Velmi hlupe navigovanie v BA v spicke :(

Image Image

Moderators: Unholy, Zirland, guri211, GinBook

Re: Velmi hlupe navigovanie v BA v spicke :(

Postby EfendiM9 » Wed Dec 12, 2012 7:20 am

Do KE je lepsia tvoja trasa. To je pravda.
Ja chodievam do SB, PO a to uz juzna trasa nevyhovuje. O SNV ani nehovoriac.
Ako som povedal - v podstate mi vyhovuje, ak ludia viac chodievaju cez Donovaly, takze presviedcat nikoho nebudem.
Waze Android 4.9.0.2 @ HTC One (Android 6.0)
EfendiM9

Has thanked: 132 times
Been thanked: 132 times

Postby petk0 » Wed Dec 12, 2012 9:55 am

Na Donovaloch dorobili niekolko usekov s tretim pruhom, takze uroven tam dost stupla. Je to cesta 1.triedy tak aj starostlivost by mala byt vyssia. Hlavne pri velkom snehu je tento usek odpratany najrychlejsie, ale aj najviac upchaty kamionmi. Certovica v zime je uz casto na retaze :)
Huawei P9 Lite
petk0
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 169 times
Been thanked: 133 times

Postby duky5 » Fri Dec 21, 2012 4:39 pm

Eta na 1 km trase, rozdiel 12 minút :).

Dnešný príbeh: idem domov z pošty, vidím že sú všade zápchy, ešte aj tam, kde nebývajú normálne ani v špičke...som zvedavý čo na to Waze.

Nesklamal!

Image

Podľa tohoto Waze o zápche vie, no tvrdí mi, že doma budem za 4 minúty, čo je normálny čas v prípade bez zápchy...čiže doma by som mal byť 12:41.

Image

Tvrdí to aj tento obrázok, napriek tomu, že je tam hlásená aj zobrazená zápcha a nehoda....

Image

O 12:45 som ešte len v polovici trasy, no Waze hrdo hlási príchod do cieľa 3 minúty, teda čas 12:48...

Do cieľa som došiel 12:53!

Byť nováčik a keby som si na Waze necenil iné veci, tak sa na Waze asi viete čo :)
duky5

Has thanked: 0 time
Been thanked: 10 times

Re: Re: Velmi hlupe navigovanie v BA v spicke :(

Postby Max-SK » Fri Dec 21, 2012 6:52 pm

duky5 wrote:Včera podvečer úplná katastrofa. Potreboval som ísť na patrónku z ružinova. Waze ma navigovalo cez prístavný most, čo by bolo ok, keby tam nebola hlásená stojatá zápcha niekoľko krát a havária, kvôli ktorej tie zápchy boli. Pritom mesto už bolo úplne bez zápch a prešiel som ho v pohode....

Potvrdzujem, to isté sa stalo aj mne vcera

Odoslané z HTC One X cez Tapatalk 2
Max-SK

Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Postby EfendiM9 » Wed Jan 02, 2013 1:45 pm

Dnes pri navigovani do prace (v BA) Waze uplne odignoroval zmenenu intenzitu dopravy v tychto dnoch (prazdniny urobili svoje a cesty boli prazdne). Do prace som sa dostal za polovicu casu oproti ETA vypocitanemu Waze. :shock:
A to napriek tomu, ze na cestach bolo viacero Wazerov, takze aktualnu informaciu o rychlosti dopravy by Waze mal mat. Ja sam som dokonca absolvoval tu istu trasu 2-krat v priebehu 30 min. Zmena v ETA nebola ziadna...
Cesta sice nebola oznacena ako upchata, ale ETA sa zjavne brala z priemerov pre dany den v tyzdni a dany cas. To by vsak znamenalo, ze Waze velmi nevyuziva aktualne informacie o rychlosti premavky :( a routovanie v pripade upchatych ciest moze byt dost otazne - ako tu uz vlastne aj bolo popisane ...

Napriek tomu som vsak doteraz mal len pozitivne skusenosti, ked ma Waze uz par krat presmeroval na alternativnu trasu v pripade nehody na mojej trase a tak som sa mu naucil uz dost verit. Neviem teda, ci je tento problem specificky pre BA, pre dany cas, ci nejaky problem na routovacom servri ...
Waze Android 4.9.0.2 @ HTC One (Android 6.0)
EfendiM9

Has thanked: 132 times
Been thanked: 132 times

Postby foxitrot » Wed Jan 02, 2013 5:01 pm

Problém je špecifický pre celé Waze. Ignoruje rôzne obdobia v roku a zjavne už aj rôzne dni v týždni. Vsetky dáta hádže do jedného koša, kde z nich vznikne taký guláš, ktorý už nechutí nikomu.
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (OP-X March-me-Low).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2188 times
Been thanked: 1001 times

Velmi hlupe navigovanie v BA v spicke :(

Postby GinBook » Thu Jan 03, 2013 6:54 am

Jen odbocim.

28.12. Jsem jel od Otrokovic do Zlina kde je predepsana 50ka. Ale pritom mi to neustale ukazovalo kolonu ktera se pohybuje ... ano 50kou. Vyznacene to bylo oranzovou barvou.

Navic ta rychlost se tam vcelku dodrzuje. Vic jak 60km/h se nejede. A na jednom miste je prubezny radar. Dalsi duvod dodrzovani rychlosti je asi 20 semaforu, takze rychleji jet ani nejde.

A ze zkusenosti vim, ze je to spise dost casto ucpane. Myslim ze prumerna rychlost bude mensi.

Tak nevim z ceho to vypocitalo zacpu.???

Zasláno z iPhone pomocí app Tapatalk.
ImageImageImageImageImage
CM; Coordinator Czech Republic
iP 6+ / Samsung S3 neo,
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 763 times
Been thanked: 1478 times

Postby foxitrot » Thu Jan 03, 2013 8:14 am

GinBook wrote:28.12. Jsem jel od Otrokovic do Zlina kde je predepsana 50ka. Ale pritom mi to neustale ukazovalo kolonu ktera se pohybuje ... ano 50kou. Vyznacene to bylo oranzovou barvou.

Navic ta rychlost se tam vcelku dodrzuje. Vic jak 60km/h se nejede. [...] Tak nevim z ceho to vypocitalo zacpu.???

Na roznych usekoch Racianskej ul. v Bratislave (v smere von z mesta) byvaju takmer denne (obvykle poobede-podvecer) zobrazene zlto-oranzove zapchy cez 50 km/h (52-58, niekedy aj viac).

Na celom useku je 50-ka: v prvej tretine (po Kukuricu) sa viac ako 55 neda ist, lebo tam neexistuje zelena vlna (ale prave odtial mam par screenshotov do 90 km/h - asi zriedkava chyba), druha tretina (po Palmu) je casto max. krokom, tretia tretina (od ZST Predmestie) je jazdena 55-60 - tam su tie zlte zapchy zobrazene najcastejsie, pricom tam obvykle ziadne neexistuju (max. jedna vlna cakania na semaforoch v strede (Pekna cesta) a na konci useku).

Ci ta zapcha vznikne, ked sa nejaky ojedinely wazer snazi dodrzovat 50-ku?
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (OP-X March-me-Low).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Thu Jan 03, 2013 8:28 am

Odvazujem sa tvrdit, ze v tychto dnoch je Waze v centre mesta takmer nepouzitelne (aspon pri nastaveni "najrychlejsia trasa") - az panicky sa snazi vyhybat ludoprazdnym hlavnym tahom a vymysla vseliake nezmyselne klucky po vedlajsich ulickach :roll: ETA je prestrelena. (Nastavenie "najkratsia trasa + minimalizovanie odboceni" som neskusal.)

O nejaky tyzden zacnu bezne zapchy pracovnych dni a Waze bude par tyzdnov s usmevom na tvari posielat vsetkych jazdit cez upchate hlavne tahy (este horsie, ako pred Vianocami pisali duky5 a Max-SK), pretoze z historickych dat stihli byt zapchy vymazane...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby petk0 » Thu Jan 03, 2013 9:24 am

V google maps je menu Doprava, kde ukazuje aktualny stav na cestach, odkial to berie info?

Image
Huawei P9 Lite
petk0
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 169 times
Been thanked: 133 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia