Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by vitj
V Praze to jednoznačně pomohlo. Dříve magistrála a okruh stahovaly veškerý provoz na sebe bez alternativních cest, dneska se už jezdí mnohem rozličnějšími trasami.
Spíš by mě zajímalo jaké jsou zkušenosti s tranzitem přes Prahu, tady by mohli nastat občas problémy, teda spíše trasy, které nejsou optimální.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Já jsem pro. Jen by bylo dobré předem napsat aspoň rámcové pravidla jak by se měly města upravit a sepsat seznam měst, kterých by se úprava měla týkat.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
MagicOfLA wrote:Sorry, netusim preco som si vymenil Drazdany a Chemnitz :).

Mas samozrejme pravdu, siel by som Jizni spojka, Prumyslova a na D8. V pripade zasekanej spojky by som strihol Uhrineves-Sterboholy, pripadne krizom cez Chodov a Hostivar... ci sa toho ale dockame od Waze, netusim.
Stale mam silnejsi pocit, ze preferovanie tried vyssej triedy na dlhych trasach nie je na tunajsie luhy a haje to prave :(. No som zvedavy, co vybrainstormuju v Blave...
Počkáme na nasazení nového routingu, třeba to pomůže. Jinak bych byl za rekategorizaci celé ČR. Sice by dostali routing servery zabrat, ale možná by to vyřešilo spoustu problémů nejen s dálkovým routingem.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Zirland wrote:
mylan wrote:Zmenil by som Primary -> MinorHW na trase Rohanské nábřeží-Českomoravská-Poděbradská.
Rekategorizováno
Skvěle. Ještě by asi bylo dobré povýšit ulice Holbovu, Klimentskou a Ke Štvanici, aby Rohanské nábřeží navazovalo na Wilsonovu bez dalších změn kategorie.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vlado_s
Skôr než sa k niečomu takémuto rozhodneme na SK, prosím o diskusiu. (waze už zlepšilo routing a "pracuje" na ešte lepšom)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Edo, ani BA, KE, ZA, BB, TN by to nepomohlo. TT je optimalizovaná, možno by to pomohlo PO prípadne aj NI. Najskôr potrebujeme v tých mestách dostatok wazerov a potom niekoho zbehlého, ktorý by dával feedback.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
A aj zmene routingu. Všimol som si, že routy do 100km nemá problém zviesť z Major HW na Primary a potom späť na Major. Moje tohtotýždňové dojazdy (mesto) boli o 1-2 minúty pred ETA.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Keby sa tie zápchy aspoň chovali na všetkých M**or HW v mestách rovnako. Postihnuté sú iba niektoré segmenty, aspoň sa to tak javí.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Zmena kategórie pokazí diaľkový routing a cez Zlín vedieť trasa Praha-Košice. Keď sme naposledy (uprostred leta) testovali rounting pod Strečnom a v Prešove, tak od 100km či 200 km to obchádzalo kade tade. Za posledné týždne sme badali nejaké zmeny v routingu, tak to môžeš na tom Zlíne vyskúšať, ale počkal by som pravidelný update...
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
To si môžeš dovoliť ak máš paralelnú diaľnicu/cestu I. triedy, alebo cesta I. (II.) triedy neleží na hlavnom ťahu diaľkového routingu. Napr. istý čas to bolo testované v Leviciach, ale nikomu to pre ich polohu neublížilo (podľa mňa si to ani nikto nevšimol).
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message