Post Reply

České navigační povely

Post by libora
Ahoj,

požádal jsem Waze o zaslání textu hlasových navigačních povelů, aby je bylo možno "nějakým způsobem" připravit. Dostal jsem mail s jednotlivými povely v angličtině a informací, že mají být namluveny jen tučně zvýrazněné texty a s odkazem na možnost využít server acapela-box.com a doporučením, že soubory mají být nejlépe v mp3 (320 kbps) s nejvyšší možnou hlasitostí.
Připravil jsem tedy první verzi překladu, kterou přikládám ke korekcím.
Recorded Prompt - Prompt as part of sentence - Translated to Czech - Output File Name
At the roundabout - At the roundabout, keep straight - Na kruhovém objezdu jeďte rovně - Roundabout
Continue Straight - At the roundabout, continue straight - Na kruhovém objezdu pokračujte rovně - Straight
Turn right - At the next intersection, turn right - Na příští křižovatce odbočte vpravo - TurnRight
Turn left - At the next intersection, turn left - Na příští křižovatce odbočte vlevo - TurnLeft
Keep right - In one mile, keep right - Po jednom a půl kilometru jeďte vpravo - KeepRight
Keep left - In one mile, keep left - Po jednom a půl kilometru jeďte vlevo - KeepLeft
You have reached your destination - You have reached your destination - Dojeli jste do cíle - Arrive
Take the first exit - At the roundabout, take the first exit - Použijte první výjezd z kruhového objezdu - First
Take the second exit - At the roundabout, take the second exit - Použijte druhý výjezd z kruhového objezdu - Second
Take the third exit - At the roundabout, take the third exit - Použijte třetí výjezd z kruhového objezdu - Third
Take the fourth exit - At the roundabout, take the fourth exit - Použijte čtvrtý výjezd z kruhového objezdu - Fourth
Take the fifth exit - At the roundabout, take the fifth exit - Použijte pátý výjezd z kruhového objezdu - Fifth
Take the sixth exit - At the roundabout, take the sixth exit - Použijte šestý výjezd z kruhového objezdu - Sixth
Take the seventh exit - At the roundabout, take the seventh exit - Použijte sedmý výjezd z kruhového objezdu - Seventh
Speed trap reported ahead - Alert, speed trap reported ahead - Pozor před Vámi hlášen radar - ApproachSpeedCam
Police reported ahead - Alert, police reported ahead - Pozor před Vámi hlášena policie - Police
Approaching - Approaching traffic - Blíží se kolona - Approaching
Heavy traffic reported ahead - Alert, Heavy traffic reported ahead - Pozor před Vámi hlášen silný provoz - ApproachTraffic
Accident reported ahead - Alert, Accident reported ahead - Pozor před Vámi hlášena nehoda - ApproachAccident
Hazard reported ahead - Alert, Hazard reported ahead - Pozor před Vámi hlášeno nebezpečí na silnici - ApproachHazard
and then - Turn left and then turn right - Zahněte vlevo a poté vpravo - AndThen
In 200 meters - In 200 meters, turn left - po dvě stě metrech zahněte vlevo - 200meters
In 800 meters - In 800 meters, turn left - po osmi stech metrech zahněte vlevo - 800meters
- In .1 miles, turn left - po dvě stě metrech zahněte vlevo - 200
- In half a mile, turn left - po osmi stech metrech zahněte vlevo - 800
- An unusual number of events was reported on an alternative route - nezvyklý počet událostí byl hlášen na alternativní trase - increased_alt_route
- An unusual number of events was reported ahead - nezvyklý počet událostí byl hlášen před Vámi - increased_your_route
Zkontrolujte, prosím, překlad a pojďme vymyslet, jak vytvořit ty mp3 soubory ;)
libora
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Post by libora
Střih bych dal dohromady, není to nic těžkého, zkusil jsem to namluvit v práci, ale s tou hlukovou kulisou magistrály a mým "příjemným" hlasem to není nic moc. Celá nahrávka je dlouhá necelou minutu a ve wavu má pod 10 MB
libora
Area Manager
Area Manager
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Zirland wrote:
hazlbauer wrote:Ahoj Panove a Damy,

tak jsem jim to tam poslal namluvene pres tu Acapellu, a ted mi odpovedeli ze to tam brzo daji ... meli uz jen jednu otazku ohledne tech 200 a 800 metru a to sem jim zodpovedel tak snad to pouziji spravne ... maximalne premluvime dva prikazy :D

Hans
No možná to chtělo ještě zkonzultovat než jsi to tam poslal, ale co už :) Můžeš mi to poslat?
Poslali mi nějaké soubory ke kontrole, musím říct, že zvuková kvalita je strašná :evil:
libora
Area Manager
Area Manager

Post by libora
Dror poslal aktuální seznam promptů, něco z toho chybí ještě přeložit, ale já momentálně nemám vůbec čas, takže se kdyžtak na to koukněte.

Code: Select all

Recorded Prompt - Prompt as part of sentence - Translated to Czech - Output File Name
At the roundabout - At the roundabout, keep straight -  - Roundabout
Continue Straight - At the roundabout, continue straight -  - Straight
Turn right - At the next intersection, turn right -  - TurnRight
Turn left - At the next intersection, turn left -  - TurnLeft
Keep right - In one mile, keep right -  - KeepRight
Keep left - In one mile, keep left -  - KeepLeft
You have reached your destination - You have reached your destination -  - Arrive
Take the first exit - At the roundabout, take the first exit -  - First
Take the second exit - At the roundabout, take the second exit -  - Second
Take the third exit - At the roundabout, take the third exit -  - Third
Take the fourth exit - At the roundabout, take the fourth exit -  - Fourth
Take the fifth exit - At the roundabout, take the fifth exit -  - Fifth
Take the sixth exit - At the roundabout, take the sixth exit -  - Sixth
Take the seventh exit - At the roundabout, take the seventh exit -  - Seventh
Speed trap reported ahead - Alert, speed trap reported ahead -  - ApproachSpeedCam
Police reported ahead - Alert, police reported ahead -  - Police
Approaching - Approaching traffic -  - Approaching
Heavy traffic reported ahead - Alert, Heavy traffic reported ahead -  - ApproachTraffic
Accident reported ahead - Alert, Accident reported ahead -  - ApproachAccident
Hazard reported ahead - Alert, Hazard reported ahead -  - ApproachHazard
and then - Turn left and then turn right -  - AndThen
In 200 meters - In 200 meters, turn left -  - 200meters
In 800 meters - In 800 meters, turn left -  - 800meters
In .1 miles - In .1 miles, turn left -  - 200
In half a mile - In half a mile, turn left -  - 800
An unusual number of events was reported on an alternative route - An unusual number of events was reported on an alternative route -  - increased_alt_route
An unusual number of events was reported ahead - An unusual number of events was reported ahead -  - increased_your_route
200 - 200 -  - 200_1
800 - 800 -  - 800_1
meters - meters -  - m
1 kilometer - 1 kilometer -  - 1km
kilometers - Kilometers -  - kms
in - in 200 meters -  - within
Jinak na Hanze se nezlobím, naopak. Akorát mne překvapila ta "kvalita" nahrávky. Já když to zkoušel na Capelle, tak to znělo dobře, akorát jsem nevěděl jak to "nahrát" z toho přehrávání.
libora
Area Manager
Area Manager

Post by libora
Zirland wrote:Poslal jsem v noci nové hlasové soubory, tak uvidíme. Nechci raději slibovat, že to bude nějak super.
Namluvil jsi to sám, nebo nějaká slečna Zirlandová ;) ?
libora
Area Manager
Area Manager

Post by kn1f3_p4rty
Jelikož kamarád má lepší mic, tak jsem ho zkusil ukecat, jestli by to nezkusil.

Ochutnávka na http://waze.bakan.cz.

Má dodělávat zbytek? :)

Bohužel ale nemá mobil, podporující Waze, takže nemůže testovat. A osobně teď ani nevím, jaká je kvalita aktuálního českého hlasu (a ven mě v téhle zimě nedostanete :)).
kn1f3_p4rty

Post by kn1f3_p4rty
Super, zítra by prý mohlo (snad) být hotovo (dneska má ještě dost práce).

A díky za pochvalu! :)
kn1f3_p4rty

Post by janmensik
"Keep Left/Right" bych dal "Držte se vlevo/vpravo".
janmensik

Post by jirys717256
Pánové existuje i jiný český hlas ? Mám jen jeden ženský ...
jirys717256
Been thanked: 3 times

Post by jirys717256
Já v IGO Primo používám hlas FRANTIŠEK , nešel by přizpůsobit hlas z IGO ?
jirys717256
Been thanked: 3 times