Základní informace pro nováčky

Image Image

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Základní informace pro nováčky

Postby audis » Tue Feb 15, 2011 8:21 am

zdenusoun wrote:Tak jsem zkusil editovat vcelku to neni nic moc složitýho pokud to jsou jen vesnický cesty ale narazil jsem na problém pri napojení a geometrické úpravě vedlejší silnice na hlavní mi to hodilo takovou značku ,,zákaz odbočení vlevo,, z čeho usuzuji, že navigace tam nebude provoz vést ale proč? a jak se při editaci této značky zbavit? díky

v panelu LAERS PANEL si vypni vstvu MAP PROBLEMS. pro editaci map stačí mít zapnutou pouze UNKNOWN ROADS, ROADS, LINE ROADS?, případně dočasně GPS POINTS. Při zapnuté poslední vrstvě jdou obtížně označit prvky na mapě!!! při potřebě vidět gps points, doporučuju nejprve označit třeba silnici a až pak zapnout gpspoints.
Waze na Aušus ZE500CL (Android 5.x)
audis

Has thanked: 0 time
Been thanked: 7 times

Postby audis » Mon Feb 14, 2011 5:57 pm

1) seznam myslím že ne. ale při editaci mapy (cartouche) lze zapnout vrstvu AREA MANAGERS a pak v mapě uvidíš barevně, kteří AM jsou pro danou oblast. není to seznam, ale tvuj dotaz to zodpoví.

2) čekat až si všimnée. případně v tom místě na mapě vložíš update request a popíšeš co reportuješ. takto se dá upozornovat na jakoukoliv chybu nebo opravu v mapě.

3) nevím. to bych taky občas potřeboval vědět.
audis

Postby audis » Mon Feb 07, 2011 2:49 pm

LiborA wrote:Některé platformy (Android, iOS) mají v nabídce možnost aktualizovat data silniční sítě ručně

Windows mobile taky.
audis

Postby audis » Fri Nov 26, 2010 2:28 pm

pepino34 wrote:Už to je druhý den co mám ujeto 80+km, tady v My Dashboard už nejsem začátečník ale v telefonu pořád jo. Jaká tam je prodleva než budu "normální" i v telefonu ??

až 5 dní.
audis

Postby audis » Fri Nov 26, 2010 2:27 pm

nojo, Pouchovská je fakt dle RSD třetí třídy. OK, vše chápu. tak já postupně poopravuju hradec z Primary street na Street dle RDS.
audis

Postby audis » Thu Nov 25, 2010 10:29 pm

zdravím, nechci rýpat do zaběhnutých zvyklostí, ale nějak mi vrtá hlavou značení silnic.

dle http://www.waze.com/wiki/index.php/Zna% ... _republice jste si jistí, že PRIMARY STREET jsou skutečně silnice třetí třídy? translator říká "primární ulice". a kouknete sem http://world.waze.com/cartouche/?zoom=4 ... =101920455 Opravdu by ulice "Za škodovkou" měla mít stejnou barvu a význam jako nějaká méně významná ulice (např. "Dvorská) na ní navazující? gm lokace http://maps.google.cz/maps?f=q&source=s ... 2&t=h&z=17

když kouknu na hradec králové a porovnám v waze zatříděné ulice, s mapou dopravníinfo.cz, tak z toho vyplývá, že tam je spousty velkých ulic chybně označeno PRIMARY STREET, cozž se mi nechce věřit, že to je blbě.

další příklad: http://world.waze.com/cartouche/?zoom=5 ... FFFFFFTTTT gm: http://maps.google.cz/maps?f=q&source=s ... 1&t=h&z=18 mohu vás ujistit, že Pouchovská že mnohem širší a frekventovanější ulice než Vrázova! Pouchovská je tranzitní do dalších čtvrtí ve městě, Vrázovou jezdí jen ti, kdo v ní a přilehlých bydlí.
audis

Postby audis » Thu Nov 18, 2010 11:54 pm

audis wrote:jak mohu nějakému uživateli poslat PM přes forum? najedu na homepage fora, hledám nějaký uživatelský panel nebo zprávy a nenacházím.

občas vidím na foru USE CONTROL PANEL. OK, BERU ZPĚT.
audis

Postby audis » Thu Nov 18, 2010 11:53 pm

proč je kruhák na Benešárně nesmysl? (ten jsem vytvářel sám a současné provedení je moje beze změn ostatních skoro - už opraveno) . connect jednotlivých dílčích useků je blbě?
audis

Postby audis » Thu Nov 18, 2010 9:18 pm

Shorny Shorny, achjo. v dubnu 2010 hezky tebou vytvořené silnice a v listopadu rozmrdaný složitý křižovatky, zbytečně separované rychlotahy prujezdy obcí... proč? vždyt před měsícem to bylo OK a funkční :-(
audis

Postby audis » Thu Nov 18, 2010 8:52 pm

vzkaz do vzduchu:
Shorny nebo Svobik: prosím, editujte s citem a pokud přesně nevíš, co děláš, edituj jen po malých kouskách. právě opravuji v HK celou Koutníkova a Antonína Dvořáka. zdrojené silnice, občas špatně napojované, nesmyslný tvar křižovatek. neboj se zeptat a hlavně po malých kouskách, až získáš praxi, tak větší. taky sem tím prošel a něco pomrdal, ale podařilo se mi to dát do kupy po sobě. Antonína Dvořáka x Na okrouhlíku, tak jsem před časem z hlavy vytvořil křižovatku a je pomrdaná.
audis

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia