Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by gieen
Fajn, tak se klidně poznejme osobně a doufám teda v L3, protože tím že mi zamknete Prahu, tak já nemám šanci se na ten level normálně dostat - protože nejsem schopen dělat žádná smysluplné změny. Ostatně si myslím, že rozdíl mezi začátečníkem a "nezačátečníkem" není L3, ale L2. No nic.
gieen
Posts: 25
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by gieen
No relativní je všechno... Na L2 pokud se nepletu je potřeba 1000 editací a to hned není... Já nemám problém s tím, že určité typy komunikací jsou zamknuté na L3 i výš - plně respektuju, že udělat dálnici (ve městě třeba magistrálu) chce znát souvislosti a případná chyba má zásadní dopad na všechny wazery. Ale pokud zamknete celé město na L3, tedy včetně vedlejší ulic, tak z komunitní mapy děláte elitářskou. Já prostě opravdu nepovažuju za logický, že jako L2 Pražák nemám tím pádem možnost se na L3 dostat jinak než zásahem z hůry, jak psal vitj - byť potom asi přestanu "prskat" :-). A kvůli každý malý uzavírce musím sem na fórum a někoho "otravovat", místo abych to na dva kliky udělal sám v editoru. A protože se bavíme o vedlejších ulicích/silnicích, tak ani případná chyba neovlivní tolik uživatelů a právě komunita je zárukou, že to bude rychle opravený. Tož tak.
gieen
Posts: 25
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by gieen
@argiCZ @parubcan Já Vám rozumím, že není možná plná anarchie, ale zjevně se mi nedaří vysvětlit můj názor. Já nemám cíl systematicky sbírat body za editaci (ostatně na to nemám čas a jsem vděčen všem, kdo čas mají a dělají to - tedy i vám), ale prostě chci pomoci komunitě, tím, že RYCHLE vyznačím nějakou změnu - typicky uzavírku - no a nemůžu, protože jste se rozhodli, že je nejlepší Prahu zamknout na L3, protože L2 to může rozbít. Ano může, ale to teoreticky může kdokoliv... Zjevně s názorem, že L2 taky ví co dělá jsem osamocenej - a beru, že máte jiné zkušenosti. nezbude mi teda než se snažit o L3...
gieen
Posts: 25
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by gieen
No dobře tak. Aspoň jsem někde ;-)
gieen
Posts: 25
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by GinBook
Mimo mísu: Spam:

No a je to tady! Není to tak dlouho co jsem byl "příliš pokrokový" a rozvinul debatu o zamykání hotových věcí.
Tady se to vzalo od podlahy a "direktivně" :)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Problémem je, že tím se brutálně omezuje editování pro nové lidi, kteří tu škodu budou dělat jinde.
Komunikace s nováčky je velmi těžká a někteří jsou dokonce uražení pokud jim naznačíš chyby, které dělají.

Chápu tvůj postup, ale zamykat plošně území je dle mne zatím na zváženou. No je to vaše Slovenské území. Jen říkám názor.

Toho editora pověsit za koule do průvanu! Sorry editore
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Spíše oznámení, které jsem zapomněl zdělit.

Dohodli jsme se jako skupina Local Champs Česko, zvednou zámek na L2 v krajských městech a největších městech nad 44tisíc obyvatel z důvodu ochrany mapy proti úplným nováčkům.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Najde to napsat jinam ( CZ: do žádostí) a jinak formulovat text?

Pravděpodobně neznáš historii zámků a osočovat někoho.... to neděláš dobře.
A když už jsme u toho - na tom místě, máš po sobě chyby. Ale tak nevím jestli tě to zajímá....

Je důvod se schovávat na chatu? Bojíš se nás?
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
To ze to ukazuje Validator jeste neznamena, ze to bude hromadne nastaveno.
Je pravidlo zamknout vsechny pojmenovane ulice na L2, 2/3 mapy ma stale L1.
Jak pise Porubcan, zacina byt potreba chranit. Tady jde uz o mnoho.

Navic porad mam u kvalitniho editora ,ktery je jasne aktivni a pracuje pro tym, tu moc zvednout level sam.
(aby mne nekdo potom nevkladal slova do ust-nelze si to vymoct) mam typ na 2-3 kolegy za posledni mesice.

Ale bohuzel v posledni dobe ty rychlohonky na L3 jen zadavanim rychlosti znamena vyrazne nebezpeci. Tito editori nemaji prakticky zadnou zkusenost s editovanim, pravidly, a souvyslostmi co to dela.
Nekolik tydnu jsme zpracovavali silnice a cisla, cim dal vice je vsechno pomazane, zmenene.

Ne,ochrana neni proti kvalitnim editorum, ochrana je mapy chranit.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message