Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Zirland
cestovatel wrote:Vyvalcovane cesty sa na cartouche vobec nezobrazuju.
To souvisí s aktualizací dat na serveru, viz odpověď níže
cestovatel wrote:Dnes je 27.8. ale na livemap sa mi zobrazuje, ze updated 22.8. Cize oneskorenie 5 dni?
Ano, je to tak, zpoždění je v tuto chvíli 5 dnů. Dříve aktualizace byly za 24 hodin, ale teď už nestíhaji servery a bývá to i týden, než se změna projeví.
cestovatel wrote:Ak nejake uzemie nema area managera, tak updaty nikto nespracovava? Znamena to, ze ak je nakreslena nejaka ulica a ja som ju chcel dorobit ale kvoli pravam som ich nemohol spojit - nema kto taky problem opravit?
Obecně platí, že každý uživatel má právo editovat data v okruhu 1 míle od místa, kudy projel. To se počítá z dat, která jsou nahraná na serveru (viz problémy s aktualizacemi - tzn. vzniká situace, že uživatel místem projel, ale práva má třeba až za týden nebo za dva).

Area Manager pak navíc získává tato oprávnění pro předem ručně definované území bez ohledu na to, zda v místě jel nebo ne.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Já jsem včera večer už něco spojoval.

Já na mapě GPS points vůbec nevidím, ani recent GPS. Tak nevím kde je chyba.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Aha tak to bude asi ono. Já jsem nejspíš koukal na nějakou "starou" cestu bez GPS bodů.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Ty videa jsou trochu starší, mezitím je nová verze editoru Cartouche, která vypadá jinak. Takže pro tuto funkci slouží "Add junction".

Spojování cest se provádí tak, že se vyberou postupně dva segmenty s přidržením klávesy Ctrl a pak se v editačním panelu zvolí "Connect roads by order of selection". Tím dojde k propojení cest ve směru jízdy z prvního vybraného segmentu na druhý. V dalším kroku je vhodné provést "Enable all turns" na tomto bodě.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Co se týká napojování nové cesty na existující, nejlépe to ukazuje první instruktážní video. http://www.youtube.com/watch?v=qjgyUHIhmhk

Jen dodám, že ve videu použitá funkce "Split road" je dnes v panelu pod názvem "Add junction".

Co se týká oprávnění, každý uživatel může provádět editace v okruhu 1 míle od místa, kudy v minulosti projel. Ještě tam možná jsou nějaká hierarchická pravidla spojená s počtem bodů, ale to teď nevím přesně. Je třeba vzít v úvahu, že existuje určitý čas potřebný ke zpracování tras na serveru a přiznání oprávnění může trvat třeba den nebo dva.

Pokud je někde konkrétní problém, stačí na něj upozornit a zkušenější uživatelé s oprávněním jej opraví. Další možností pochopitelně je zajet si na to místo a získat patřičná oprávnění.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Tady ten pripad jsem opravil.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
To já vím, že jsou staré, však jsem to tam psal :-)

Ale v době psaní mého příspěvku jsem nevěděl o jiném videu, které by ukazovalo napojení nové cesty na existující a tvorbu křižovatky.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
malcor wrote:Zajímavé je, že jednotlivé restrikce dělat můžu, ale ty hromadné ne.
Dokážeme vysvětlit spoustu věcí, ale všechno nevíme. Nezbývá než doufat, že brzo se to všechno urovná a ty získáš potřebný práva.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
iTukan wrote:Mám začátečnické dotazy.
První co mě trápí je, že nemohu povolovat odbočování na křižovatkách, které jsem i projel. Např. když už byla křižovatka vytvořena někým jiným a já tam napojil další silnic.
Chápu, že je to velmi nepříjemné. Nedokážu vysvětlit čím to je. Pokud umíš anglicky, popiš ten problém zde na fóru ve vláknu Bugs. http://world.waze.com/forum/viewforum.php?f=17 Snad to pak brzo opraví.
iTukan wrote:A co mě teď trochu "štve" nejvíc je to, že v mém okolí se připojil user "fotrik", který mi edituje trasy co jsem "vyválcoval" a já s tím pak už nemůžu nic dělat. Ať si je klidně připíše k sobě, ale nejhorší na tom je, že je zadává špatně - špatný typ silnice, nepovoluje průjezdy přes křižovatky patřičnými směry, atd. Vše se děje v okolí Židlochovic. Poraďte co s tím mohu dělat... S tímto přístupem se na to brzy vykašlu, chtěl jsem doplnit okolí, moc tu toho není. Ale nechce se mi dělat něco zbytečně.
Doporučuji uživatele kontaktovat prostřednictvím private message zde na fóru. Tato zpráva mu pak přijde do mailu a snad bude reagovat. Vyříkejte si to a doufám, že se vše vyřeší.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
iTukan wrote:Diky, napisu mu.

Jeste jeden dotaz...
Needitujete nekdo mapy na Macu? Zkouším všechny prohlížeče co mám (Safari, Chrome, Firefox) a vždy to chvíli (pár minut jede) a pak nejsem schopen ani vybrat silnic, musím zkusit jiný prohlížeč, chvíli to zase jede a tak stále dokola. Takhle se s tím nedá dělat... :(
Já edituji na Macu, ale ono to je celkem jedno. Ten problém co popisuješ souvisí s výpadky služby na straně serveru. A máme to všichni. Dopoledne to jelo v pohodě, ale momentálně to nejede.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"