Post by MiPol
fotrik wrote:Nejsnadnejsi rozpoznani vsech typu na prvni pohled, co se mi osvedcilo, je na http://www.openstreetmap.org.
Nevím, nakolik je OSM přesné, ale já vycházím z oficiálních map Ředitelství silnic a dálnic nebo z webu http://www.dopravniinfo.cz. Tam předpokládám naprosto přesné zachycení jednotlivých kategorií cest.
MiPol
Posts: 28
Send a message

Post by pvo11
Kebb01 wrote:Číslovat na přeskáčku, bez dodržení vzestupné řady a pravidla sudá - lichá, už jde.
Co tedy s městy, která mají názvy ulic, ale v některých částech nemají orientační čísla, zatímco v jiných ano (ověřeno v UIR-ADR).
Možností je vice:
1) očíslovat jen ty části, které mají orientační čísla
2) očíslovat celé město popisnými čísly
3) tam kde jsou orientační čísla použít orientační, jinak popisná

Všechny tři možnosti mi přijdou špatně naštěstí je tu možnost:
4) tam kde jsou orientační použít popisná/orientační a na zbytek jen popisná.

Možnost s lomítkem jsem vyzkoušel a jde tam zadat. Znamená to ale změnu pravidla pro zadávání, čísel a tam, kde už jsou orientační čísla, zadaná to doplnit.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by shalafi
jakudo wrote:Edit: ještě asi hloupá otázka. Když je někde vytvořená křižovatka a já ji chci smazat, ale chci zachovat geometrii té cesty, jde to nějak?
Oznacis jednu cestu, podrzis ctrl, oznacis druhu cestu. V Edit Panel zvolis funkciu Bridge, cim sa cesty spoja. Potom pouzijes Remove Junction a odstranis krizovatku. Nasledne kliknes na tu spojenu cestu, das Edit road details a zmensis Level o 1. (Bridge totiz urobi doslova "most", cesty spoji, ale navyse zvysi Level o 1)

Je to trochu komplikovane, ale je to jediny sposob ako zachovat geometriu. Ak das len jednoduch Remove Junction, tak v tom bode, kde bola krizovatka to zmaze aj node a musis ho potom rucne dorobit. Navyse moja skusenost je, ze Remove Junction rozhadze connectivity, cize na koncoch spojenej cesty su niekedy ine pripojenia ako predtym ..
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by vikos
mipol: Diky, o tomhle jsem nevedel! Osobne se ale domnivam, ze prinejmensim vetsina cest v OSM je znacena prave podle map RSD. Pokud ne vsechny. Aspon zatim jsem nenarazil na nejaky problem.
Problém OSM může být neaktuálnost, nebo nekompletnost podkladů.
já jedu na RSD - ostravu mám dokonce vytištěnou na stole.


Sent from my HTC Desire using Tapatalk
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by vikos
Zirland wrote:
jakudo wrote:Haha :) a mě by zajímalo, jestli mi někdo odpoví na mou otázku :) to jak se silnice označují jsem si přečetl už stokrát a problém s tím nemám. Ale jak mám najít vesnice, které jsem projel jednou v životě, chci je označit a neznám dobře tu oblast?
Já pořád asi nerozumím na co se ptáš :)
Já chápu dotaz a odpověď je taková:
Stačí z google map zkopírovat GPS lokalizaci - např. 49.8811, 18.2727 a vložit od cartoche vyhledávání v opačném formátu - 18.2727, 49.8811 + search

najde to tu pozici přesně :)

souřadnice z Google maps získáš třeba pomocí rozšíření z google labs - viz obrázek

Code: Select all

ElCarlos: 
jestli tomu tedy dobře rozumím, tak vesnice (obec - město) v mapových podkladech není zadáno označením oblasti, ale pouze silnicema, které na hranici města přestávají být ulicí v nějakém městě a stávají se cestou "mimo obec"?
Přesně tak to počítá
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
Attachments
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by vitj
Já bych se na to v tuto chvíli vykašlal a soustředil se na důležitější věci. Stejně zadaná čísla nejdou vyhledat.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by williamcz
Očísloval sem si Město ve kterém sem žil a vyhledávání v aplikaci mi čísla normálně přez waze najde. Chci se ještě zeptat, mám zakreslovat i vodní toky? Nebo spíš jen rybníky?
williamcz
Posts: 94
Has thanked: 16 times
Been thanked: 12 times
Send a message
[L3]
Lenovo A7000 Waze 4.0.0.2 (Beta testing - android)
:idea: Skiny Toggelis Waze EditorTWE 1.8.0 https://wiki.waze.com/wiki/Scripts/Toggelis_Waze_Editor(Beta testing - android)

Post by Zirland
jakudo wrote:Haha :) a mě by zajímalo, jestli mi někdo odpoví na mou otázku :) to jak se silnice označují jsem si přečetl už stokrát a problém s tím nemám. Ale jak mám najít vesnice, které jsem projel jednou v životě, chci je označit a neznám dobře tu oblast?
Já pořád asi nerozumím na co se ptáš :)
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Jediná možnost co mě napadá je ta, že když si to najdeš na tom googlu, tak si zjistit souřadnice a pak se na ty souřadnice přesunout v livemap. Jistě sis všiml, že na waze se dole poloha ukazuje.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Zmíněný problém může souviset se zpožděním zpracování průjezdu na serveru. Takže ty jsi tam sice projel, ale server o tom ještě neví.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"