Základní informace pro nováčky

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Základní informace pro nováčky

Postby pepiiiino » Sat Oct 16, 2010 6:28 am

A s tou další částí otázky je to jak? Myslím tím napojení nové cesty na již stávající... tam když chci na "juction" povolit "enable all turns", tak mi to vrátí "not permitted" ... ?
Zkoušel jsem editovat nějaké cesty a tohle mě dost mátlo... jako novorozeně nevím co s tím... :)
pepiiiino

Has thanked: 4 times
Been thanked: 0 time

Postby Zirland » Fri Oct 15, 2010 8:28 pm

Ty videa jsou trochu starší, mezitím je nová verze editoru Cartouche, která vypadá jinak. Takže pro tuto funkci slouží "Add junction".

Spojování cest se provádí tak, že se vyberou postupně dva segmenty s přidržením klávesy Ctrl a pak se v editačním panelu zvolí "Connect roads by order of selection". Tím dojde k propojení cest ve směru jízdy z prvního vybraného segmentu na druhý. V dalším kroku je vhodné provést "Enable all turns" na tomto bodě.
Zirland
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 35 times
Been thanked: 274 times

Postby malcor » Fri Oct 15, 2010 7:49 pm

Tak tím přidáním Junction to šlo (snad je to dobře), ale teď netuším jak spojit dvě ulice a to jak nové tak ulici novou už s existující. Zkoušel jsem to přidáním Junction a pak pomocí Enable All Turns, ale píše to, že nemám Permition to udělat. Přitom jsou to moje cesty.

Sorry, že se tady budu asi chvilku blbě ptát, ale říkám si, že to raději budu hned od začátku dělat slušně.
malcor

Has thanked: 0 time

Postby malcor » Fri Oct 15, 2010 7:02 pm

Ahoj,

tak jsem u sebe taky nahodil Waze, včera jsem projel první kilometry a dneska se v Dashboardu objevily v Recent Routes. Tak jsem si řekl, že to zedituju v Cartouche. Zkoukl jsem nějaký videa a objevuje se tam funkce Split road at Point. Ale já tam tuhle funkci nemám, což je trošku problém, protože potřebuju rozdělit ulice. Je to někde schovaný? Nebo tak něco?

Díky

EDIT: Tak, že by to video co jsem viděl bylo starý a teď už se používá volba Add Junction?
malcor

Postby mareklll » Fri Oct 15, 2010 12:13 pm

Skvělé. Videa jsem vložil do svého článku na Navigovat.cz.
mareklll

Been thanked: 4 times

Postby vikos » Fri Oct 15, 2010 10:11 am

Super videa, vysvětlí více než hodinové čtení fóra. Včera jsem projel pár prvních kilometrů s Waze, tak o víkendu zkusím zanést pár cest na mapu Olomouce a okolí.
jsem rád, že se líbí, kdyby bylo něco nejasné, klidně napiš, jako zkušenější uživatel už si nedokážu vybavit všechny potencionální otázky...

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
vikos

Been thanked: 1 time

Postby pepiiiino » Fri Oct 15, 2010 9:41 am

Super videa, vysvětlí více než hodinové čtení fóra. Včera jsem projel pár prvních kilometrů s Waze, tak o víkendu zkusím zanést pár cest na mapu Olomouce a okolí. ;)
pepiiiino

Has thanked: 4 times

Postby vikos » Fri Oct 15, 2010 7:53 am

Ahoj, v rámci propagace waze na Ovasrazu jsem připravil jednoduchou ukázku práce v cartouche - prozatím jen tyto 2 videa:
základní editace cesty
základní změna geometrie cesty

Postupně se pokusím vytvářet další, pokud by jste měli zájem o něco konkrétního, pište sem.

Zatím plánuju:
1. práce s archivem cest - vytvoření cesty z archivu a pád detailů.
2. práce s křižovatkama a kruhovým objezdem
3. pokročilá změna geomterie
...
dál se uvidí ;)
vikos

Postby Zmatik » Mon Sep 06, 2010 3:01 pm

Bohužel, všiml jsem si trochu pozdě, že jsou tu nezodpovězené dotazy.

Tedy: cesty se objeví obvykle během dvou dnů, ale už se mi stalo, že jsem na ně čekal 10 dní.

ad 2) I když oblast nemá Area Managera, může editaci provádět někdo, kdo na to má dostatečná práva (hodně bodů) a také každý, kdo tím místem projel. (ovšem až poté, co se ta cesta v systému objeví). Optimální by bylo, kdyby si každý po sobě své projeté cesty taky zeditoval a nespoléhal se jen na to, že to za něj někdo udělá.

ad 3) Ano, Area Manager má v dané oblasti plná editační práva.

Přeji trpělivost a výdrž.
Zmatik

Postby vikos » Fri Sep 03, 2010 5:49 am

... uzavřu si ty update requesty a ještě za to možná dostanu body
Díky.
(Dovolenou postupně edituju den po dni, jak přibývají ty cesty, abych to nezapomněl...

Body dostaneš :) asi se nějakým způsobem nahrávají práva pro editaci se zpožděním... Hlavně, že už to jde :)

Ad mizející gps body - po nějaké době body zmizí, což je dobře - dovedeš si představit, jak by to vypadalo na nějaké frekventované cestě, kudy denně jezdí desítky Wazeru? stačí cesta, kudy denně jezdím sám - i tak je tam spoustu gps bodů...

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
vikos

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia