Post Reply

Diskusia: map simplicity

Post by
velmi rad by som sa opatovne vratil k diskusii ohladne robenia mapy jednoducho. ide mi teraz konkretne o dve veci, ktore by sme mohli prediskutovat a rozhodnut sa co s nimi do buducnosti.

1. zakreslovanie odbocovacich pruhov, predovsetkym pre odbocenie vlavo a tym aj ku generovaniu hlasok DSVL a OVL.
2. vyuzivanie dvoch jednosmernych segmentov pre viac-pruhovu cestu bez deliaceho pasu

opravte ma ak sa mylim, no nemame zatial ziadnu jednoznacnu dohodu, z coho prameni, ze kazdy to urobi nejak podla seba. a velmi pozvolna sa nam utriasa nieco co by sa dalo povazovat za obvykle/standardne riesenie.

co sa tyka odbocovacich pruhov, mam vsak problem, ze tymto obvyklym riesenim sa stava detailne zakreslovanie odbocovacich pruhov, ktore sposobuje, ze prichadza hlaska DSVL niekedy aj 200 metrov pred samotnym odbocenim a v momente ked mam odbocit uz ziadna hlaska nepride. mne sa to nepaci a nevybavujem si, ze by ine konkurencne produkty v tejto oblasti isli takto daleko.

myslim si, ze nebudem sam, koho toto trapi. narazam na trochu ironicky vladov komentar:
vlado_s wrote:Som veľký zástanca, minimálne bol (a hlásal, že auto neriadi cvičená opica), ale užívatelia si také žiadajú. Dnes by mi takáto križovatka už asi neprešla. Táto je ešte z 7.3.2012.
v TT lave odbocovacie pruhy nepouzivam, onehda davno tam niekto nieco take kreslil, ale to som po konzultacii tu na fore vtedy zrusil...

co sa tyka splitovania segmentov, tak tam existuje na wiki odporucanie ako s tym nakladat, no u nas sme sa na takom niecom nedohodli. myslim, ze v pripade, ze sa dohodneme na niecom podobnom, zjednodusi nam to kopec krizovatiek v mestach. takym bocnym efektom by bolo, ze by sme vsetky dotknute useky museli zamknut L4, aby sa niekto, kto nechodi na forum nepokusil o opatovny split.

POSTER_ID:4884994

1

Send a message

Post by EfendiM9
mylan wrote: Každopádne poďme od routingu späť k 2 veciam, ktoré sú načrtnuté v prvom poste:
  1. Riešenie križovatiek: simplicity vs odbočovacie pruhy, DSVL/DSVP hlášky vs OVL/OVP
  2. 4 prúdové cesty bez stredného ostrovčeka - kresliť 2 jednosmerné pruhy, alebo stačí 1 obojsmerný?
1) Osobne preferujem simplicity a OVL/OVP.
DSVL/DSVP snáď jedine v prípade, že sa celý pruh "odpája" a teda je vhodné byť zaradený v správnom pruhu.
2) 1 obojsmerný.
EfendiM9  
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 216 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by Erin0147
Prerabame ci nie ?
Mam si prejst diskusiu a zaznam z meetingu ?
Dik
Ed
Odoslané z GT-I8160 cez Tapatalk 2
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by GinBook
Co se týče ikon o problémech na cestách, mám také pochybnosti. V Brně byla zácpa v jakémsi rybníce, zároveň v parku a na chodníku. Přitom žádné označení spomalení v pruhu. Tak nevím zda to někdo zkoušel náhodně po Brně nebo je problém jinde.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Před opravou ...
https://lh4.googleusercontent.com/-Cort ... 0483_n.jpg
Po opravě ...

Krásně jednoduché... Bohužel to nelze vždy použít. ;)

Obrázek použit z Belgického facebooku.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by guri211
vlado_s wrote:Ku spájaniu by sme tiež mohli dať reč na stretnutí...
Presne tak, aj k zjednodušovaniu mapy a hláškam. Spravím zoznam topicov na prejednanie.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by MagicOfLA
Uz som to raz spominal, Waze vedie pre kazdy segment aktualne prejazdove casy pre kazdy smer odbocenia osobitne. To, ze je zapcha v odbocovacom pruhu, na priamy smer nema ziaden vplyv. Na to netreba ziaden osobitny pruh do mapy kreslit...
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by MagicOfLA
Otazka je ci uz existujuce rozdelene stvorprudovky naspat spajat. Prideme tym o polovicu prejazdovych dat na klucovych cestach...
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by mylan
porubcan ma predbehol, večer, po prečítaní rovnakého vladovho príspevku som chcel poslať presne tieto myšlienky, len sa mi už nechcelo písať z iPadu.

Som za to, aby sa mapa skôr zjednodušovala, ako komplikovala odbočovacími pruhmi a podobne. Pokiaľ idem odbočiť na križovatke, očakávam hlášku OVL/OVP a nie hlášky DSVL/DSVP, ktoré sú žiaľ teraz bežné a vraj dokonca zámerné. Hlášky DSVL/DSVP vadia nielen mne, ale aj mnohým, ktorým som waze ukázal. Tieto hlášky očakávam, pokiaľ sa cesta naozaj nejakým spôsobom rozdeľuje, alebo keď je hláška potrebná pre správne zaradenie do pruhov. Pod správnym zaradením do pruhov si však nepredstavujem to, že na ceste vznikne ľavý odbočovací pruh. Pokiaľ mi predsa waze dáva hlášku "O 400 metrov OVL", tak sa asi nebudem držať v pravom pruhu.

Vlado ďalej píše o tom, že križovatky nemáme zjednodušovať, lebo príde lokálny AM a upraví to naspäť. Nie je jednoduchšie upozorniť daného AM? Dôležitejšie križovatky pozamykať na lvl3, urobiť z tejto diskusie jeden príspevok, ktorý zhrnie na čom sme sa dohodli a rozposlať to aspoň všetkým AM?!
lubokendra wrote:Moj nazor: Hlasky DSVL/DSVP by mali byt tam, kde sa priebezny pruh meni na odbocovaci a nie tam kde vznika samostatny odbocovaci pruh.
Dajme tomu áno, to je situácia, kde je možné použiť DSVL/DSVP a možno ešte následne aj OVL/OVP?
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Názory sa menia, sám som niekedy bol za hlášky DSVL/DSVP na rovnej ceste a dnes by som sa priklonil k názoru Magica.

Dnes sú však niektoré odbočenia zakreslené naozaj nezmyselne.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
2 kamaráti, ktorým som waze nainštaloval a nepoužívajú map editor sa ma už pýtali, prečo im to káže držať sa vľavo/vpravo, keď majú vlastne odbočiť. DSVL/DSVP môže byť mätúce a väčšina editorov sa o routing nezaujíma, tak potom nevie kedy vzniknú hlášky aj pri prejazde rovno (sám sa v tom neorientujem tak dobre ako by som chcel, ale snažím sa pochopiť aspoň základy).

Na tejto križovatke vznikal problém prejazdu rovno a príkazu DSVP tým, že sa menila kategorizácia ulíc v Prešove a zrazu sa mení MajorHW na MinorHW a zároveň tam je v rovnakom node nakreslený odbočovací pruh. Preto vznikla hláška DSVP aj pri prejazde rovno, ktorú vlado dnes odstránil tak, že predĺžil MinorHW o kúsok (rovno už nebude žiaden príkaz a doľava bude príkaz DSVL). MinorHW má svoje pokračovanie, tak to vyhodnotí, že žiadnu hlášku netreba.

U tvojej križovatky na Vršovickej je problém v pomenovaní odbočovacích pruhov. Ak by si im zmenil názov z Vršovická na No street, pri prejazde rovno by to nemalo už dávať žiadnu hlášku. Celkovo je tam tých problémov viac, ale to ti podrobnejšie popísal vlado. Problém pokračovania rovno a hlášky DSVP/DSVL je potrebné vyriešiť v mape, len je nutné držať sa určitých pravidiel kedy waze tieto hlášky dáva.

DSVL/DSVP na normálnych križovatkách, kde sa má odbočiť, sú jednoducho často mätúce.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague