Post Reply

Dálnice uvnitř měst

Post by MiloshCZ
Mám takový dotaz ohledně značení dálnic uvnitř měst. Je mi jasné, že normální ulice se pojmenovávají názvem i městem, ale jak to dělat u dálnic, které jsou sice geograficky uvnitř města, ale podle značek to město není (je tam značka konec obce).
Např. Pražský okruh je z hlediska zákonů dálnice mimo obec, ale ve Waze je přiřazený do Prahy. Zatím to asi není žádný problém, prootže jak jsem pochopil, Waze obec ignoruje, ale co až to jednou přestane ignorovat? Až bude možné nastavit pro jednotlivé typy silnic rychlostní limity (s rozlišením město/mimo město), tak to bude dělat binec.
MiloshCZ
Posts: 14
Been thanked: 1 time

POSTER_ID:15440545

1

Send a message

Post by foxitrot
Nakoľko je v ČR bežné alebo výnimočné, že sú pomenované ulice umiestnené mimo značiek obce (okrem spomenutého Pražského okruhu a Brněnské)? Na SK si nespomínam na nič, ale iní ma možno opravia. Garnitúry sa menia rychlo, každá upravuje zákony a predpisy, ale dopravné značenie na odľahlejších miestach si to často uvedomí až po desaťročiach.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
Ahoj

řeknu co vím.
- Rychlostní limity. no jak bych to popsal.... e-eee.
- Mám dojem, že je jedno zda li mají či nemají název obce. Já osobně nedávám u D, R a podobných ikdyž je to přes město.
- Neignoruje. Přepni si v klientovi zobrazení schéma " úprava map" a uvidíš hranice obcí.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Asi mám teď IQ Tykve
Sám píšeš, že to je vlastně jedno. Rychlostní limity zatím nebudou a pokud budou tak to stejně bude asi v nastavení jednotlivých segmentů. Pokud D či R prochází obcí tak je je jedno zda má popis obce v názvu či nikoliv.
Jedině souhlasím s tím, pokud zákon ,předpis hovoří jak hovoří tak by to tam být nemělo.

Musíš dneska na mne opatrně... :)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by MiloshCZ
Tou ignorancí jsem myslel při routingu. Tohle schéma právě zapnuté mám, tak mě u Pražského okruhu zaujalo, že je uvnitř Prahy (i když podle značek není)
MiloshCZ
Posts: 14
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by sindelm
Aby se dalo tvrdit, co je spravne a co neni, je treba nejak interpretovat, co je polozka "City".
Mne osobne prijde temer jako jedina rozumna interpretace majici pro uzivatele prakticky vyznam takova, zda dany segment spada do oblasti ohranicene znackou zacatek obce a pokud ano, tak ponese jeji nazev. Zda silnice lezi na uzemi/v katastru nejake obce, je mozna zajimave, lec celkem irelevantni pro uzivatele navigace, a to i v kontextu toho, jak je s parametrem "city" nakladano. V parametrizaci segmentu na toto neni (alespon zatim) misto.

Nic preci nebrani tomu, aby komunikace oznacena "prazsky okruh" byla "no city".
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by Zirland
R1 od 5. kilometru dál na západ je na území hlavního města Prahy. Tím pádem spadá pod magistrát města a ten rozhodl, že komunikace ponese název ulice "Pražský okruh". Z tohoto pohledu je to normální ulice v rámci města.

To stejné je případ D1, která na území hlavního města Prahy nese název ulice "Brněnská".

Odesláno z mého A511 pomocí Tapatalk 4
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
V rámci dlouhodobých diskusí bylo dohodnuto, že každá ulice, která nese oficiální název (tj. je pojmenovaná), bude ležet uvnitř obce (protože tak to má být). Územní jednotka ulice je podřízeným prvkem územní jednotky obec.

Jinými slovy, "mimo obec" mohou být pouze silnice bez názvu ulice. Ale to není případ Pražského okruhu.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"