Základní informace pro nováčky

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, GinBook, guri211, Zirland

Re: Základní informace pro nováčky

Postby libora » Mon Aug 23, 2010 10:23 am

V Cartouche to většinou je (i když ne vždycky), ale než se mi zobrazí cesta v archívu, tak většinou zapomenu, že mám doplnit nějaký segment :oops:
V Poslední době se mi při válcování nových tras nevytváří nody, nejdřív jsem myslel, že to dělá jen při doplňování segmentů z archívu, ale teď koukám, že je to i v případě válcovaných cest. Vzniká tak obrovský potenciál na nepropojení některých úseků a dost se tím zvyšují požadavky na násl :evil: edné editace
libora
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Postby vikos » Mon Aug 23, 2010 6:30 am

No tak to netuším, ale napadá mě, že když vypneš nahrávání, sice ztratíš poslední nahraný segment, ale v archivu v cartouche by měla být celá cesta (i včetně toho posledního segmentu, jen z něj není uděláná cesta a je potřeba to udělat ručně)... zatím jsem nezkoušel, takže je to jen takový tip.. (zatím to ještě ověřuju v praxi, až se mi včerejší cesta nahraje do cartouche, dám vědět) ;)
vikos

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby libora » Mon Aug 23, 2010 5:54 am

Vikos wrote:mě na andoidu pomáhá to, že to nechám běžet dále na pozadí/s vyplou GPS a on ten segment časem zčervená...pak vypnu nahrávání a je to tam celé

Neví někdo jak vypnout GPS na Symbianu?
libora
Area Manager
Area Manager

Postby vikos » Thu Aug 12, 2010 6:37 am

LiborA wrote:Mně zmizí i poslední modrý nahraný segment, pokud nedojde k jeho zčervenání. Tj, když ukončím válcování, tak poslední vyválcovaný dosud modrý segment zmizí. Bohužel mi nepomáhá, ani když nechám zapnuté válcování nějakou dobu po zastavení auta.
Jinak chování na Symbianu je stejné jako popisujete na ostatních OS.

mě na andoidu pomáhá to, že to nechám běžet dále na pozadí/s vyplou GPS a on ten segment časem zčervená...pak vypnu nahrávání a je to tam celé
vikos

Postby Krystl » Wed Aug 11, 2010 5:04 pm

To s tim poslednim segmentem se mi stava taky. Navic posledi dobou mam problemy i s editaci mist, kteryma jsem projel. Kdyz uz muzu upravit cestu, tak mi nefunguje jeji napojeni na okolni cesty. Take je to posledi dobou dost pomale.

Krystl
Krystl

Been thanked: 0 time

Postby libora » Tue Aug 10, 2010 12:25 pm

Mně zmizí i poslední modrý nahraný segment, pokud nedojde k jeho zčervenání. Tj, když ukončím válcování, tak poslední vyválcovaný dosud modrý segment zmizí. Bohužel mi nepomáhá, ani když nechám zapnuté válcování nějakou dobu po zastavení auta.
Jinak chování na Symbianu je stejné jako popisujete na ostatních OS.
libora
Area Manager
Area Manager

Postby vikos » Tue Aug 10, 2010 11:19 am

Zirland wrote:K nahrávání vybuldozerovaných cest upřesním... při válcování se mi nová cesta zaznamenává jako modrá čára. V lomových bodech (typicky křižovatky) dojde ke zčervenání čáry. Taková cesta je pak na serveru již nahrána. GPS body jsou na serveru zaznamenány vždy.

Možná to platí jen pro iPhone, nevím, nemám možnost to otestovat na jiném telefonu.

Na androidu i WM je to tak, že když spadne aplikace, nebo se třeba vybije telefon, nejsou tam ani GPS body, ani cesty - zmizí i ty červené - pokud jsem před tím neukončil nahrávání. (už mě to stálo několik cest :()
vikos

Postby Zirland » Tue Aug 10, 2010 10:37 am

K nahrávání vybuldozerovaných cest upřesním... při válcování se mi nová cesta zaznamenává jako modrá čára. V lomových bodech (typicky křižovatky) dojde ke zčervenání čáry. Taková cesta je pak na serveru již nahrána. GPS body jsou na serveru zaznamenány vždy.

Možná to platí jen pro iPhone, nevím, nemám možnost to otestovat na jiném telefonu.
Zirland
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 35 times
Been thanked: 274 times

Re: Re: Základní informace pro nováčky

Postby shalafi » Wed Aug 29, 2012 10:20 am

Glipko wrote:
Zirland wrote:
audis wrote:Jde nejak deaktivovat upozorneni, ze za jizdy nelze psat a muze jen pasazer?

Ne nejde. To je bezpečnostní věc, taky to souvisí se zřeknutím se odpovědnosti.

No ja by som tipoval, ze ked si v konfigu zmenis na nejaku vyssiu rychlost toto...
Keyboard.Typing lock threshold: 10

Ano, napriklad na 250 ^_^

=sent from my Defy=
shalafi
Beta tester
Beta tester

Has thanked: 268 times
Been thanked: 207 times

Re: Re: Základní informace pro nováčky

Postby vejpuste » Sat Aug 18, 2012 7:14 am

pkuba wrote:To je na jednu stranu bezpečné(neměl bych noc pokazit), na druhou stranu nejsem schopen zanést souběžnou silnici (která není vzdálená alespoň cca 80m).

Zkusil bych 2 moznosti.
Bud valcovat od existujici cesty k existujici ceste, neresit jak to vypada v klientovi a zapsat si, kdy to clovek valcoval. V editoru se cesta s valcovanim objevi pozdeji (10 dni - mesic) nez cesta nevalcovana, pak by podle me cesta mela byt zobrazena podle GPS a jako soubezna.
Nebo nevalcovat a trasu projet normalne. V editoru by se mela zobrazit podle GPS, takze trochu vedle s moznosti create road.
Je ovsem otazka, jestli soubezna cesta nebude nasledne delat problem uzivatelum, kteri nemaji moc dobry GPS prijimac. Pak by mozna bylo lepsi soubeznou cestu nemit.
Libor
vejpuste

Been thanked: 0 time

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia