Post by mylan
Až do vyriešenia u-turns zo strany waze považujem toto za naj riešenie, pokiaľ sa nastavia správne uhly. Ak niekto má iné, rád sa priučím (aj toto som len obkukal). Ako som už ale spomínal, nemám rád križovatky, kde sa kreslí každý odbočovací pruh a hlášky DSVL/DSVP. Riešením by bolo aj používanie jednej obojsmernej cesty ako spomínal sindelm, avšak je už v CZ/SK zaužívané kresliť 4 prúdové cesty pomocou 2 jednosmerných ciest (neviem či by fungovali u-turns tam kde sú povolené).

Každopádne, mapy boli aktualizované k 1.7., do update sa už dostala upravené križovatka Na strži-Jeremenkova, križovatka Na strži-Antala Staška bude až v ďalšom update.

Môže niekto skúsiť nastaviť týmto segmentom no street. Mne to hádže chybu pri ukladaní :roll:
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Pruhy tam dotvoril Perstein, tak to nechám na neho, nech vysvetlí zámer. DSVL/DSVP tam bude hlásiť aj pri prejazde rovno, keďže odbočovacie pruhy sú rovnako nazvané ako ulica.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
DSVL tam zrejme bude (nie som si istý teraz uhlom), ale podľa mňa to riešenie nie je dobré celkovo. Rampy na podobných križovatkách nemajú čo hľadať, majú sa používať len na mimoúrovňových križovatkách (viď wiki). Je to len zbytočné nakreslenie pruhov na jednoduchej križovatke, pričom tam zrejme len stačilo opraviť prepojovacie segmenty a udržať simplicity.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
No, možno by bolo vhodné si zvukové povely sem tam zapnúť a myslieť na to aj pri úpravách. Alebo teraz zakážeme všetkým používať hlasovú navigáciu?
Myslíš, že je ok, ak pri prejazde rovno ti hlási DSVP? http://d.pr/i/O0vc Ako má potom chudák užívateľ vedieť, kedy DSVL/DSVP znamená odbočiť a kedy to znamená prejazd rovno?

Ak chceš extra pruh pre výpočet ETA, dá sa to riešiť, stačí to nakresliť rozumne a napríklad odbočovací pruh nepomenovať. Ja osobne preferujem nekreslenie pruhov, aby bola zachovaná simplicity, ale všetko je na dohode.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Píšem to už po niekoľký krát. Mapa nemá odpovedať reálnej situácii do bodky, viď simplicity:
It is not a goal to model the physical roadway lane-by-lane.
Waze má pravidlá ako generuje hlášky, stačí sa ich držať a hlášky budú len tam, kde sú potrebné. Ok, pravidlá nie sú vždy 100% presné, ale experimentami ich vždy niekto uhádne :D
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by Pernstein
mylan wrote:Pruhy tam dotvoril Perstein, tak to nechám na neho, nech vysvetlí zámer. DSVL/DSVP tam bude hlásiť aj pri prejazde rovno, keďže odbočovacie pruhy sú rovnako nazvané ako ulica.
Já k tomu můžu říct už poněkolikáte asi tolik, že opravdu nevím, co tam navigace hlásí, protože nemám hlas zapnutý. Pokud máte tento problém, doporučuji to vyřešit tímto způsobem:-) Důležitější je pro mě funkčnost takové křižovatky při výpočtu ETA v místech, kde vznikají velmi často zácpy jen při odbočování vlevo. Stačí se podívat na následně rozdílný vývoj průměrné rychlosti těchto a podobných segmentů. Zde není úplně markantní, ale např. o křižovatku vedle Vršovická x Kodaňská je to v pruhu rovně 20 km/h a v pruhu vlevo 7 km/h. Osobně jsem přesvědčen, že to pomůže routingu ve špičkách v místech, kde se dá takovým místům vyhnout mimo světelné křižovatky. Přes tuhle konkrétní křižovatku jezdím denně a nikdy jsem se tam nesetkal při navigaci s žádným problémem. Spíš by to potřebovalo obdobně předělat vedlejší světelnou křižovatku U Slavie x Vladivostocká, kde po mě občas chce Waze, abych se otočil na světlech. Ale je to zamčený na L5 a jsem línej s tím otravovat:-)


Ještě jedna věc, já v podobných případech pruhy jako ramp neznačím. Občas to tak předělá Zirland. Smysl této úpravy mi též uniká.
Pernstein
Posts: 278
Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by Pernstein
mylan wrote:Myslíš, že je ok, ak pri prejazde rovno ti hlási DSVP?
To samozřejmě problém je. Je to problém generování hlášek v systému Waze. Mapa odpovídá skutečnosti a přijde mi nesmyslné ji měnit jen proto, že Waze neumí vygenerovat správnou hlášku. dle mě je třeba v této situaci usilovat o změnu tohoto systému generování hlášek, pokud to někomu natolik vadí.
Pernstein
Posts: 278
Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by Pernstein
Já přeju pevné nervy, nic složitějšího asi u nás nenajdete... 11 směrů na jedný křižovatce bez kruháku... Good luck.
Pernstein
Posts: 278
Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by porubcan
Nie je tam nejaké číslo domu na tom segmente?

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6826
Answers: 1
Has thanked: 633 times
Been thanked: 1859 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by porubcan
Tomu poviem krst ohňom.

Spravte potom separatnu tému na doladovanie tej križovatky.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4 Beta
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6826
Answers: 1
Has thanked: 633 times
Been thanked: 1859 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester