Post Reply

Jak začít?

Post by
Zdravím,

používám Waze už několik let a chtěl bych trochu přiložit ruku k dílu. Mám otázku - čím začít? Tak, abych neudělal víc škody než užitku.

Mám zkouknutá instruktážní videa, prošel jsem si fórum, zkusil pár jednoduchých úprav a nevím, jak nejlépe pokračovat.

Začít dávat detailně dokupy obce, které dobře znám? Čím začít? Body POI, chybějící ulice nebo kontrola mapy? Nebo něco jiného?

Nechci nadělat paseku a přidělávat někomu práci, ale chtěl bych se k vám přidat :-)

Díky za radu

POSTER_ID:858568

1

Send a message

Post by b-007
Jouda wrote:Tak to bys to tam poznal i teď, tam se toho moc nezměnilo :-D

Jinak když to vezmu postupně:

1) junctions navíc - toho jsem si všiml už včera, ta křižovatka byla celá blbě , je tam právě taky slepá ulice, která byla napojená na křižovatku. Pokusil jsem se to opravit. Když kliknu na jednotlivé segmenty, tak jsou napojeny podle mě už správně. Akorát nevím, jak odstraním ten modrý bod navíc.

2) slepé ulice - je to případ i této křižovatky z bodu 1 - našel jsem, že má být ukončena pomocí junction. Našel jsem takový divný postup, jak ho udělat - vytvořit novou silnici napojenou na slepou, kterou pak smazat a tím se bod vytvoří... Ale přijde mi to takové krkolomné :-)

Křižovatka zde: https://world.waze.com/editor/cs/?zoom= ... TTTTTTTFTT

Díky :-)
Ahoj,
pro kontrolu zamckni shit+Z ukazou se ti sipky a muzes zkontrolovat povolene/zakazane odbocovani, vzdy dobre na konci editace zkontrolovat :-)
1) zvol ten junction a zmackni delete, pokud nejde stale smazat, zkontroluj, zda oba navazujici segmenty jsou stejne pojmenovane a maji povolene sipky vuci sobe, doporucuji zvolit junction a zmacknout pismeno W pro povoleni odbocovani vsemi smery, pak by to melo jit...
2) ano toto je ten spravny postup :-), pripadne pokud budes zkusenejsi, existuji na to skripty, ktere ti ulehci praci. Pro kontrolu mapy doporucuji WME Color Highlights.
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by foxitrot
GinBook wrote:Hoďte nám tu Svratku do našeho vlákna CZ:.....
Beriem to ako studijny material (konkretne priklady) v ramci dlhsieho a mozno celkom pristupneho navodu pre zacinajucich editorov ;)
Ale ak na tom budes trvat...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
Ahoj

Vítám tě mezi námi.

Klidně začni s obcemi které znáš. Dej nám permalink a my tě upozorníme na chyby které děláš. Začni z něčím menším.
Momentálně neprobíhají aktualizace tak máme čas na korekce. Samozřejmě na začátku ty chyby budou. Ovšem u malých obcí to až tak moc nevadí pokud se brzo opraví.

Směle do toho. Udělej celou obec dle tvého uvážení a přidej permalink na kontrolu.

Na fóru je dost a dost příkladů.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Kuknu rano. Tabulku zatim neres. Dobrou.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Svratka. 3x moje dovolená ve Svratouchu na kolech. U brány velký hříbek. :) asi před 15-18 lety. :D
https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... TTTTTTTTTT

Vtaťme se k editacím.
https://lh6.googleusercontent.com/-TIr6 ... vratka.PNG

Na tomto obrázku vidíme:
- 1 junctions navíc
- několik neukončených slepých ulic
- nepřipojené ulice (odemknul jsem hlavní silnici)
- soft turns (žluté tečky)
- segmenty mimo cesty
- geometrie segmentů
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Hoďte nám tu Svratku do našeho vlákna CZ:.....

Děkuji

Edit: necháno jako studijní materiál.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message
Last edited by GinBook on Sun Sep 22, 2013 7:32 pm, edited 1 time in total.

GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Jouda wrote: 2) slepé ulice - je to případ i této křižovatky z bodu 1 - našel jsem, že má být ukončena pomocí junction. Našel jsem takový divný postup, jak ho udělat - vytvořit novou silnici napojenou na slepou, kterou pak smazat a tím se bod vytvoří... Ale přijde mi to takové krkolomné :-)
To je správný postup. Ve své podstatě jediný.Já to řešil tím, že jsem začal segment na jedné slepé a končil na druhé slepé. To znamená dvě slepé naráz.
Potom existuje pomůcka na tyto věci, ale to až později.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Jouda wrote:
Už je taky pryč, řešil jsem zatím jen ten první, protože mě zmátlo, že nejde smazat :-)

Jinak další body:
3) Soft turns - snad chápu, projdu všechny, aby nebyl otazník a byly zvoleny správné směry
4) Segmenty mimo cesty - prosím o nakopnutí, čeho se to týká :-)
5) Geometrie segmentů - myšleny zbytečné body v silnici?

Díky všem za rady, vím že je to otravné, ale nechci nadělat paseku :-)
Segmenty mimo cesty:
https://world.waze.com/editor/cs/?zoom= ... TTTTTTTTTT

Tady to vidíš jako extrém.
Vysvětlení - když zmáčkneš shift + G objeví se ti GPS prujezdy. Tím si vyhodnotíš přesnost podkladů vůči kresleným segmentům. Na hlavní silnici vidíme, že to odpovídá přesně. To znamená, že i okolní segmenty (ulice) musíš posunou také tak, aby se kryly s podkladem. Zároveň mužeš protřídit geometrické body kde jsou zbytečné (narovnání segmentů). to je talčítko D a přejet přes ten bod myší. tlačítko D se dá i držet a myší jezdit přes body.

Soft turns - pokud je křižovatka průjezdná všemi směry zmáčkni Q a hned potom W. Pokud není průjezdná, je to složitější. Q a W a potom znova zakázat směr kde se nesmí odbočit.
Snad jsem to napsal správně, už taky dlouho používám pomůcku.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Jouda wrote:Díky, už to chápu :-) Takže práce jak na kostele :-D
A kdyz si odzumujes a podivas se do okoli chytne te panika. :)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message