Zdravím, můžete mi někdo objasnit, co znamenají přesně červené a zelené šipky na konci slepé ulice?
Zdravím, zmizely starší projeté trasy a to co jsem projel už minulý týden se mi ne a ne ukázat v mapě. Ony ty projeté trasy, resp. místa která jsem projel před nějakou dobou, můžu editovat jenom po určitou dobu? Díky
Beru na vědomí
Ahoj, Waze už nějakou chvilku používám, ale tohle asi stejně bude začátečnická otázka (pokud už se to tu někde probíralo, tak poprosím o nasměrování):
Nemám českou dálniční známku a vždy mně Waze správně navigovalo mimo placené úseky českých dálnic (stejně tak v sousedních zemích). Příští týden se ale poprvé chystám autem na dovolenou do Chorvatska, a tak se chci podívat, kudy trasa podle Waze přibližně povede. Momentálně jsem v Havlíčkově Brodě a jako cíl zadávám destinaci na ostrově Krk. Waze trasu vypočítá, ale když si dám přehled tak vidím, že z H.Brodu mě směřuje na D1 a po D1 do Brna, a to přesto, že dálniční známku, jak jsem psal výše, ve Waze zadanou nemám. Stejně tak navržená trasa v přehledu vede i po dálnicích v Rakousku a Slovinsku.
Přepočítá to Waze mimo placené dálnice až se opravdu vydám na cestu, nebo dělám něco špatně? Mám nastaveno vyhýbání se placeným úsekům a žádnou dálniční známku (planuji ale pořídit tu rakouskou).
Předem díky za odpověď zkušených!
Nemám českou dálniční známku a vždy mně Waze správně navigovalo mimo placené úseky českých dálnic (stejně tak v sousedních zemích). Příští týden se ale poprvé chystám autem na dovolenou do Chorvatska, a tak se chci podívat, kudy trasa podle Waze přibližně povede. Momentálně jsem v Havlíčkově Brodě a jako cíl zadávám destinaci na ostrově Krk. Waze trasu vypočítá, ale když si dám přehled tak vidím, že z H.Brodu mě směřuje na D1 a po D1 do Brna, a to přesto, že dálniční známku, jak jsem psal výše, ve Waze zadanou nemám. Stejně tak navržená trasa v přehledu vede i po dálnicích v Rakousku a Slovinsku.
Přepočítá to Waze mimo placené dálnice až se opravdu vydám na cestu, nebo dělám něco špatně? Mám nastaveno vyhýbání se placeným úsekům a žádnou dálniční známku (planuji ale pořídit tu rakouskou).
Předem díky za odpověď zkušených!
Ahoj,
Jako naprostý nováček bych měl pár otázek. Na začátek se omlouvám za formátování, ale píši z telefonu.
1. Benzínové pumpy
Existuje nějaká možnost, jak nechat zobrazovat benzínové pumpy na mapě? Nemyslím tím možnost přes Navigavat -> Benzínové pumpy. Prostě bych jel a najednou by se objevila ikonka s cenou?
2. Zobrazení objektů v navigaci
Cca 2 dny zpět jsem do mapy přidal pár objektů jako hotel a pension. Tyto objekty se pak zobrazí i v navigaci jako "šedivé objekty"?
3. Odpověď na zprávu přes navigaci
Dá se nějakým způsobem zpětně odpovědět na zprávu, která mi přišla přes navigaci?
4. Přiblížení
Nedá se navigaci nějakým způsobem vnutit vlastní přiblížení? Dost často používám navigaci jenom pro "průjezd" (=navigace jenom zobrazuje kudy jedu, tedy nenaviguje) abych věděl o zatáčkách. Současné automatické přiblížení a přiblížení při vypnutém automatu je pro mě dost kostrbaté.
5. Cachování mapy
Myslel jsem, že "dlaždice" kterou jsem projel se cachuje. Ale zrovna teď jsem jel trasu tam i zpět a při zpáteční cestě bylo poznat, že se cesta "tahá" znovu. To při horším signálu znamenalo, že chvílemi jsem jel "bez cesty".
6. Opakování uzavírky
Další dotaz se týká uzavírky silnic. Tady u nás je velmi časté, že přes léto jsou silnice sjízdné. Ale v zimě se už jedná o nesjízdné silnice. Dá se nějakým způsobem vyřešit to, že by se uzavírka každý rok opakovala třeba od 1.12 do 1.4?
Jako naprostý nováček bych měl pár otázek. Na začátek se omlouvám za formátování, ale píši z telefonu.
1. Benzínové pumpy
Existuje nějaká možnost, jak nechat zobrazovat benzínové pumpy na mapě? Nemyslím tím možnost přes Navigavat -> Benzínové pumpy. Prostě bych jel a najednou by se objevila ikonka s cenou?
2. Zobrazení objektů v navigaci
Cca 2 dny zpět jsem do mapy přidal pár objektů jako hotel a pension. Tyto objekty se pak zobrazí i v navigaci jako "šedivé objekty"?
3. Odpověď na zprávu přes navigaci
Dá se nějakým způsobem zpětně odpovědět na zprávu, která mi přišla přes navigaci?
4. Přiblížení
Nedá se navigaci nějakým způsobem vnutit vlastní přiblížení? Dost často používám navigaci jenom pro "průjezd" (=navigace jenom zobrazuje kudy jedu, tedy nenaviguje) abych věděl o zatáčkách. Současné automatické přiblížení a přiblížení při vypnutém automatu je pro mě dost kostrbaté.
5. Cachování mapy
Myslel jsem, že "dlaždice" kterou jsem projel se cachuje. Ale zrovna teď jsem jel trasu tam i zpět a při zpáteční cestě bylo poznat, že se cesta "tahá" znovu. To při horším signálu znamenalo, že chvílemi jsem jel "bez cesty".
6. Opakování uzavírky
Další dotaz se týká uzavírky silnic. Tady u nás je velmi časté, že přes léto jsou silnice sjízdné. Ale v zimě se už jedná o nesjízdné silnice. Dá se nějakým způsobem vyřešit to, že by se uzavírka každý rok opakovala třeba od 1.12 do 1.4?
Díky za reakci. Jenom k tomu bodu 1. Špatně jsem to vysvětlil, nejde o barvy ale o to, zda se vůbec zobrazí.
Ahoj,
Jsem ve Waze nový a narazil jsem v našem okolí na uzavírku, která je zanesená v mapě. Daná uzavírka ale již neplatí (došlo k otevření silnice dříve, konkrétně v pondělí 17.4.2023) a nyní je zde zákaz pouze pro vozidla nad 3,5 tuny (mimo dopravní obsluhu). K ukončení této uzavírky došlo kvůli uzavření jiné komunikace. Konkrétně se jedná o silnici 32547 z obce Mostek (okres Trutnov) do obce Dolní Olešnice.
Jak přes aplikaci (popřípadě web) správně hlásit takovou věc?
Přikládám screenshot mapy dané oblasti.
Děkuji za rady
Jsem ve Waze nový a narazil jsem v našem okolí na uzavírku, která je zanesená v mapě. Daná uzavírka ale již neplatí (došlo k otevření silnice dříve, konkrétně v pondělí 17.4.2023) a nyní je zde zákaz pouze pro vozidla nad 3,5 tuny (mimo dopravní obsluhu). K ukončení této uzavírky došlo kvůli uzavření jiné komunikace. Konkrétně se jedná o silnici 32547 z obce Mostek (okres Trutnov) do obce Dolní Olešnice.
Jak přes aplikaci (popřípadě web) správně hlásit takovou věc?
Přikládám screenshot mapy dané oblasti.
Děkuji za rady
Původně být měla, ale nakonec došlo ke změně protože nebylo kudy jinudy přesměrovat autobusy.
Díky, příště to vyzkouším přes live mapu.
Díky, příště to vyzkouším přes live mapu.
Dobrý den,
Stále nevím na co funguje fórum.
Můžete mi říct na co se celkově používá?
Děkuji
Stále nevím na co funguje fórum.
Můžete mi říct na co se celkově používá?
Děkuji
Zdravím,
Po delší době edituji ale při každém uložení (místa nebo segment) mi zešedne obrazovka a zamrzne celá stránka, musím ji tedy znovu načíst.
Ještě k tomu mám vlevo nahoře žlutý vykřičník. (viz.foto): https://ctrlv.cz/YZnY
Mám jen já ten problém nebo ne a co mám dělat? Díky
Po delší době edituji ale při každém uložení (místa nebo segment) mi zešedne obrazovka a zamrzne celá stránka, musím ji tedy znovu načíst.
Ještě k tomu mám vlevo nahoře žlutý vykřičník. (viz.foto): https://ctrlv.cz/YZnY
Mám jen já ten problém nebo ne a co mám dělat? Díky
Re: Waze nováčik - otázky