Změna způsobu kategorizace silnic
V sobotu 27. dubna proběhlo v Praze setkání Global Champ uživatelů s vedením Waze HQ. Setkání bylo velmi podnětné a jistě se máme na co v budoucnu těšit.
Jedním z diskutovaných témat byla problematika routování, výpočtu preferovaných tras a alternativních tras (vyhýbání se kolonám). Toto téma bylo rovněž konzultováno s ohledem na vliv kategorie silnic na výpočet.
Routing mechanismus - i když se nám to nemusí líbit - předpokládá dodržování pravidel, které jsou zveřejneny na Wiki. Jedním ze souvisejících dopadů je preference "vysokých" kategorií, které na sebe uměle soustřeďují veškerou dopravu. Prostě jak je freeway, tak tam člověka naviguje, i kdyby trakaře padaly, zácpa nezácpa, nižší kategorie se neberou v potaz.
Waze také v minulosti řeklo, že silnice typu Highway pokud možno nepatří do města.
Skutečnost, že jsme si kategorizaci předělali podle sebe v konečném důsledku vede k tomu, že Waze není schopno (ochotno) uživatelům nabídnout trasu pryč z kolony. To nepochybně nemá pozitivní efekt na uživatele a na propagaci aplikace.
Problematiku jsem detailně konzultoval s CM Brazílie a Švýcarska, kde již byla provedena změna kategorizace ve městech, přičemž z dlouhodobého pozorování jednoznačně vyplývá významné zlepšení a diverzifikaci provozu s ohledem na aktuální situaci na cestě.
S ohledem na výsledky setkání bylo dohodnuto provedení pilotní změny kategorizace silnic na území Prahy. Změnu uživatelé zaznamenají vizuálně, přičemž v některých barevných profilech ani změna poznat nebude. Nicméně to co na první pohled vidět nebude, je očekávané zlepšení routingu.
Změna v routingu nebude ze dne na den, předpokládá se adaptace routing algoritmu během měsíce.
Pochopitelně pokud by dlouhodobě výsledky testu vykazovaly zhoršení, je jednoduché vrátit vše do současného stavu, ale nemyslím si že to bude třeba.
Z důvodu zajištění funkčnosti změn budou rekategorizované úseky zamčeny, neboť je předpoklad, že se uživatelé nesledující fórum mohou pokoušet změny vrátit na vysoké kategorie
Za problémy způsobené uzamčením se omlouvám. PROSÍM uživatele na úrovni L5, aby rekategorizované úseky nerevertovali.
Děkuji za Vaši pozornost.
Jedním z diskutovaných témat byla problematika routování, výpočtu preferovaných tras a alternativních tras (vyhýbání se kolonám). Toto téma bylo rovněž konzultováno s ohledem na vliv kategorie silnic na výpočet.
Routing mechanismus - i když se nám to nemusí líbit - předpokládá dodržování pravidel, které jsou zveřejneny na Wiki. Jedním ze souvisejících dopadů je preference "vysokých" kategorií, které na sebe uměle soustřeďují veškerou dopravu. Prostě jak je freeway, tak tam člověka naviguje, i kdyby trakaře padaly, zácpa nezácpa, nižší kategorie se neberou v potaz.
Waze také v minulosti řeklo, že silnice typu Highway pokud možno nepatří do města.
Skutečnost, že jsme si kategorizaci předělali podle sebe v konečném důsledku vede k tomu, že Waze není schopno (ochotno) uživatelům nabídnout trasu pryč z kolony. To nepochybně nemá pozitivní efekt na uživatele a na propagaci aplikace.
Problematiku jsem detailně konzultoval s CM Brazílie a Švýcarska, kde již byla provedena změna kategorizace ve městech, přičemž z dlouhodobého pozorování jednoznačně vyplývá významné zlepšení a diverzifikaci provozu s ohledem na aktuální situaci na cestě.
S ohledem na výsledky setkání bylo dohodnuto provedení pilotní změny kategorizace silnic na území Prahy. Změnu uživatelé zaznamenají vizuálně, přičemž v některých barevných profilech ani změna poznat nebude. Nicméně to co na první pohled vidět nebude, je očekávané zlepšení routingu.
Změna v routingu nebude ze dne na den, předpokládá se adaptace routing algoritmu během měsíce.
Pochopitelně pokud by dlouhodobě výsledky testu vykazovaly zhoršení, je jednoduché vrátit vše do současného stavu, ale nemyslím si že to bude třeba.
Z důvodu zajištění funkčnosti změn budou rekategorizované úseky zamčeny, neboť je předpoklad, že se uživatelé nesledující fórum mohou pokoušet změny vrátit na vysoké kategorie
Za problémy způsobené uzamčením se omlouvám. PROSÍM uživatele na úrovni L5, aby rekategorizované úseky nerevertovali.
Děkuji za Vaši pozornost.
Re: Změna způsobu kategorizace silnic