Post by vikos
malcor wrote:
Zirland wrote:Tady ten pripad jsem opravil.
Dík za opravu, ale stejně by mě spíš zajímalo proč nemám povolení to udělat sám. Protože přece nejde abys opravoval všecko. Ono to povolení nemám stejně ani dál.

S tím souvisí další dotaz. Dá se omezit zatáčení do ulice i když není jednosměrná? Protože teď je sice ta křižovatka kompletní, ale do "spodní" části ulice Chaloupky je zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhu. V nabídce křižovatky vidím jen Enable all turns a nebo Restrict all turns. Tak jak omezím jenom jeden směr? Nehledě na to, že stejně nemám práva s tím něco udělat :)

http://world.waze.com/cartouche/?zoom=6 ... =110007591
Dá se to udělat:

klikni na první cestu - tu z které se nesmí odbočovat, poté ctrl + klik na druhou cestu - ta co je zakazaná a v menu vyber "create turn restriction" - tím zakážeš jízdu z první cesty do druhé

ad práva.. cestu můžeš editovat pokud jsi přes ní jel ,ae práva na editaci máš s mírným zpožděním: tak kolem 2 dní od vytvoření cesty.. nevím čím to je, ale občas, když se po pár dnech vrátím tam kde jsem jel, tak už mi to jde ;)
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by vikos
iTukan wrote:
Diky, napisu mu.

Jeste jeden dotaz...
Needitujete nekdo mapy na Macu? Zkouším všec...
Já edituji na Macu, ale ono to je celkem jedno. Ten problém co popisuješ souvisí s výpadky služby na straně serveru. A máme to všichni. Dopoledne to jelo v pohodě, ale momentálně to nejede.
já teď zkoušel cca 15 minut editovat (Win+chrome) a jede mi to... Občas se to trošku zasekne... Ale v zásadě jede.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by vikos
Zajímalo by mě jak řešíte "zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhy"? Tváříte se v mapě jak kdyby to neexistovalo? Nebo tam omezujete zatočení? Nebo jinak?
Já to dávám jako “neprůjezdnou“ přímo v označení směru cesty. Ale bohužel se mi stává, že edituju i cesty které jsem nekreslil já, tak to není 100% ní :)

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by vikos
Zirland wrote:
malcor wrote:jednosměrka mě nepřijde jako dobrý řešení
Já nevím kdo tu mluvil o jednosměrce. Vikos i já jsme řekli, že používáme význak "neprůjezdné" (No Entrance). Prostě zákaz vjezdu z obou stran. A to i připadá korektní.
Já mluvil o cestě která je jen pro dopravní obsluhu z obou směrů.

Pokud je cesta průjezdná jen z jednoho směru, nechám jí obousměrnou a napojím jen "routování / napojení" tak jak je v realitě + jako bonus ji dám "locked", protože nechci aby se mi měnilo routování.
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by vikos
MedaBeda wrote:Mám dojem, že se někteří jedinci na Waze chovají stejně, jako na diskuzních fórech, která mají hodnosti... Tedy nahonit body za sebevětší blbosti. Příklady hlášení živatele "nick" z dnešního rána:
Nebezpečí, Pražský okruh - lehky provoz
Kolona, R7 poblíž Středokluky - stredni provoz
Taková hlášení jsou na dvě věci :evil: .
no to je klasika, vždycky se najde nějaký člověk co bude honit bodu dá se oznámit jako spam - nevím přesně co se s tím hlášením potom děje - jestli se to hlášení respektive hlášení od tohoto uživatele nezobrazuje jen tobě a když ho označí jako spam více lidí, tak se nezobrazuje vůbec... netuším, zatím jsem to nemusel řešit - před velkým boomem uživatelů to ani nebylo třeba - kromě pár italů nikdo nespamoval mapu.

Další řešení je napsat dotyčnému uživateli PM zde na foru, ať reportuje jen "důležité" věci.

P.S. Kolona, nebezpečí jsou zrovna dost subjektivní - pro někoho z vesnice bude běžný provoz v Praze vypadat jako zápca :)
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by vikos
MedaBeda wrote:To jo, jenom pochybuji, že vesničan zvládne najednou provoz v Praze a ještě psaní na mobilu ;) . Ale hlavně mně vadí ten "lehký provoz" v hlášení Nebezpečí...
tak proto si ho dej do spamu a je to :) už by se ti neměl zobrazovat. Bohužel není možno mu prokázat, že v tu dobu kdy tam byl tam nebyla nebezpečná situace - např. nějaký bláznivý stopař :)
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by vikos
LIDI, PROBOHA, PIŠTE TY POPISY CHYB ČESKY!
Jako update requesty, nebo tady n fóru?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by vikos
Zirland wrote:
Vikos wrote:Jako update requesty, nebo tady na fóru?
Update requesty
musíš brát v potaz, že lidi u toho řídí - já taky napíšu nějaké heslo, abyhc si vzpoměl a pak se k tomu vrátím na webu :)
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by vikos
Nejen pro nováčky - řeším s waze nemožnost spojovat své I cizí cesty (no permition tam kde by to mělo jít), jakmile budu něco vědět, napíšu ;)

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by vikos
WhiteDragon wrote:Vikos: Aha, takže chyba není na mém přijímači.
I tak to sem pro jistotu plácnu - nemůžu vytvořit propojení zde. Takže ten kousek cesty se ani po aktualizaci nechce objevit v livemap. Pro jistotu, koukněte někdo s právy pro Ostravu, jestli jsem něco nezeslonil ;-) Děkuju.
Jedná se o tuto chybu. Pokud máš stejný problém, tak to zřejmě vypadá na chybu na straně waze.
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko