Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Diskuse: Vyznačování uzavírek v mapě

Post by
Jakým způsobem je podle Vašeho názoru nejvhodnější provést úpravu v případě stavebních prací s uzávěrkou (na dva na tři měsíce).

Možností je spousta - odpojení segmentů, zakázání odbočení s ponecháním připojeného segmentu, změna kategorie silnice na non-driveable.

Výhody, nevýhody?

POSTER_ID:125125

1

Send a message

Post by Artoodeetoo
Odpojil jsem ulici Doktora Zikmunda Wintera v Praze, doplnil jsem do názvu, že je uzavřená (už skoro dva měsíce). Myslím, že to je nejlepší řešení jak do navigace uzavřenou ulici zanést. Jediná nepříjemnost vzniká tím, že po nějakém čase systém automaticky vygeneruje chybu a vyskočí červený vykřičník. Např. v Moskevské ulici to chtělo spojit dva rozpojené body, protože tam vidí (asi stará) GPS data o průjezdech.
*
Zároveň mám dotaz související s uzavřením Jižní spojky tento víkend (BACHA!!!)
3.5. nevím v kolik hodin začnou demontovat most přímo nad silnicí (v navigaci je již odpojen) a uzavřou nejspíš v obou směrech JS. Můj dotaz je ale všeobecný - jak zanést do mapy časově omezený průjezd? Např. silnice je v zimě uzavřena/jednosměrná, zákaz vjezdu v nočních hodinách... Je to vůbec možné? U té JS by se určitě hodilo, aby to tam svítilo dopředu. A jak zvýraznit dlouhodobou uzavírku jednoho pruhu? Včera na JS svítila práce na silnici od "Czech", ale dnes už tam žádné upozornění není. Díky moc
Artoodeetoo
Posts: 62
Has thanked: 10 times
Send a message

Post by Artoodeetoo
dobre, ale jak to oznacit pro nekoho, kdo by to neznal a chtel to opravit?? kam to napsat?
Artoodeetoo
Posts: 62
Has thanked: 10 times
Send a message

Post by Artoodeetoo
mylan wrote:Locknúť aspoň dočasne na level 3 by malo postačovať (tak ako to robí Perstein). Bežný user to neopraví, ostatní L3 a vyšší pochopia že je to tak narokom.
Nevidim to jako stastne reseni, protoze jsem tu ulici odpojil vcera ja a az ji zase otevrou, tak ji vratim do puvodniho stavu. Kdyz ji zamknu (pokud to vubec muu udelat), budu to mit o dost slozitejsi.
Artoodeetoo
Posts: 62
Has thanked: 10 times
Send a message

Post by Artoodeetoo
Pernstein wrote:Další případ navigace přes walking trail...

https://world.waze.com/editor/?lon=14.4 ... TTTTTTTTFT
Pokud místo Walking Trail použijete Pedestrial Walktrail tak to asi funguje, jako spodní půlka Václaváku nebo spojnice s Vodičkovou nebo Jindřišskou. I když obě volby jsou nondrivable.
Včera na mě vyskočila chyba mapy na Spořilově - spojte body A a B, přičemž jeden ležel na silnici a druhý na Railroad tramvajové smyčky. GPS šipka ukazovala, že to někdo projel (možná jen přestoupil z auta na tram) a systém zareagoval a chtěl to propojit.
Artoodeetoo
Posts: 62
Has thanked: 10 times
Send a message

Post by foxitrot
Pernstein wrote:Původně jsem myslel, že nejpřehlednějším, na první pohled v mapě patrným je přetvoření na Pedestrian boardwalk [...]
Uzavírky navrhuji značit formou odtržení uzavřených segmentů od zbytku světa či jejich zjednosměrnění (např. momentálně Francouzská) a zamčení všech souvisejících segmentů po dobu trvání na L3.
Myslím že tá zmena na Pedestrian (v pripade úplnej uzávierky) by bola rozumná (optické vysvetlenie uzávierky). Segmenty by som možno neodtrhol, ale spojil krátkym WalkingTrail (ako keď oddeľujeme dve cesty stĺpikmi)?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Varianta "niekoľkomesačná oprava úseku diaľnice, jeden smer je v dĺžke X km presmerovaný do protismeru". V niektorých krajinách bežná záležitosť. Robiť aj v takomto pripade podobné úpravy mapy?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Keby sa len zmenili uzatvorené cesty na WT alebo PB a pridali nejaké tie červené šípky, cesta "by mala byť" nepoužiteľná na navigáciu (môžme skontrolovať), ale zachovali by sa vsetky dáta o prejazdových a odbočovacích časoch.

Ak by sa to dalo skombinovať s dlhodobou uzávierkou segmentu z klienta (príp. "onedlho" z editora), na križovatke by stál pekný pin a blokovaná cesta by na mape bola krásne zvýraznená červenou prerušovanou čiarou.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
Mne se tedy nejvíce zamlouvá rozpojení silnice a přidat UR s informací o uzavírce a do kdy. Sám jsem vytvořil něco podobného v Nesovících.
https://world.waze.com/editor/?lon=17.0 ... TTTFTTTTFT
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
V podstatě tímto jsem napsal svůj názor. Nenapadá mne zatím něco lepšího. Průměrné rychlosti na odpojeném segmentu zůstanou. A nová fičura "uzvírky" je na parádu a jinak nepoužitelné.

A
Zirland wrote:Současně je ale třeba vzít v úvahu, že odtržením segmentu se ztratí veškeré informace o povolených odbočeních z doby před změnou.
je to k něčemu důležité?

Třebas zrovna v těch Nesovicích jsem očekával nějaké to info z egaraže, jak se občas leckde objeví.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Zirland wrote:
GinBook wrote:
Zirland wrote:informace o povolených odbočeních
je to k něčemu důležité?
Děláš si jen legraci, že?
Snad to potom zase připojím tak jak to bylo. Samozřejmě pokud si to po té dlouhé době budu pamatovat.
Horší to bude, pokud to bude připojovat někdo jiný a neví jak to bylo před změnou.
Nic jiného v tom nevidím.

Nebo je v tom i jiný háček, že jsem u tebe probudil pohoršení?
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message