Post Reply

Hlasová navigace - kdy se používají jaké příkazy?

Post by komichal
Ahoj,
hledám na wiki nějaké informace (klidně ENG), abych pochopil, kdy waze používá "odbočte vpravo", kdy "zůstaňte vpravo" atp... pomůže mi to snad v ladění křižovatek tak, aby v reálu při navigaci nedocházelo ke zmatkům, co mi občas ta baba hlásí.

btw nedají se nějak testovat navigační pokyny? Zadat třeba v live mapě trasu od A do B s tím, že by se po trase zobrazily všechny navigační pokyny, které řidič uslyší?
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times

POSTER_ID:872432

1

Send a message

Post by sindelm
Tvuj dukaz moc nechapu, predpokladam, ze ve streeview si to snad prohledl kazdy, kdo se vyjadroval.
Jsem pro OVL, ale netvrdil bych, ze je to jednoznacne "bez diskuze".
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by sindelm
Ja to vidim tak, jak jsem psal. Drzel bych se pravidla, ze jedu-li po hlavni, nebo rovne v pripade, ze hlavni neni znacena, ci pokracovani neni jinak zjevne, nedavam prikaz. Pricemz zjevnost pokracovani je potreba posoudit podle konkretni situace (nikoliv pouze z formalniho hlediska) a rovnez je treba vzit v uvahu efekt hlaseni, ktera se mohou vygenerovat pro mozne prujezdy.

Tady je to otazka... spis se klonim k tomu zde OVL hlasit, vygeneruje to mene chybnych prujezdu, zejmena pokud opravdu vetsina aut jezdi doleva po te hlavni.
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by sindelm
Ja bych spis rekl, ze tady byl zamer, aby pri jizde po primary hlaska nebyla - ale vzheldem k tomu, jak to tam vypada, bych se spis priklonik k tomu, aby tam hlaska OVL byla, navzdory znacce, ze ktere lze pokracovani dovodit. Nicmene formalne to reseni pravidlu, ze bez prikazu jedu po hlavni nebo rovne, vyhovuje.
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by sindelm
Jako bernou minci bych bral ten algoritmus popsany na wiki, chovani klienta se blizi nejvice, ikdyz nejake nedokumentovane odlisnosti jsem zaznamenal. K tomu skript na velikosti uhlu v nodu a nejlepe jeste overit, jak to vypada z pohledu ridice na streetview. Pokyny z livemapy i skriptu se od chovani klienta take obcas lisi.
Jo a v ceske lokalizaci neni ekvivalent "exit right" :(. Coz jsem do nedavna netusil, ponevadz ji nepouzivam.
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by shalafi
No ja si myslim, ze hlasky maju urcovat ktorym smerom v krizovatke mam ist (a nie akou hrubkou su nakreslene ciary na znacke). Hlavna cesta sa moze casom menit, ale tvar krizovatky zostava rovnaky.

Ked Waze bude mat hlasky o hlavnych a vedlajsich, potom sa o tom mozeme bavit. Kto tu ma subjektivny pocit, ze pokracuje (rovno?) po hlavnej ceste si musi uvedomit, ze ta hlavna cesta je iba pomyselna ciara a udrzim sa na nej tym, ze na krizovatke odbocim dolava. A preto aj podla platnych predpisov musim davat smerovku dolava.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by Pernstein
Na zobrazení hlášek po cestě je tenhle skript: http://userscripts.org/scripts/show/118389 Zobrazují se po zadání trasy do Livemap, problém je v tom, že mapové úpravy se tu projeví až po update mapových částic, tedy v lepším případě nejmíň se dvoudenním zpožděním.

Odbočte by se mělo hlásit při úhlu odbočení 135° a menším, držte se by mělo být při 136° a větším. Jsou tam však nějaké výjimky, které radši ať vysvětlí někdo povolanější, protože je to dost složitý a myslím, že nikdo úplně přesně do těchto tajů nepronikl:-)
Pernstein
Posts: 278
Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by pasekr
Já bych řekl, že tam bude spíše překlep v českém pokynu.
pasekr
Posts: 98
Send a message

Post by pasekr
Nevíte někdo, proč místo "zůstaňte vlevo (vpravo)" navigace hlásí "zůstavte" ?
pasekr
Posts: 98
Send a message

Post by MagicOfLA
komichal wrote:Ahoj,
hledám na wiki nějaké informace (klidně ENG), abych pochopil, kdy waze používá "odbočte vpravo", kdy "zůstaňte vpravo" atp... pomůže mi to snad v ladění křižovatek tak, aby v reálu při navigaci nedocházelo ke zmatkům, co mi občas ta baba hlásí.
http://www.waze.com/wiki/index.php/How_ ... _maneuvers

Nieco najdes i tu:
http://www.waze.com/wiki/index.php/Junction_Style_Guide
komichal wrote: btw nedají se nějak testovat navigační pokyny? Zadat třeba v live mapě trasu od A do B s tím, že by se po trase zobrazily všechny navigační pokyny, které řidič uslyší?
LiveMap Navigation List
http://www.waze.com/wiki/index.php/Comm ... ation_List
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message