Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Zirland
Vikos wrote:
Zajímalo by mě jak řešíte "zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhy"? Tváříte se v mapě jak kdyby to neexistovalo? Nebo tam omezujete zatočení? Nebo jinak?
Já to dávám jako “neprůjezdnou“ přímo v označení směru cesty. Ale bohužel se mi stává, že edituju i cesty které jsem nekreslil já, tak to není 100% ní :)
Dávám neprůjezdnou a zákaz odbočení. Sichr je sichr.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
malcor wrote:jednosměrka mě nepřijde jako dobrý řešení
Já nevím kdo tu mluvil o jednosměrce. Vikos i já jsme řekli, že používáme význak "neprůjezdné" (No Entrance). Prostě zákaz vjezdu z obou stran. A to i připadá korektní.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Chápu celkovou myšlenku, kterou MedaBeda chtěl sdělit. Konec konců jsem sám podobnou myšlenku měl dříve... http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=4133

Jen se domnívám, že zrovna v tomto konkrétním případě to nebyl žádný zločin proti lidskosti. Domnívám se, že hlášení kolon je jedna ze základních věcí, které ve Waze probíhají. To, že někdo napíše, že na R7 je střední provoz je jistě do určité míry subjektivní, ale pro mě je to signál, že to tam je hustější. Přiznám se, že "oficální" dopravní informace typu "5. května na stupni 4" je pro mne méně srozumitelné než střední provoz. V těch stupních se prostě neumím zorientovat.

Označit lehký provoz za nebezpečí není sice zcela standardní, ale je na uživateli, jak to vyhodnotí. Je dost možné, že se jednalo o nějakou nárazovou komplikaci, která svou nečekaností představovala riziko, avšak natolik krátkodobou, že nebylo vhodné místo označit za kolonu. Rovněž bych jako pozitivní vyzdvihl fakt, že u události typu "Nebezpečí" bylo vyplněno vysvětlení, tak by to podle mého názoru mělo být standardně, nicméně to tam nikdo nepíše.

Závěrem bych jen doplnil, že hlášení spamu funguje globálně, není to tedy filtrování u jednoho uživatele ("tak si ho u sebe vypni"), ale jde o znemožnění zasílání zpráv na server.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Myslím, že jsme si vyjasnili společná stanoviska, faktem je, že pohnutky k hlášení lehkého provozu do nebezpečí nám může vysvětlit jedině autor, my dva to nevykoumáme :)
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
HausO wrote:Zdar, mam dotaz.
19.10. jsem jel rano do BA a jelikoz tuto cestu jezdim docela pravidelne
chtel jsem si oznacit vsetky kamery (waze kamery nema tak som daval radar)
bral som to ako POI v klasickej navi, ale potom som zistil ze to davam vlastne vsetkym.
Oznacil som cca 1o kamier a 4 policajne hliadky, takze kdo ste isli po 8:00 z Prahy po D1
resp. D2 tak sora za to vytabulkovane more.
Horsie bolo ale zistenie ze pri ceste spat uz nebola oznacena ziadna kamera ci radar,
preto by som chcel vediet:

1) ako oznacit nejaky stacionarny radar ktory tam je a "vzdy" bude ?
2) ako oznacit nieco len pre svoju informaciu ?
btw, pridal som napr radary na ulici Jana Zelivskeho, Praha (nove 50 resp. 300m od krizovatky s vinohradskou), ale tiez vzdy zmiznu,
aj ked som videl ze v livemap su na vinohradskej nejake :stacionarne: radary

dalej k upravam map
3) skutocne musim na konci kazdej ulice ukoncit "valcovanie" a zasa zapnut pre pokracovanie na novej ulici alebo sa to v cartouch da nejako rozumne rozdelit ?

dik za info

PS:
nechce sa niekomu napisat hack ktory by simuloval GPS ?
stacilo by potom behat mysou po google maps (koordianty z mysi by sa posielali ako GPS poloha)
a hned by boli vyvalcovane stovy kilometrov
Ahoj.
Při označení polohy stacionárního radaru se ukáže na mapě ikonka jen tobě.

1) Tento tvůj "návrh" radaru se pak ukazuje v editoru map Cartouche, a pokud je tam tento radar potvrzen, stane se součástí Livemap a projeví se všem. Také pak dochází k varování před tímto radarem.
2) Pro označení "jen tak pro mě" asi způsob neexistuje, holt Waze není poznámkový blok :)
3) Dá se to rozdělit v Cartouche a Waze samo se snaží již při válcování cestu segmentovat. Válcování ukonči až ve chvíli, kdy se dostaneš do místa, kde již cesta existuje.

PS: takový způsob tvorby mapy by zcela jistě byl v rozporu s licenčními podmínkami google maps.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
malcor wrote:Jak se řeší napojení jednosměrné smyčky?
Řešení je jednoduché, tuto smyčku je třeba rozdělit na dva segmenty. Viz příklad zde. http://world.waze.com/cartouche/?zoom=7 ... FTFFFFTTTT
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
LIDI, PROBOHA, PIŠTE TY POPISY CHYB ČESKY!
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Vikos wrote:Jako update requesty, nebo tady na fóru?
Update requesty
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Vikos wrote:
Zirland wrote:
Vikos wrote:Jako update requesty, nebo tady na fóru?
Update requesty
musíš brát v potaz, že lidi u toho řídí - já taky napíšu nějaké heslo, abyhc si vzpoměl a pak se k tomu vrátím na webu :)
Ale heslo jak heslo. Ale to jsou složitá slohová cvičení v anglickém jazyce, celé věty.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
slakyc wrote:1. Možu sa vytvarat do tej LiveMap aj turisticke chodniky/chodničky,alebo sa mozu buldozerovat iba cesty a ulice?? (ja som skôr turista)
Teoreticky je možno v mapě vytvořit chodník nebo turistickou cestu, ale je to zbytečné, protože tato cesta se nedá nijak použít a ani se v mapě nezobrazí. Waze je navrženo jakou navigace pro motorová vozidla.
slakyc wrote:2. Ak môžu,tak oplati sa robyt tie tur.chodniky aj v miestach,kde este nie su zakreslene ani cesty??...(napriklad moja a susedne dediny vobec nie su vybulderizovane)
Viz výše. Turistické a pěší trasy bych se vykašlal.
slakyc wrote:3. Hej a este jedna otazka...prejdena trasa zo zapnutym waze a gps sa po ukonceni nahravania prenesie sama do LiveMapy co je na internete,alebo ju tam musim odoslat?? alebo nebodaj este aj zakreslovat...
Trasa se do Livemapy sice přenese (graficky), ale není v praxi použitelná. Nejprve je nutno ji v editoru map upravit, napojit na existující silniční síť a zadat některé její základní vlastnosti (možné směy jízdy, jméno a typ silnice)
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"