Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by GinBook
paaaja13 wrote:Ahoj,
je nějaké omezení na velikost landmarku? Plocha, počet nodů, apod? Je možné že jsem tu něco rozbil.
Udělal jsem jeden landmark forest velmi hrubě a začal jsem od západu ladit jeho hranice upřesňováním nodů. Strávil jsem na tom několik hodin. Až jsem se dostal do stavu, že s landmarkem nejde udělat nic: Nejde ubrat, přidat ani změnit existující nod. Při pokusu o uložení změny vždy zahlásí "Uložení se nepodařilo, zkuste to později." Možná by šel udělat úplný delete, ale to je mi líto času, který jsem s tím strávil.
A bohužel nevím, proč mi na ničem nejde udělat permalink. Vždycky když kliknu na ikonku permalinku, dostanu zprávu, že webová stránka neexistuje. Takže navedení k místu tragédie jinak:
- lesní landmark má ID: 10224121.102175676.2991923
- v okolí se nachází obce "Vítězná - Kocléřov" nebo "Ždírnice" nebo "Mostek (Trutnov)". Dají se najít přes vyhledávací políčko v editoru.
- Lesní landmark je asi to největší v okolí Hostinného v Podkrkonoší.
Díky za pomoc a/nebo osvětu.
Mne se to líbí. Ale je tam jedna chyba, měl by jsi to překreslit. :lol: :D
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
paaaja13 wrote:
GinBook wrote: Mne se to líbí. Ale je tam jedna chyba, měl by jsi to překreslit. :lol: :D
Hmmm, seš škdolibej víc než vstřícnej. :-( To si na tebe budu pamatovat. ;-)
Ale ono asi nic lepšho s tím vymyslet nepůjde.
Promin, to byla ciste jen sranda.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
RKing942 wrote:Ahoj
potřeboval bych vědět jak zapsat do mapy název obce, ve wiki to nemohu nikde objevit díky
Do mapy nezapíšeš název obce,to nejde.
Ty pouze správně pojmenuješ segmenty a za nějaký čas se sám ukáže ten mnohoúhelník s názvem obce.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Ivannii wrote:Ahoj,

proč je tady : https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... s=90385601 žlutá šipka na odbočení?
Tohle křížení tam těch žlutých má víc.

Díky
Je tam restrikce na odbočení. Klikni na ten segment, najeď na žlutou šipku myší, ukážou se "kolečko hodiny" a klikni na to. Otevře se okno.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Pokud fakt ten chodník není potřeba, nekreslete ho. Děkuji
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Tonny0584 wrote:Dotaz na způsob zobrazení

Při zobrazení mapy barevné schéma "ÚPRAVA MAP" vidím v obci Horní podůlší /prakticky i všude jinde/ některé ulice zeleně tečkkované.
V editoru map jsou ulice řádně zakraeslany, osobně jsem je minulýn týden projel, vše OK.
Co znamená to zelenoé tečkování, děkuji za vysvětlení.
Tonny
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =260593182
To není jen v jednom schématu.Uvidíš to ve všech.
Jde o "nově" zakreslené segmenty. Tyto segmenty musí uživatelé potvrdit, projet přes ně. Přes každý segment se musí projet 3x než se potvrdí.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
grepa wrote:
GinBook wrote:
Tonny0584 wrote:Dotaz na způsob zobrazení .....
To není jen v jednom schématu.Uvidíš to ve všech.
Jde o "nově" zakreslené segmenty. Tyto segmenty musí uživatelé potvrdit, projet přes ně. Přes každý segment se musí projet 3x než se potvrdí.
Já jen doplním, že za potvrzení = projetí nově zakreslené cesty je cca 3x více bodu než za běžný kilometr. Běžná cesta je za 3,2 bodů/km, ověřování cesty je za 10 bodů/km a válcovaná cesta je za 40 bodu/kilometr. A body za ověření lze získat na jedné cestě i opakovaně, respektivě dokud není v systému komunikace potvrzená. :P
Už to z něho leze, první vyválcuje každou zkratku v JZD, potom to zedituje a nakonec provádí 3x inspekci na každém segmentu.
Majitelé JZD už si po Moravě tiše šeptají, že nějaký šílenec každou noc napadá jejich stateček a potom tiše zmizí... a prej se na ně za oknem ksichtí i nějaký pes... :D :lol:
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Tonny0584 wrote:??? Tak nějak mi rozum nebere, kde kdo maluje a opakovaně edituje cesty do jzd. Chci rictt.ze ja tedy ne.
to nebylo na tebe... :)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Kdysi davno kolega fotrik posilal hranice oblasti okolo Brna a Prahy. Presne vim, ze moje dedina byla za touto hranici a presto se mi to zobrazuje.
Nikdo nevi....
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
alda81 wrote:Ahoj, měl bych dotaz ohledně doplňování čísel popisných a orientačních u supermarketů, obchodů atd.

Do čísla domu v editoru je doporučené psát obě dvě čísla (např. 299/1) a nebo pouze orientační/popisné? Navíc je někdy dost těžké určit, které číslo je popisné a které orientační, díky za odpověď.
Na segmentech delame cisla popisna. To je - 1;3;5;7 2;4;6;8

Ano nekdy je obtizne rozeznat co je co.

U POI si myslim, ze by nevadilo davat kompletni cislo 299/1 jak pises v prikladu.


Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message