval bych poradit, po pár dnech jsem se vrátil k překládání stránky Waze Map Editor - volný překald do češtiny. Konkrátně jsem teď u klávesových zkratek a narazil jsem tam na jednu nesrovnalost.

U klávesové zkratky "w" je poznámka s doporučením jak se zbavovat soft turnů, ale zkoušel jsem to teď v editoru a připadá mi, že poté co přidali šipky s otazníkem pro soft turny už není potřeba dělat dvojhmat "q w", protože samotné "w" už teď mění soft turny na hard bez toho aby se musely všechny směry napřed zakázat pomocí "q". Podle té poznámky, se pomocí klávesové zkratky "w" měnily červené šipky na zelené, ale zelené se soft turnem měly i poté zůstat soft...

Sakra neumím to jednoduše a srozumitelně vysvětlit :evil: Prostě si myslím, že tohle už se neděje:
Code: Select all
Note that this key will only enable all turns that had not previously been automatically enabled by the Waze routing server, called soft allowed turns.

Nemám teď možnost to vyzkoušet v jiném prohlížeči než v opeře, takže je možné, že v chrome se to chová jinak...

tady je celá to poznámka aby to nebylo vytržené z kontextu:
Code: Select all
w - allow all connections for the selected junction which makes the turn arrows all green for that selected junction. Note that this key will only enable all turns that had not previously been automatically enabled by the Waze routing server, called soft allowed turns. The soft allowed turns have a higher penalty than turns enabled by the editor. Therefore since soft and editor allowed turns have the same color green, if it is known that all turns are enabled at a particular intersection, it is better to first force all turns to disabled with the q key and then press the w key to force them all to editor enabled.
vargosz
Area Manager
Area Manager

Postby MagicOfLA » Fri Apr 19, 2013 6:19 am

vargosz wrote:U klávesové zkratky "w" je poznámka s doporučením jak se zbavovat soft turnů, ale zkoušel jsem to teď v editoru a připadá mi, že poté co přidali šipky s otazníkem pro soft turny už není potřeba dělat dvojhmat "q w", protože samotné "w" už teď mění soft turny na hard bez toho aby se musely všechny směry napřed zakázat pomocí "q".

Nie som si istý, či ti to bude fungovať i na soft turny tam, kde je odbočenie zakázané, ergo v križovatkách s jednosmerkami. Skúsim to niekde vypozorovať.
Image
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5

Has thanked: 78 times
Been thanked: 173 times

Postby MagicOfLA » Fri Apr 19, 2013 6:23 am

Tak soft turny v zakázanom smere W zrušilo. Soft turny v povolenom samotný hard turn nezrušil. Na druhej strane soft turn tam, kde je i hard, ničomu nevadí...
Image
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5

Has thanked: 78 times
Been thanked: 173 times

Postby tex232 » Fri Apr 19, 2013 8:13 am

Návod na úpravu map - Cartouche - já bych to smazal jen to mate podle mne.
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia