Bojím sa však, že kým nasadia nový routing, tak už budeme mať v našich mestách dobudované obchvaty...
Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague
Áno, vedenie po okruhu nevadí, aj keď je to dlhšia trasa, avšak v Prahe nie je žiadna MajorHW v smere S-J, takže trasy smerujúce na sever úplne obchádzajú Prahu a vedie ich nezmyselnými cestami po dedinách, viď príklad Brno-Drážďany, čo je o 50km a o viac ako 30min dlhšia trasa ako tá cez Prahu po Jižní Spojce.
V Prahe by som skúsil ešte jeden experiment:
– Zaznačil by som ako sa chová momentálne navigácia po Prahe, vybrať pár trás, napr Černý Most - Vyšehrad, Černý Most - Florenc, Chodov - Prosek a podobne.
– Skúsil by som zmenu Spořilovské, Jižní Spojky a zároveň Vysočanské radiály a časti Kbelskej, Cínoveckej až po D8 na MajorHW, aby z juhu na sever existovalo spojenie pre diaľkový routing. Zmenil by som Primary -> MinorHW na trase Rohanské nábřeží-Českomoravská-Poděbradská.
– Následne by som trasy v rámci Prahy, na ktorých sa zhodneme otestoval znova, aby sme zistili ako veľmi to ovplyvnilo routing v rámci mesta. Predtým boli MajorHW všade v Prahe, teraz to bude len okruh.
Za tento experiment nič nedáme a vrátiť späť sa dá vždy.
Btw, Vysočanská radiála je po novom celá vedená ako rýchlostná cesta s obmedzením na 100km/h, takže tam by sa rekategorizácia hodila tak či tak, aj keď to asi ničomu nepomôže, ale ani neublíži.
V Prahe by som skúsil ešte jeden experiment:
– Zaznačil by som ako sa chová momentálne navigácia po Prahe, vybrať pár trás, napr Černý Most - Vyšehrad, Černý Most - Florenc, Chodov - Prosek a podobne.
– Skúsil by som zmenu Spořilovské, Jižní Spojky a zároveň Vysočanské radiály a časti Kbelskej, Cínoveckej až po D8 na MajorHW, aby z juhu na sever existovalo spojenie pre diaľkový routing. Zmenil by som Primary -> MinorHW na trase Rohanské nábřeží-Českomoravská-Poděbradská.
– Následne by som trasy v rámci Prahy, na ktorých sa zhodneme otestoval znova, aby sme zistili ako veľmi to ovplyvnilo routing v rámci mesta. Predtým boli MajorHW všade v Prahe, teraz to bude len okruh.
Za tento experiment nič nedáme a vrátiť späť sa dá vždy.
Btw, Vysočanská radiála je po novom celá vedená ako rýchlostná cesta s obmedzením na 100km/h, takže tam by sa rekategorizácia hodila tak či tak, aj keď to asi ničomu nepomôže, ale ani neublíži.
Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague
Waze ma už do Prešova ťahalo cez Bratislavu, ale to bolo v čase, keď Strečno bolo ponížené na MinorHW. Teraz ma do Košíc ťahá severnou cestou, takže nemôžem potvrdiť zlý routing...
http://img.tapatalk.com/d/13/09/26/y7ajytun.jpg
http://img.tapatalk.com/d/13/09/26/y7ajytun.jpg
Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague
suhlasim s Vladom. aktualne skusenosti su take, ze citlivost na upchate hlavne tahy sa vyrazne zvysila a bez problemov (re)routuje po segmentoch nizsich kategorii.
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Zatiaľ som si nevšimol, žeby diaľkový routing vykazoval routy inak ako doteraz. Napr. TT-Praha. Routing - fastest. Primárna trasa cez BA. Alternatívna cez Babu.
Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Este na tomto kúsku treba zmeniť kategóriu.
https://world.waze.com/editor/?zoom=10& ... =199034343
Rado
https://world.waze.com/editor/?zoom=10& ... =199034343
Rado
Klient mi tedy Pha-Kosice smeruje pres Bratislavu...
Dalkovy waze routing je, pokud vetsinu trasy netvori dalnice nebo I. tr., tezka bida.
A nemuzu se zbavit dojmu, ze cesta je navrhovana podle okamzite situace v okamziku planovani po cele trase, tedy i v mistech, kam dojedu treba za pul dne... coz v clenitem terenu nemusi byt zrovna ono.
Dalkovy waze routing je, pokud vetsinu trasy netvori dalnice nebo I. tr., tezka bida.
A nemuzu se zbavit dojmu, ze cesta je navrhovana podle okamzite situace v okamziku planovani po cele trase, tedy i v mistech, kam dojedu treba za pul dne... coz v clenitem terenu nemusi byt zrovna ono.
guri: Ok... A jsi si jist? Nemyslim to tak, ze by se cesta nepreplanovavala behem jizdy, mam na mysli prvni nastrel pri vyjezdu.... nekdy je to fuk, nekdy je zasadni, kterym smerem vyjedu.
Guri: Ok, dik za info.
Předpokládám v obci takže by Waze mělo vědět že se tu jezdí 50 km/h ...GinBook wrote:I. Trida. Cervena. Major
Last edited by tex232 on Tue Sep 24, 2013 5:02 pm, edited 1 time in total.
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2
Re: Změna způsobu kategorizace silnic