[DÔLEŽITÉ] Zamknutie celej mapy v hotových mestách

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, guri211, GinBook

Re: [DÔLEŽITÉ] Zamknutie celej mapy v hotových mestách

Postby vitj » Sat Apr 23, 2016 8:57 am

Přesně tak, úplně nejdůležitější je komunikovat s ostatními editory tady na fóru, na chatu v editoru. Třeba se i zúčastnit nějakého setkání, přece jen se poznat osobně je nad všechno písmo. A uvidíš, že L3 nebude dlouho trvat.
Praha je zamčená více než ostatní města, jezdí tu řádově více wazerů, tak by se každá chyba projevila násobně.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1305 times
Been thanked: 975 times

Postby gieen » Wed Jul 27, 2016 12:28 pm

Fajn, tak se klidně poznejme osobně a doufám teda v L3, protože tím že mi zamknete Prahu, tak já nemám šanci se na ten level normálně dostat - protože nejsem schopen dělat žádná smysluplné změny. Ostatně si myslím, že rozdíl mezi začátečníkem a "nezačátečníkem" není L3, ale L2. No nic.
gieen

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Postby porubcan » Wed Jul 27, 2016 2:12 pm

L2 sa da relativne rychlo dosiahnut a je udelene automaticky. zo skusenosti vieme, ze vela L2 editorov ma znacne medzery v chapani suvislosti...
[ img ] [ img ] [ img ]
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 784 times
Been thanked: 1864 times

Postby gieen » Fri Jul 29, 2016 11:34 am

No relativní je všechno... Na L2 pokud se nepletu je potřeba 1000 editací a to hned není... Já nemám problém s tím, že určité typy komunikací jsou zamknuté na L3 i výš - plně respektuju, že udělat dálnici (ve městě třeba magistrálu) chce znát souvislosti a případná chyba má zásadní dopad na všechny wazery. Ale pokud zamknete celé město na L3, tedy včetně vedlejší ulic, tak z komunitní mapy děláte elitářskou. Já prostě opravdu nepovažuju za logický, že jako L2 Pražák nemám tím pádem možnost se na L3 dostat jinak než zásahem z hůry, jak psal vitj - byť potom asi přestanu "prskat" :-). A kvůli každý malý uzavírce musím sem na fórum a někoho "otravovat", místo abych to na dva kliky udělal sám v editoru. A protože se bavíme o vedlejších ulicích/silnicích, tak ani případná chyba neovlivní tolik uživatelů a právě komunita je zárukou, že to bude rychle opravený. Tož tak.
gieen

Postby ArgiCZ » Sat Jul 30, 2016 2:54 am

Možností, jak se dostat na L3 je víc, než jen prskat :)
Můžeš dávad do pořádku po Praze landmarky, existují tzv. freedity, kde tvojí práci se segmenty zkontrolujeme a když budeš šikovný, L3 můžeš dostat dřív, ale není to zadarmo.
Všichni jsme začínali na L1... ;)
ArgiCZ
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 43 times
Been thanked: 54 times

Postby porubcan » Sat Jul 30, 2016 4:44 am

Máš síce pravdu, že chyba na vedľajšej uličke nemá veľký dopad. No ak niekto neskúsený rozhasi celé sídlisko alebo celú dedinu, tak máme problém.
A tan problém sa niekoľko krát v dávnej minulosti zopakoval a potom sme pristúpili k zamykaniu.

Inovci je také typické československé - chytať sa niečoho čomu prd rozumiem. Ale hlavne čo najviac lebo veď body.

Ak naozaj chceš aktívne editovať, tak si snáď ochotný pre to niečo urobiť a dokázať, že sa na trvá môže zvyšok editorskej komunity spoľahnúť.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
[ img ] [ img ] [ img ]
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 784 times
Been thanked: 1864 times

Postby gieen » Mon Aug 01, 2016 12:44 pm

@argiCZ @parubcan Já Vám rozumím, že není možná plná anarchie, ale zjevně se mi nedaří vysvětlit můj názor. Já nemám cíl systematicky sbírat body za editaci (ostatně na to nemám čas a jsem vděčen všem, kdo čas mají a dělají to - tedy i vám), ale prostě chci pomoci komunitě, tím, že RYCHLE vyznačím nějakou změnu - typicky uzavírku - no a nemůžu, protože jste se rozhodli, že je nejlepší Prahu zamknout na L3, protože L2 to může rozbít. Ano může, ale to teoreticky může kdokoliv... Zjevně s názorem, že L2 taky ví co dělá jsem osamocenej - a beru, že máte jiné zkušenosti. nezbude mi teda než se snažit o L3...
gieen

Postby MajkiiTelini » Mon Aug 01, 2016 1:14 pm

gieen: Já ti trochu rozumím, ještě o Vánocích jsem byl taky L2...

Zrovna ale uzavírky ale s úrovní zamknutí mapy vůbec nesouvisí. Uzavírku i na segmentu s L1 může zadat/zrušit pouze L4. A není to pokud vím pouze česká specialita.
Pokud chceš rychle upozornit na uzavírku (případně obecně chybu v mapě) máš několik možností:
1) ideální je odchytit přímo v chatu v editoru někoho L4. Třeba takhle jsem ráno zavíral nájezdy a sjezdy na Jižní spojku v Praze.
2) pokud nikoho nechytíš v chatu, napiš na fórum
3) upozornit přímo za jízdy na chybu pomocí hlášení chyby v mapě v aplikaci - zrovna nyní jsou ale problémy s jejich čerstvostí v editoru, nedávno to bylo obvykle maximálně několik hodin, co se ukázaly v mapě, nyní se objevují i za několik dnů...
[ img ][ img ][ img ]
LC Czech Republic
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 94 times
Been thanked: 221 times

Postby MagicOfLA » Mon Aug 01, 2016 1:20 pm

gieen wrote:@argiCZ @parubcan Já Vám rozumím, že není možná plná anarchie, ale zjevně se mi nedaří vysvětlit můj názor. Já nemám cíl systematicky sbírat body za editaci (ostatně na to nemám čas a jsem vděčen všem, kdo čas mají a dělají to - tedy i vám), ale prostě chci pomoci komunitě, tím, že RYCHLE vyznačím nějakou změnu - typicky uzavírku - no a nemůžu, protože jste se rozhodli, že je nejlepší Prahu zamknout na L3, protože L2 to může rozbít. Ano může, ale to teoreticky může kdokoliv... Zjevně s názorem, že L2 taky ví co dělá jsem osamocenej - a beru, že máte jiné zkušenosti. nezbude mi teda než se snažit o L3...

Za to "nezbude" ma odo mna rozhodne palec hore. Clovek, ktory vie, ako spravne vyzera futurum od slovesa zbyt, urcite vie, co robi ;-).

I ked Pista ma pravdu. K zamykaniu celych miest sme pristupili potom, co sme si parkrat empiricky overili, ze to naopak nejde. A to tych nadavajucich bolo podstatne viac, ked bolo rozosr... no nechajme to.
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5

Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times

Postby GinBook » Mon Aug 01, 2016 9:18 pm

Gieen, v kazdem pripade si te budu pamatovat. :-) bo cosi s udelovanim levelu mam co docineni. ;-)
[ img ][ img ][ img ][ img ][ img ]
CM; Coordinator Czech Republic
iP 8+ / Huavej P8 Lite / iPAD v.2017
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 902 times
Been thanked: 1598 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia