Post Reply

Rozdílné označování začátku a konce obce

Post by libora
Narazil jsem na dva přístupy k označování obcí, které používají editoři:

1. obec se značí mezi značkami obce (bílý obdélník s černým názvem, případně přeškrtnutý diagonálně červenou čarou) - tj. obcí je území, kde je omezena rychlost dle předpisů na 50 km/h a vznikají tak místa mezi obcemi, kde žádná obec není
2. obec ve smyslu katastrálních území - tj. každý segment je součástí nějaké obce

Měli bychom sjednotit přístupy k označování obcí, takže zakládám toto téma a těším se na Vaši diskusi.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

POSTER_ID:18739

1

Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by fotrik
Presne tak, zacatek obce presne u dopravni znaky, jako to delaji jine navigace. Mimochodem, pri valcovani cest si pomaham tak, ze u cedule temer zastavim a dam Report-Map Problem-Incorrect Junction, at pri editaci nahrane cesty v cartouche vim, kam presne junction pichnout. ;) Akorat nevim, jestli muze takovy request uzavrit i bezny uzivatel, takze to radsi delam jen tam, kde jsem AM.
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by fotrik
Zirland wrote:
fotrik wrote:dam Report-Map Problem-Incorrect Junction
Mám se ptát v čem tento případ odpovídá kategorii "Incorrect junction" (chybný způsob spojení cest/nesprávný tvar křižovatky), nebo tento detail má být navždy zahalen tajemstvím?
Pardon, domnival jsem se, ze je to vhodne i pro chybejici junction. Lepsi pouzitelny typ krome general error jsem nenasel. Kazdopadne hned po prichodu k PC doplnuji vysvetlujici informaci, ceho se report tyka a ze ho sam vyresim, jen co se mi objevi cerstve vyvalcovana cesta. Napr. v sobotu dopoledne jsem vyvalcoval 25 km cest s 13 reporty hranic obce, obratem jsem k requestum doplnil vysvetlujici text a dnes dopoledne vsechny cesty zeditoval a requesty uzavrel. Co lepsiho za jizdy z dostupneho vyberu pouzit?

EDIT: Pro zajimavost se jedna o tuto oblast. Ctyri nove obce a 25 km silnic III. tridy.
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by honzappp
Jen pro ujištění, se jako nováček zeptám: technicky se hranice obce vyznačuje tak, že se na silnici v místě značky konec nebo začátek obce vloží "junction" a v části silnice náležící obci se vyplní pole 'city' a v části mimo obec se nechá prázdné? Nebo se to řeší ještě nějak jinak?
honzappp
Posts: 4
Send a message

Post by janmensik
Já bych ke všem cestám obce rozhodně nepřiřazoval, a to čistě z důvodů klientského GUI. Waze na mapě zobrazuje název obce a když je nějaká silnici spojující 2 obce přiřazena k jedná, je to volmi nepřehledné, špatně se pak orientuje při vetším oddálení, protože to posouvá centrum obce mimo skutečnou polohu.
janmensik
Posts: 36
Send a message

Post by kerpof
Já bych měl jeden problém ohledně označení obce, tak to zkusím napsat sem. Konkrétně jde o Chocenickou Lhotu. Omylem jsme kousek silnice která prochází touto obcí pojmenoval Chocenická lhota a když se za pár dní objevil název obce v Cartouche, tak mi došlo že je tam chybně lhota místo Lhota. Jenomže už s tím nehnu, i když to změním tak tam stejně skočí malé písmeno, i když ten název smažu a znovu zadám tak tam pořád je lhota. Co se s tím dá dělat?
kerpof
Posts: 14
Send a message
Válcuju s iPhone 4S ve Škodě Superb. AM pro Plzeň a Plzeň-jih.

Post by kerpof
Ještě jedna chybka tam je, je to Chocenická Lhota, ne Choceňská Lhota.

Jinak soudím že podobný překlep (velké písmeno) nejsem schopen opravit bez oprávnění AM...?
kerpof
Posts: 14
Send a message
Válcuju s iPhone 4S ve Škodě Superb. AM pro Plzeň a Plzeň-jih.

Post by libora
Já se osobně snažím řídit podle zástavby (tam kde je podrobné ortofoto). Vycházím z toho, že je potřeba mít obec kvůli navigování, ale vzhledem k tomu, že jsem si zatím nevšiml, že by při vyřazení některých segmentů z obce Waze automaticky také zmenšil obec, dělám raději menší obce než větší a v případě upřesnění značky začátku/konce obce (na silnici používám hlášení general error s uvedením "obec" nebo konkrétním názvem obce) či zástavby podle ortofoto pak "rozšířím" příslušnou obec podle těchto informací.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
S přístupem Zirlanda mám v obecné rovině pouze 2 problémy.
1. Území každé obce (např. XYZ) je tvořeno jedním nebo více katastrálními územími. Na každém takovém katastrálním území může být teoreticky sídlo, které je vedeno jako část obce XYZ. Vidím problém v tom, že někdy má takové sídlo (např ABC) samostatnou značku IS12a a IS12b ve tvaru ABC jindy má značku ve tvaru XYZ ABC.
2. Vezmu-li jako zdroj názvy katastrálních území, tak ty se od názvů obcí uváděných na značkách IS12a a IS12b dost často v drobnostech liší a řidič by měl asi dostat stejný údaj, jaký uvidí na značce IS12a.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Zirland: Problém s pojetím dle územně správních celků je v tom, že jsou obce jednak jinak značené (na značkách) a jednak má mnoho separátních "částí" obcí samostatnou značku. Optimální by bylo mít možnost využít jako doplňující informaci wayponty připravené např. pro Trekbuddy - viz toto fórum http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopi ... sc&start=0
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině