Velmi hlupe navigovanie v BA v spicke :(

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Velmi hlupe navigovanie v BA v spicke :(

Postby duky5 » Wed Nov 16, 2011 5:55 pm

Áno bol som v zápche na prístavnom moste.
Hneď ako som zastavil kvôli zápche, mi waze s kľudom angličana oznámilo, že predo mnou je zápcha :)
Bystrá navigácia :)

Ale ocenil by som, keby ma radšej nabudúce presmerovala na inú trasu :)
duky5

Has thanked: 0 time
Been thanked: 10 times

Postby guri211 » Wed Nov 16, 2011 5:13 pm

Ahojte, mame tu opat par pozitivnych slov ohladom nasich bugov z alphy:

Hi Tomas,

We just uploaded a fix to the original problem (events not showing on the preview) in the US, and if all goes well we will update the same in the International server as well in the next day or two.
The problem with the traffic peaks on the wrong hour was forwarded to our developers, and it will be fixed shortly I hope.

Regards,
Dror

Takze prvy problem (ignoracia zapch) bude do par dni vyrieseny a existenciu druheho (posunute casove udaje) zatial nepopreli, tak uvidime. Drzme palce ;)

BTW dnes vo vecernej spicke (17:30) sme mali v BA uz 40 sucasne jazdiacich Wazerov :twisted:
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 791 times
Been thanked: 472 times

Postby guri211 » Tue Nov 08, 2011 8:26 pm

Toztiahnut sa sice da, ale data su tam fixne iba za 2 hodiny. Kamenak by to bol, ale to sa mi fakt nechce :D Pockam co na to alpha a potom uvidime.

Inak v piatok a v sobotu o polnoci tam (podla ocakavania) boli nizke hodnoty, v nedelu o polnoci opat vysoke (z pondelka 8:00).

BTW posledne 2 dni sa mi stava, ze okolo 17tej asi hodinu vsetko funguje ako ma (aj routing, aj odhadovany cas, aj grafy, aj vidi vsetky zapchy). Nahoda, ci?
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Tue Nov 08, 2011 4:47 pm

Guri, neviem ako najviac sa da roztiahnut casova os na tom grafe (na vsetkych snimkach som zatial videl len asi 2.5 hodiny, mozno je to fixne), ale mozno by zavazilo, keby si niektory den spravil seriu screenshotov, pokryvajucich 24 hodin pre oba spominane smery jazdy (do mesta a von z mesta).

Mozno by take mnozstvo snimok malo byt s trochu zmensenym rozlisenim.

Asi by bol kamenak zobrazit 2 x 48 hodin:
  • nedela 01:00 - utorok 01:00 (co by pokrylo realny traffic nedela 09:00 - utorok 09:00) v smere do mesta a dali by sa tam identifikovat 3 spicky a 1 flat v nedelu rano,
  • stvrtok 08:00 - sobota 08:00 (co by pokrylo realny traffic stvrtok 16:00 - sobota 16:00) v smere von z mesta a tiez by tam bolo jasne vidiet, kedy je ktory den.

Ale asi by si sa 4 noci nevyspal :lol:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2491 times
Been thanked: 1132 times

Postby foxitrot » Thu Nov 03, 2011 7:54 pm

Velmi pravdepodobne.

Chcelo by to nejakeho znameho, ktory pouziva ten Waze widget (opravujem sa: "Android Commute-o-meter widget") v uplne inej casovej zone World servera (napr. Japonsko) a pozriet si tu krivku pre pracovny den. (Alebo sa to da aj od nas pre hociake mesto?)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby guri211 » Thu Nov 03, 2011 7:38 pm

Ak by ste chceli patrat odkial sa tych 8 hodin berie, tu je odpoved:

Nasa casova zona: GMT+01:00

Waze adresa v US:
240 Hamilton Ave
Palo Alto, CA
94301
http://www.waze.com/about/contact/

Casova zona Waze v US: GMT-07:00
http://www.timeanddate.com/worldclock/city.html?n=1240

Rozdiel medzi GMT-07:00 a GMT+01:00 = inkriminovanych 8 hodin. :)
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby guri211 » Thu Nov 03, 2011 7:32 pm

Par tyzdnov dozadu mi hlasili ze uz to zosuladili a fakt boli tie vysledky uz takmer rovnake. Pravdepodobne to zosuladili tak, ze uz su vsetky vysledky rovnako naprd :) Tento jav sa mi zatial (za posledne 4 dni) spraval vzdy rovnako - vzdy to bolo o 8 hodin posunute (aj vo widgete, aj v routingu). Skus si dat vyhladat akukolvek cestu do mesta teraz a porovnaj to s rovnakou trasou vyhladanou o polnoci.
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Thu Nov 03, 2011 7:05 pm

guri211 wrote:Otazka znie: Suvisi to s problemom ignoracie zapch, ktory uz nasli a pracuju na jeho odstraneni, alebo to je zase uplne novy problem? :evil:

Mozna odpoved: uz davnejsie si zistil, ze ak sa zobrazia alternativne trasy viackrat po sebe, niekedy obsahuju heavy traffic a niekedy nie. Tipoval by som, ze rozne vysledky mozu prichadzat z roznych routing serverov (dam krk na to, ze ich je viac). Moze sa stat, ze len niektore servery maju tento posun o 8 hodin a ine nie? (Viem, nepravdepodobne, ale rovnako nepravdepodobne je aj to, ze len niektore servery beru do uvahy zapchy, vsak?)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby guri211 » Thu Nov 03, 2011 5:36 pm

Ahojte, postupne odhalujem co vsetko nam tu (nielen) v Bratislave kazi spravne routovanie. Vcera som prisiel na to, ze na prvy pohlad banalny problem s casovo posunutymi udajmi v grafe vo Widgete (http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=12972) s najvacsou pravdepodobnostou maju suvis aj s odveci odhadovanymi casmi pri cestach v spicke / mimo spicky.

Vo Widgete sa u nas v BA zobrazuju dve spicky:

1.) v smere DO MESTA okolo polnoci s postupnym narastom od 22:30 a peakom okolo 00:00 - skutocne by to malo byt 06:30 - 08:00 (POZOR, CASY POD GRAFOM SU P.M. v 12-HODINOVOM FORMATE):
[ img ]

2.) v smere VON Z MESTA okolo deviatej rano s peakom o 09:15 a postupnym klesanim do 10:53 - skutocne by to malo byt 17:15 - 18:53:
[ img ]

Casovy posun oproti realu vychadza presne 8 hodin. A teraz ta najzaujimavejsia cast: Tieto data sa nielen zle zobrazuju vo widgete, ale aj realne pouzivaju pri routingu ako historicke data jednotlivych segmentov! T.j. ked sa napriklad date navigovat v smere do mesta okolo polnoci, budete mat podstatne vyssie odhadovane ETA ako ked sa date navigovat v rannej spicke (aj s odignorovanymi zapchami).

Otazka znie: Suvisi to s problemom ignoracie zapch, ktory uz nasli a pracuju na jeho odstraneni, alebo to je zase uplne novy problem? :evil:
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Mon Oct 31, 2011 11:27 am

guri211 wrote:Foxo az teraz som si vsimol tvoj dodatok sedou farbou :D :D :D

:)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs