Změna způsobu kategorizace silnic

Image Image

Moderators: Unholy, guri211, GinBook, Zirland

Re: Změna způsobu kategorizace silnic

Postby MagicOfLA » Tue Jul 30, 2013 5:44 pm

Sorry, netusim preco som si vymenil Drazdany a Chemnitz :).

Mas samozrejme pravdu, siel by som Jizni spojka, Prumyslova a na D8. V pripade zasekanej spojky by som strihol Uhrineves-Sterboholy, pripadne krizom cez Chodov a Hostivar... ci sa toho ale dockame od Waze, netusim.
Stale mam silnejsi pocit, ze preferovanie tried vyssej triedy na dlhych trasach nie je na tunajsie luhy a haje to prave :(. No som zvedavy, co vybrainstormuju v Blave...
Image
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5

Has thanked: 78 times
Been thanked: 173 times

Postby vitj » Thu Aug 01, 2013 7:48 am

MagicOfLA wrote:Sorry, netusim preco som si vymenil Drazdany a Chemnitz :).

Mas samozrejme pravdu, siel by som Jizni spojka, Prumyslova a na D8. V pripade zasekanej spojky by som strihol Uhrineves-Sterboholy, pripadne krizom cez Chodov a Hostivar... ci sa toho ale dockame od Waze, netusim.
Stale mam silnejsi pocit, ze preferovanie tried vyssej triedy na dlhych trasach nie je na tunajsie luhy a haje to prave :(. No som zvedavy, co vybrainstormuju v Blave...

Počkáme na nasazení nového routingu, třeba to pomůže. Jinak bych byl za rekategorizaci celé ČR. Sice by dostali routing servery zabrat, ale možná by to vyřešilo spoustu problémů nejen s dálkovým routingem.
ImageImageImage
CM-Czech Republic
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 907 times
Been thanked: 773 times

Postby mylan » Thu Aug 01, 2013 8:22 am

Pokiaľ urobíte rekategorizáciu v celej ČR teraz, tak sa stane celá ČR prakticky nepoužiteľná pre diaľkový routing. Evidentne diaľkový routing (nad 300-400km?) sa vyhýba MinorHW, ako to vidno aj v Prahe, ktorú routing obchádza. Nový routing je síce sľúbený, ale vie niekto, kedy ho nasadia? Dali vo waze nejaký termín (nech si vieme pripočítať pol roka k tomu)? Na Slovensku sa dohodli na vrátenie MajorHW aspoň v niektorých úsekoch, keďže momentálna rekategorizácia je žiaľ nepoužiteľná.

Prahe to pomohlo v rámci Prahy, ale poškodilo navigovanie cez Prahu. Skúsil by som MajorHW nasadiť na úsek Spořilov - Černý Most, Vysočanskú radiálu (ktorá je po novom vedená aj ako rýchlostná cesta s obmedzením rýchlosti na 100km/hod), atď až smer na D8. Stred mesta nechať ako je a uvidíme čo to urobí s routingom v rámci Prahy (magistrála už nebude MajorHW, tak by to nemalo tak škodiť ako predtým).
Image
Waze 3.9.4.5 @ iOS | AM: north-east Slovakia + Prague
mylan
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 82 times
Been thanked: 225 times

Postby guri211 » Thu Aug 01, 2013 9:01 am

mylan wrote:Pokiaľ urobíte rekategorizáciu v celej ČR teraz, tak sa stane celá ČR prakticky nepoužiteľná pre diaľkový routing.

Veď preto vitj píše "Počkáme na nasazení nového routingu" :)
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 786 times
Been thanked: 470 times

Postby mylan » Thu Aug 01, 2013 9:08 am

Bojím sa však, že kým nasadia nový routing, tak už budeme mať v našich mestách dobudované obchvaty... :D
Image
mylan
Area Manager
Area Manager

Postby Zirland » Wed Aug 07, 2013 3:55 pm

Po tom, co jsem tento týden viděl běžnou americkou dálnici (šest pruhů v každém směru) musím uznat, že naše D1 se kvalifikuje někam mezi Primary Street a Minor HW.

Odesláno z mého A511 pomocí Tapatalk 4
Czech Republic Country Manager
"The Wazebrity"
Zirland
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 35 times
Been thanked: 273 times

Postby GinBook » Sat Aug 17, 2013 4:16 pm

Mylan, Mam se pokusit o tu zmenu v Praze co jsi navrhoval? Ja detailne Prahu neznam. Ale zmenu segmentu bych zvladnul. :) nejake obrazky navrhovanych tras ktere se ti nezdaji by byly. At mame porovnani.

Ja jsem tedy menil Brno a Ostravu. Zkousel jsem navigovani jen v Live map a pripadalo mi vse OK.
ImageImageImageImageImage
CM; Coordinator Czech Republic
iP 6+ / Samsung S3 neo, Nexus 7 (2012)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 719 times
Been thanked: 1441 times

Postby Zirland » Sat Aug 17, 2013 6:44 pm

Co se týká Prahy, tak stále jsem toho názoru, že dálkové trasy jsou naprosto v pořádku. Vedení dálkové dopravy po okruhu je záměr, nikoliv chyba.
"The Wazebrity"
Zirland
Area Manager
Area Manager

Postby mylan » Sun Aug 18, 2013 8:50 am

Áno, vedenie po okruhu nevadí, aj keď je to dlhšia trasa, avšak v Prahe nie je žiadna MajorHW v smere S-J, takže trasy smerujúce na sever úplne obchádzajú Prahu a vedie ich nezmyselnými cestami po dedinách, viď príklad Brno-Drážďany, čo je o 50km a o viac ako 30min dlhšia trasa ako tá cez Prahu po Jižní Spojce.

V Prahe by som skúsil ešte jeden experiment:

– Zaznačil by som ako sa chová momentálne navigácia po Prahe, vybrať pár trás, napr Černý Most - Vyšehrad, Černý Most - Florenc, Chodov - Prosek a podobne.
– Skúsil by som zmenu Spořilovské, Jižní Spojky a zároveň Vysočanské radiály a časti Kbelskej, Cínoveckej až po D8 na MajorHW, aby z juhu na sever existovalo spojenie pre diaľkový routing. Zmenil by som Primary -> MinorHW na trase Rohanské nábřeží-Českomoravská-Poděbradská.
– Následne by som trasy v rámci Prahy, na ktorých sa zhodneme otestoval znova, aby sme zistili ako veľmi to ovplyvnilo routing v rámci mesta. Predtým boli MajorHW všade v Prahe, teraz to bude len okruh.

Za tento experiment nič nedáme a vrátiť späť sa dá vždy.

Btw, Vysočanská radiála je po novom celá vedená ako rýchlostná cesta s obmedzením na 100km/h, takže tam by sa rekategorizácia hodila tak či tak, aj keď to asi ničomu nepomôže, ale ani neublíži.
Image
mylan
Area Manager
Area Manager

Postby Zirland » Thu Aug 29, 2013 7:32 am

mylan wrote:Zmenil by som Primary -> MinorHW na trase Rohanské nábřeží-Českomoravská-Poděbradská.

Rekategorizováno
"The Wazebrity"
Zirland
Area Manager
Area Manager

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia