Post Reply

Vesnice

Post by
Zdravím. O víkendu jsem jel cestu Třebíč-Telč-Jindřichův Hradec-České Budějovice-Střážný a pak do Německa a o pár dní zpět.
Jelikož jsem jel různými okrskami, tak byla waze.app v celku naprd. Zaznamenáno je tam naprosté minimum vesnicí a každou chvilku jsem tak označil několik kilometrů jako zácpu, když jsem vesnicemi (které tam nejsou) projížděl třeba 40km/h.
Je nějaký rychlý způsob, jak tyto silnice "rozřezat" na vesnice/nevesnice a dodělat k nim jména těch vesnic? V live map jsou ty mapové podklady tak špatné, že se to dělá velice obtížně. Nějaká rada?

POSTER_ID:1031952

1

Send a message

Post by audis
mám podobný dotaz: silnici na začátku a konci obce rozsekám pomocí vložení junction, edit road, zapíšu název obce a SAVE a waze píše: "no such city". a nic se neuložilo.
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by audis
metodou pokus omyl jsem přišel.
1) rozsekat silnici junction, silnici jsem z MINOR HIGHWAY změnil na PRIMARY STREET a SAVE.
2) opět edit road detail > do kolonek vložit název obce a en verze názvu > SAVE > v pořadku uloženo.
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by audis
fotrik wrote:
audis wrote:metodou pokus omyl jsem přišel.
1) rozsekat silnici junction, silnici jsem z MINOR HIGHWAY změnil na PRIMARY STREET a SAVE.
2) opět edit road detail > do kolonek vložit název obce a en verze názvu > SAVE > v pořadku uloženo.
To myslis vazne? Jestlize jde o silnici II. tridy tak musi zustat Minor Highway. Doufam tedy, ze po pojmenovani obce je typ silnice v puvodnim stavu.
a jak rozlišujete co je v obci a znači se (primary street) a co se jako obec nepočíta a značí se třebas Minor highway. Vím, podle toho, kdo je vlastník komunikace. Netušíte, kde to snadno zjistit? kdo co vlastní vím, ale netuším, jak velká obec musí být, aby vlastnila komunikace. v ostatních případech vlastní kraj a stát dle pravidel.
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by audis
fotřik: rozumím, děkuji
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by audis
mipol:
chytrý!!!! dobrý nápad!
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by audis
jakudo:
poprve v zivote jsem dve vesnice v useku 8 km vytvarel ruco fuco. zobrazil semm si v cartouche svoji vyvalcovanou cestu, vedle googlemaps te same lokality a dle toho jak se cesty krouti, sem celkem presne vytvoril zzacatek a konec vesnice. pres sour. gps je to lepsi, ale gm je bezne nezobrazuje.
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by DemonioCZ
jakudo wrote:aha, takže čistě teoreticky je jedinná šance, jak to zprovoznit, vyplnit ulici shodně s názvem vesnice? Což teda dělat radši nebudu, aby v tom pak nebyl zmatek.
No mě to přijde jako logické. Vždyť i když posíláš něco postou a ta vesnice nemá ulice, tak místo ulice píšeš název vesnice. :?
DemonioCZ
Posts: 28
Has thanked: 9 times
Send a message
Editor v okolí Strážnice (Hodonín, Jihovýchodní Morava)

Post by DemonioCZ
Já měl právě na mysli tu verzi, že ve vesnici je i pošta, ale nemají ulice. V tom případě bych to udělal tak jak jsem napsal.
DemonioCZ
Posts: 28
Has thanked: 9 times
Send a message
Editor v okolí Strážnice (Hodonín, Jihovýchodní Morava)

Post by DemonioCZ
tak to je fakt idiotské. Taky teda kašlu na číslování.
Co se týče těch ulic, tak je teda nechám nevyplněné a bude mě tam prudit ta oranžová čára 8-)
Teď jdu ještě zjistit jak označit cestu mezi vesnicemi, které nemají ani číslo podle ŘSD... :geek:
DemonioCZ
Posts: 28
Has thanked: 9 times
Send a message
Editor v okolí Strážnice (Hodonín, Jihovýchodní Morava)

Post by elcarlos
Zdravím,

jestli tomu tedy dobře rozumím, tak vesnice (obec - město) v mapových podkladech není zadáno označením oblasti, ale pouze silnicema, které na hranici města přestávají být ulicí v nějakém městě a stávají se cestou "mimo obec"?

EDIT: zkoušel jsem teď přidat junction do místa, kde je cedule začátek obce Dolní Dobrouč (která není v mapách) a napsalo mi to, že nemám oprávnění :cry: Zkouším odhadnout, podle čeho systém pozná, kde oprávnění mám a kde už ne :)
elcarlos
Posts: 12
Send a message
HTC Sensation - záznamové zařízení
Škoda Superb 2.0 TDi 4x4 - válec nových cest

blog | twitter