Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

[DÔLEŽITÉ] Zamknutie celej mapy v hotových mestách

Post by guri211
Ahojte,

V posledných dňoch došlo k zvyšujúcemu sa počtu vážnych chýb viacerých nových editorov máp s vplyvom na routing v Bratislave:
- Neprejazdná horná časť nám. SNP;
- Neprejazdná Trhová a ďalšie ulice v Dúbravke;
- Neprejazdná Priehradná;
- Neprejazdná Jamnického;
- atď.

Keďže sa nám hromadia sťažnosti na zlý routing spôsobený vážnymi chybami, sme nútení viac chrániť mapu.

Z toho dôvodu v noci zo včera na dnes (08.10.2013) bola celá mapa Bratislavy zamknutá zámkom L4 a podobný postup bude postupne uplatnený aj v iných mestách kde mapové pokrytie presahuje 99,9%.

Aby však skúsení editori ktorí dlhodobo robia kvalitnú prácu neboli odrezaní od editácie mapy, budú po novom udeľované výnimky (zvýšený rank z 3 na 4). O zvýšenie nie je možné požiadať priamo - návrh na zvýšenie podávajú CM, CC a lokálni experti po zhodnotení prínosu všetkých editácii daného editora.

Ak budete dlhodobo odvádzať iba tú najkvalitnejšiu prácu, dodržiavať všetky postupy a pravidlá, aktívne komunikovať na fóre a pomáhať ostatným, môžete očakávať pozvánku na udelenie výnimky.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times

POSTER_ID:1276346

1

Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by GinBook
Gieen, v kazdem pripade si te budu pamatovat. :-) bo cosi s udelovanim levelu mam co docineni. ;-)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by guri211
Ed0147 wrote: vela chybam by sa dalo zabranit uz priamo v editore keby ....
- keby automaticky pri vytvoreni segmentu bol obojsmerny a nie jednosmerny
- keby automaticky pri pripojeni k existujucemu segmentu boli na junction povolene vsetky smery
- keby automaticky predvyplnil nazov mesta /ponukol, v pripade ze nebude doplnene nedovoli ulozit/
100% pravda!
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by jumbo78
Osobně dávám dohromady Osoblažsko a na L3 zdaleka nemám. (I času na editace mám teď méně)
Rychlosti dělám minimálně, ale jak to poslední dobou pozoruji, spousta editorů dělá jen rychlosti :(

@phablet ;)
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by kaga_cz
Nebýt číslování tak ještě nemám ani lvl2... ulic jsem skutečně zeditoval 5,5 z toho 5 polňaček které jsem si vyválcoval...
Nenarazil jsem na místo kde by se nováček mohl naučit jak ulice editovat mimo nově vznikající satelity. Pokud má zájem tak si nastuduje, pokud zájem nemá... nebo neví kde nastudovat tak pak validátor svítí načerveno :-).
V česku asi větší problém kde edituje snad každý druhý, na Slovensku už zámky na lvl3 platí.
Osobně se snažím nezamykat víc než na lvl2 - očíslované ulice. lvl3 jen ty skutečně "svoje" prochozené, proježděné.
Ale mám v péči jen malinký kousíček s pár dědinkama z toho jednou přerostlou do "okresného mesta".

Jak vyřešit dilema nalákat víc editorů a zároveň znemožnit "prasárničky" typu výmazy ať už detailú nebo celých objektú fakt netuším. Leda povolit login začátečníka s asistencí, při každém přihlášení L1 vyhazovat okno s linkama na fórum a wiki (ono je to docela schované)...
kaga_cz
Area Manager
Area Manager
Posts: 141
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by karlik-svk
Caute Wazeri

Chcem sa spytat na zamknutie Skalica a okolie na L4, prosim niekoho skuseneho nech skontroluje moju pracu, popripade ak mate vyhrady na moju pracu, kludne napiste, dodatocne opravim. Inak niektore ulice su locknute na L5, uzivatelom shalafi, ak by sa dalo prosim o unlock na nizsi level.
Inak vsimol som si ze nemozem editovat LANDMARKS je to nejak plosne blokovane?

Mapa skalica: https://www.waze.com/editor/?zoom=2&lat ... 12&env=row

Ak to teda bude lock L4 da sa uvazovat o mojom povyseni na L4? Ak nie, tak by stacilo Skalicu na lock L3.

Vdaka s pozdravom Karol
karlik-svk
Area Manager
Area Manager
Posts: 62
Has thanked: 3 times
Send a message
@Nexus 5 @Kia Soul 2009
V prípade chýb v meste Skalica a okolia ma kontaktujte cez PM.

Post by korfik
Ahoj,
naprosto souhlasím se zamykáním hlavních tahů klidně na L3 a města na L2.

Co ale nechápu je proč je tendle segment je zamčený na L3. Neni to Praha jsou to Střední čechy a ves asi o 50 lidech. Když už si to chcete zamykat jen pro sebe tak si nejdřív zkontrolujte jestly je to dobře(Odpověd: neni to v pořádku). Na tý silnici projede tak 10 aut za den max.
Děkujeme
korfik
Posts: 35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by ma5jkl
Viem poziadat o uzamknutie aj obce? Mal by som mat vychytane vsetky nasledujuce body:

1. plosne zamknutie L4 pre mesta s 99% mapovym pokrytim - tzn. na 99%:
- su zakreslene vsetky ulice a su spravne pomenovane
- tam, kde maju ulice nazvy a su zaroven cestou III. a vyssej triedy je cislo cesty uvedene v alt. name
- su segmenty spravne kategorizovane v zmysle dohodnutych pravidiel
- segmenty maju spravnu polohu GPS (teda nie su posunute, predovsetkym v miestach s posunutymi satelitnymi snimkami)
- su spravne zaznacene jednosmerky a zakazy odbocenia/otacania
- su spravne navigacne povely
- oblast je zbavena anomalii soft/rev/u-turn
+ zaznacene 99,9% cisiel domov.

Samozrejme kontrola zo strany L4 je na mieste.
Ak by tam nieco este nesedelo, rad by som sa poucil, co som zabudol, spravil zle.

Permalink na jeden segment cca v strede: https://www.waze.com/editor/?zoom=5&lat ... 63&env=row

Chcel by som to dat zamknut asi takto (oranzovy landmark (nenechal som ho tam)):
http://s29.postimg.org/ssjcpbbd3/hlinik.jpg

Dik
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
porubcan wrote: jeden drobny komentar na vjazde do private road segmentu davame zelenu sipku.
Ano, toho som si vedomy, aj ked toto je tak specificka ulica, ze je to takmer az pesia zona, ale su tam znacky zakaz vjazdu vsetkych vozidiel, konom a hadam vsetkemu co sa na znacku dalo nalepit...
Konzultoval som to aj s Ed0147 a nejak sme to nakoniec nechali s cervenymi sipkami. Ale ok private je private, potom poprosim este odstranit cervene sipky aj tu: https://www.waze.com/editor/?zoom=7&lat ... 15&env=row
porubcan wrote:pomocou WME Validatora som tam nasiel este zopar "simple segmentov" - to su take, ktore su v podstate rovne, no obsahuju zbytocne geometricke nody. taketo prebytocne geometricke nody pred plosnym zamknutim vymazavam a zostanu len usecky A-B.
snazil som sa takto prejst co najviac ulic, no ono je to velakrat aj subjektivne ktory bod este nechat a ktory uz nie ;-)
porubcan wrote: upravene, zamknute L4 vsetko co ma v city "hlinik nad hronom"
Vdaka.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Mame niekde spraveny zoznam plosne uzamknutych miest? Pokial nie, aky mate nazor na to zeby sa takyto zoznam spravil? Mozno aj kvoli predstave kolko mame miest zamknutych, lebo su hotove, pripadne kolko mame miest zamknutych lebo su tam na pikacu mapove podklady...
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»