Nevím, nakolik je OSM přesné, ale já vycházím z oficiálních map Ředitelství silnic a dálnic nebo z webu http://www.dopravniinfo.cz. Tam předpokládám naprosto přesné zachycení jednotlivých kategorií cest.fotrik wrote:Nejsnadnejsi rozpoznani vsech typu na prvni pohled, co se mi osvedcilo, je na http://www.openstreetmap.org.
Co tedy s městy, která mají názvy ulic, ale v některých částech nemají orientační čísla, zatímco v jiných ano (ověřeno v UIR-ADR).Kebb01 wrote:Číslovat na přeskáčku, bez dodržení vzestupné řady a pravidla sudá - lichá, už jde.
Možností je vice:
1) očíslovat jen ty části, které mají orientační čísla
2) očíslovat celé město popisnými čísly
3) tam kde jsou orientační čísla použít orientační, jinak popisná
Všechny tři možnosti mi přijdou špatně naštěstí je tu možnost:
4) tam kde jsou orientační použít popisná/orientační a na zbytek jen popisná.
Možnost s lomítkem jsem vyzkoušel a jde tam zadat. Znamená to ale změnu pravidla pro zadávání, čísel a tam, kde už jsou orientační čísla, zadaná to doplnit.
Oznacis jednu cestu, podrzis ctrl, oznacis druhu cestu. V Edit Panel zvolis funkciu Bridge, cim sa cesty spoja. Potom pouzijes Remove Junction a odstranis krizovatku. Nasledne kliknes na tu spojenu cestu, das Edit road details a zmensis Level o 1. (Bridge totiz urobi doslova "most", cesty spoji, ale navyse zvysi Level o 1)jakudo wrote:Edit: ještě asi hloupá otázka. Když je někde vytvořená křižovatka a já ji chci smazat, ale chci zachovat geometrii té cesty, jde to nějak?
Je to trochu komplikovane, ale je to jediny sposob ako zachovat geometriu. Ak das len jednoduch Remove Junction, tak v tom bode, kde bola krizovatka to zmaze aj node a musis ho potom rucne dorobit. Navyse moja skusenost je, ze Remove Junction rozhadze connectivity, cize na koncoch spojenej cesty su niekedy ine pripojenia ako predtym ..
Problém OSM může být neaktuálnost, nebo nekompletnost podkladů.mipol: Diky, o tomhle jsem nevedel! Osobne se ale domnivam, ze prinejmensim vetsina cest v OSM je znacena prave podle map RSD. Pokud ne vsechny. Aspon zatim jsem nenarazil na nejaky problem.
já jedu na RSD - ostravu mám dokonce vytištěnou na stole.
Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Než začnete editovat:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *
HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *
HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko
Já chápu dotaz a odpověď je taková:Zirland wrote:Já pořád asi nerozumím na co se ptášjakudo wrote:Haha a mě by zajímalo, jestli mi někdo odpoví na mou otázku to jak se silnice označují jsem si přečetl už stokrát a problém s tím nemám. Ale jak mám najít vesnice, které jsem projel jednou v životě, chci je označit a neznám dobře tu oblast?
Stačí z google map zkopírovat GPS lokalizaci - např. 49.8811, 18.2727 a vložit od cartoche vyhledávání v opačném formátu - 18.2727, 49.8811 + search
najde to tu pozici přesně
souřadnice z Google maps získáš třeba pomocí rozšíření z google labs - viz obrázek
Code: Select all
ElCarlos:
jestli tomu tedy dobře rozumím, tak vesnice (obec - město) v mapových podkladech není zadáno označením oblasti, ale pouze silnicema, které na hranici města přestávají být ulicí v nějakém městě a stávají se cestou "mimo obec"?
- Attachments
Než začnete editovat:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *
HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *
HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko
Já bych se na to v tuto chvíli vykašlal a soustředil se na důležitější věci. Stejně zadaná čísla nejdou vyhledat.
https://s.waze.tools/s0500.pnghttps://s.waze.tools/gc.pnghttps://s.waze.tools/beta.pnghttps://s.waze.tools/c6s.png
CM-Czech Republic
CM-Czech Republic
Očísloval sem si Město ve kterém sem žil a vyhledávání v aplikaci mi čísla normálně přez waze najde. Chci se ještě zeptat, mám zakreslovat i vodní toky? Nebo spíš jen rybníky?
[L3]
Lenovo A7000 Waze 4.0.0.2 (Beta testing - android)
Skiny Toggelis Waze EditorTWE 1.8.0 https://wiki.waze.com/wiki/Scripts/Toggelis_Waze_Editor(Beta testing - android)
Lenovo A7000 Waze 4.0.0.2 (Beta testing - android)
Skiny Toggelis Waze EditorTWE 1.8.0 https://wiki.waze.com/wiki/Scripts/Toggelis_Waze_Editor(Beta testing - android)
Já pořád asi nerozumím na co se ptášjakudo wrote:Haha a mě by zajímalo, jestli mi někdo odpoví na mou otázku to jak se silnice označují jsem si přečetl už stokrát a problém s tím nemám. Ale jak mám najít vesnice, které jsem projel jednou v životě, chci je označit a neznám dobře tu oblast?
"The Wazebrity"
Jediná možnost co mě napadá je ta, že když si to najdeš na tom googlu, tak si zjistit souřadnice a pak se na ty souřadnice přesunout v livemap. Jistě sis všiml, že na waze se dole poloha ukazuje.
"The Wazebrity"
Zmíněný problém může souviset se zpožděním zpracování průjezdu na serveru. Takže ty jsi tam sice projel, ale server o tom ještě neví.
"The Wazebrity"
Re: Vesnice