Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by JakubJCZE
Ahoj,

jak aktualizuji ceny na benzínce? Byl jsem na parkovišti 100 metrů od benzínky, panel s cenami na dohled. Přes waze se mi benzínka našla a vidím tam 4 dny staré ceny (rozdíl byl tuším 0,80 Kč), tak jsem je chtěl aktualizovat, ale nepřišel jsem na to, jak. Klikal jsem všude možně jak divý, ale nic. Dokonce jsem došel až na místo, waze ukazoval 0,0 km, ale ani ťuk. Zkusil jsem se tam navigovat, nepomohlo.

Přitom asi 3-4 dny zpět jsem jel jako pasažér po D1 a waze neměl problém s tím, když jsem za jízdy aktualizoval ceny a míjejících benzinkách.

Jaký je ten trik? Díky
JakubJCZE
Posts: 9
Has thanked: 8 times
Send a message

Post by JakubJCZE
Ahoj, došlo k nějakým změnám v editoru? Jsem level 1, pokud si dobře pomatuju, tak jsem obdržel nějaké oprávnění pro editaci míst, ale nyní, když edituji místa, tak přestože mají zámek na level 1, mé změny nejsou promítnuty a čekají na schválení levelem 2. Tomuto jaksi nerozumím. :) Díky
JakubJCZE
Posts: 9
Has thanked: 8 times
Send a message

Post by JakubLapkaFB
Jsem tu po asi roční pauze, kdy jsem needitoval a jelikož mám nový PC, tak jsem musel všechny skripty nainstalovat od znova.
Z nějakého důvodu se zdá, že mi polovina skriptů nefunguje a po pár vteřinách nemůžu ve WME ani přepínat satelitní snímky a ostatní nastavení. Mohl by mi někdo prosím pomoci, teď když mám po dlouhé době čas, rád bych se vrátil k upravování map, což mě v minulosti dost bavilo. :)
JakubLapkaFB
Posts: 4
Send a message

Post by JakubLapkaFB
To jsem přesně udělal.
Chybí tam tak script, který ukazuje úsečku, při zadávání POI navigačního pointu, kam bude navigace navigovat, ale to je maličkost, spíš můj editor mě trošku zlobí.
JakubLapkaFB
Posts: 4
Send a message

Post by Jakubman625
Dobrý den chcel by som sa opýtat ako správne upravovat/editovat mapy na waze editor map. čo viem: Viem pridávat miesta ako napr. Potraviny,ihriská a podobné. viem Predlžit ulice dalej čo neviem: Neviem správne robit Cesty proste my to vždy vyhodí chybu.
Jakubman625
Posts: 4
Send a message

Post by Jame5h
Ahoj,

jsem členem waze přes dva týdny. Během té doby jsem měnil telefon z Windows na android, čímž jsem ztratil svůj pokrok. I nyní jsem po ujetí více než 160ti km nováček a nevidím se ani v žebříčku. Navíc v hodnocení ani nejsem zařazen. Prohlašuji se stále pod stejnými údaji.

Nějaké nápady prosím?
Jame5h
Posts: 2
Send a message

Post by Jame5h
Super, děkuji :-)
Jame5h
Posts: 2
Send a message

Post by JanKamyl
Zdravim Vas vsechny,

ja se snazil tuto odpoved najit mezi FAQ a hladel na to vlakno, ale je toho fakt strasne moc, nez bych to cele precetl, tak jsem v duchodu... Takze jiste se na to uz nekdo ptal, ale nenasel jsem, takze se tedy zeptam...

Pri me jizde do prace a zpet je ve spouste mistech spatne zadana povolena rychlost (pripadne tam neni zadana vubec) - nekde tim, ze tam dlouho byla 70-ka a nedavno to zmenili na 60, pripadne i mista, kde je tech 70 uz letapane, tak mi Waze ukazuje 50, pripadne vubec nic... Kdyz jsem chtel na uvedenych usecich tu rychlost editovat, tak me to nepustilo s tim, ze to je uzamceno, ze to editoval nekdo s urovni 4 a ja mam jen uroven 1, tak nemuzu... Jde to tedy nekomu nahlasit o ktere useky se jedna, aby to opravil, nebo jaka je moznost opravit ty rychlostni limity, aby odpovidaly realite?

Diky a pekny den vsem...
JanKamyl
Posts: 49
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by JanKamyl
ma5jkl: Diky moc za nasmerovani... :)
JanKamyl
Posts: 49
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by JanKamyl
Zdravím vespolek,
mám pár blbých dotazů, které jsem buď někde přehlédl, nebo prostě na wiki ani ve fóru neobjevil...

1/ V rychlostních omezeních - konkrétně v místě mého bydliště je hotový Armageddon - v navi je všude povoleno 50, v reálu je skoro všude buď obytná zóna, nebo "zóna 30/hod" a v sovislosti s tím mám dotaz - když je v editoru jeden úsek např. 150 m a značka obytné zóny je cca v polovině a není tam žádný uzel. Tak dát to od toho uzlu před značkou, i přesto, že to bude třeba 70 - 80 m před, nebo vytvořit uzel (pokud jsem dobře pochopil, tak připojením jiné cesty, kterou záhy smažu?) a tu značku umístit tam, kde opravdu je? Příklad dám do linku pod tento dotaz. V podstatě u všech zón 30/hod je i značka zákaz nákladních automobilů, tak nastavit to do restrikcí?
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... lter=false

2/ V souvislosti s ot. 1/ poddotaz, jak řešit zóny 30 (+ cokoli co je k tomu), zvlášť, když se prolínají s obytnými zónami - koukal jsem do zákona, ale úplně moudrý jsem z toho nebyl - tzn. všechny uličky k domům a související (úzké) uličky až k hlavní cestě? Tam je samozřejmě konec zóny, ale je to dost rozsáhlé území a zda to platí pro celé toto území, nebo to krom hlavní silnice nebo značky "konec zóny" ukončuje i něco jiného?

3/ Jak se mají správně nastavit šipku U-turn, když jsou odbočky z uličky slepé - viz příklad tady:
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... lter=false

4/ Lze někde uploadovat (na cizí server - např. Uložto, nebo Letecká pošta, apod.) print screen z Google map (konkurenční samozřejmě ne, to je mi jasné), kde označím přesné body s popisky a podle GPS s přesným umístěním změn rychlostí pro editora s vyšším oprávněním? (konkrétně jsem projížděl úsek po D1 Bohumín -> Vrbice a jen na tomto úseku je co pár set metrů změna rychlosti - od 60, až po 110 (díky těm různým zvlněním, apod.) a dost špatně by se to na té dálnici popisovalo, přesné místo, kde se ta rychlost mění - proto jsem udělal na tom místě vždy fotku na mobil a tím podle mapy vím přesně, kde to bylo. Protože teď to je v mapě - tím pádem i v navi úplně špatně (proto na tom úseku je i dost hlášení uživatelů).
Pokud to nejde někde uploadnout a dát odkaz, tak jak u takových případů přesně editorům definovat, kde je jaká rychlost, když tam ani uzly nejsou nikde poblíž?

No to je snad pro teď všechno, co mě zrovna napadlo, pokud to na fóru někde je popsáno, tak se omlouvám, ale přelouskat celé fórum je nad lidské síly a vyhledávání taky vždy nepomůže...

Pěkný den, H.
JanKamyl
Posts: 49
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Send a message