Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Bew1One
"odskok" odkudkoliv přes GPS souřadnice holt bere nejbližší sjízdný segment, s tím nic neudělám(e). Live zpravidla ráda google adresy. Sice jsem to zkusil trochu napárovat ale to zabere na aplikaci a vyhledání adresy, na livemapu to asi bude krátké...
Bew1One
Posts: 2091
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Technik_Happy wrote: Sun May 29, 2022 5:11 pm Zdravím, 
Po delší době edituji ale při každém uložení (místa nebo segment) mi zešedne obrazovka a zamrzne celá stránka, musím ji tedy znovu načíst. 
Ještě k tomu mám vlevo nahoře žlutý vykřičník. (viz.foto): https://ctrlv.cz/YZnY
Mám jen já ten problém nebo ne a co mám dělat? Díky

 
I samotné Waze, potažmo WME, se ti zjevně snaží (zatím zdá se neúspěšně) naznačit, že by jsi se k editování vracet neměl. ;)
 A pokud opravdu edituješ způsobem který jde vidět na obrázku, tak se k tomuto doporučení přikláním i já. Zásobu jižního ovoce pro některé vybrané editory máme stále připravenu a naše paměť/zkušenost je v některých ohledech neúprosná.
Bew1One
Posts: 2091
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Finreeal wrote: Tue May 31, 2022 5:17 pm
Bew1One wrote: Sun May 29, 2022 8:15 pm
Technik_Happy wrote: Sun May 29, 2022 5:11 pm Zdravím, 
Po delší době edituji ale při každém uložení (místa nebo segment) mi zešedne obrazovka a zamrzne celá stránka, musím ji tedy znovu načíst. 
Ještě k tomu mám vlevo nahoře žlutý vykřičník. (viz.foto): https://ctrlv.cz/YZnY
Mám jen já ten problém nebo ne a co mám dělat? Díky




 
I samotné Waze, potažmo WME, se ti zjevně snaží (zatím zdá se neúspěšně) naznačit, že by jsi se k editování vracet neměl. ;)
 A pokud opravdu edituješ způsobem který jde vidět na obrázku, tak se k tomuto doporučení přikláním i já. Zásobu jižního ovoce pro některé vybrané editory máme stále připravenu a naše paměť/zkušenost je v některých ohledech neúprosná.



 
Zdravím, Úplně jsi mi neodpověděl na otázku co dělám špatně ale řekl jsi mi svůj názor. Nicméně přiznám se, a to musíš uznat i ty že se rádi moc nemáme.  Rád bych se dozvěděl co dělám špatně a popřípadě to napravil.  Udělal jsem pár velkých chyb a jsem si toho vědom. 
 


 
Jedna z chyb které stále zdá se děláš je zakládat nové a nové účty, jak právě vidím a tvářit se jako nováček.

Z mé strany to není žádná averze ale pouze znechucení někým, kdo se opakovaně vydával za nováčka a kterému jsem  já osobně minimálně 2x věnoval X hodin svého času abych se mu snažil vysvětlit základy editace a různé další věci ve WME netuše že se bavím se "starým známým" u kterého bylo přísloví "hrách na stěnu házel" a pak ještě jedno s perlami naprosto všeříkající. 

Na otázku jsem neodpověděl záměrně. Proč? Protože pokud by jsi věnoval nějaký čas studiu fóra, aneb "pokud se na něco chcete zeptat, nejdříve se podívejte jestli podobný / stejný problém neřešil už někdo před Vámi", správnou odpověď bys už znal. A naprosto stejně bych (ne)odpověděl a (ne)odpovídám v podobných případech stále se opakujících dotazů i ostatním, nebuď tak vztahovačný. Není to o Tobě ale o těch pečených holubech co prostě sami do huby nevletí. 
 
 
Bew1One
Posts: 2091
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
No a ještě pro jistotu - v interní poště nelze odpovědět na hlášení, jakmile je ve WME uzavřeno. :)
Bew1One
Posts: 2091
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Ahoj, rychle a krátce - to v tom druhém řádku je údaj z pole adresa. U dálničních benzinek je součástí rozlišení právě i směr. U těch nedálničních je adresa prostě adresa. Ale určitě ti to kolegové SK editoři vysvětlí případně obšírněji. :) V ČR je to obdobně.
Bew1One
Posts: 2091
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Ahoj,
uzavírku jsem odstranil (jinak na uzavírky tady na fóru máme zvlášťní vlákno, lépe příště tam). Celá měla jinak trvat do konce května.

Co se týče o tom, jak dát vědět, v základu máš několik možností:
1. Za jízdy přímo z aplikace nahlásit přes žlutou bublinu chybu mapy a pak zareagovat na dotaz ohledně upřesnění.
2. Nahlásit chybu v klidu domova přes livemapu v daném místě (vytvoří se obdoba hlášení odeslaného z aplikace).
3. Napsat tady na fóru :)
4. Pokud používáš FB, dát vědět na WazeCZ stránce.
Bew1One
Posts: 2091
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by bilyGolf
Ahoj, rád bych se zeptal, jak Waze funguje v těchto bodech:
1) ráno (kolem 7:00) jedu od Vyškova do Brna po staré. Krásně vidím na dálnici. Několikrát se mi stalo, že je dálnice prázdná, ale na Waze se stále ukazuje - kolona, uzavírka, rychlost 12 km/h.
2) jedu (samozřejmě jako spolujezdec), projíždím křižovatkou rovně a po pravé straně vidím rozkopanou cestu. Na Waze se zobrazuje jako průjezdná - jak ji mohu zaznačit?
3) odhady času Waze jsou nebo nejsou založeny na mé obvyklé rychlosti? Poslední dobou do Prahy nejsem schopný dojet podle odhadovaného času, aniž bych jel pomaleji než 150 mimo uzavírky. Takže jedu na 2 hodinách jízdy jezdím obvykle i o půlhodinu déle.
4) je nějaká šance, že by časem Waze začal zobrazovat víceúrovňové křižovatky shodně jako TomTom či jiné navigace? Tedy, že se přepne do jiného réžimu zobrazení, poradí, kterým pruhem najíždět, atd.? Často mi právě v takovýchto křižovatkách drží Waze zpoždění asi 50 - 150 m za realitou, což je problém.
5) Proč se na D1 nezobrazuje, kde začínají zúžení do pruhu? Při výpočtech času zde dochází ke snížení rychlosti, nebo ne?
6) uživatelská drobnost: jde nějak vyřešit, že jedu např. do Alzy v Brně. Nejde u toho zaparkovat, waze končí na hlavní silnici. Chtěl bych si tak cíl posunout o 100 metrů vedle, mezi paneláky, kde se ale kvůli jednosměrkám najíždí zcela jinak. Cíl však nemůžu posunout. (možná je chyba v mém starém Androidím telefonu). Je na to nějaký fígl?
7) jak nahrát mapový podklad (bez aktualizací) do telefonu dopředu při cestě na Slovensko, když nechci používat roamingová data?

Děkuji moc za rady a věřím, že společným úsilím se nám podaří dojet všude v očekávaný čas a s co nejméně problémy. Zatím vidím Waze jako nejlepší aplikaci na cestu a propaguju jej, kde můžu. Toto by ale hodně pomohlo. Je toho hodně, ale snad si někdo najde chvilku. V klasických instruktážních videích a nápovědě jsem nic nenašel.
bilyGolf
Posts: 4
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bilyGolf
Díky za odpovědi - moc.
ad 1) Na dálnici D1 před Brnem mi nedostatek wazerů přijde hodně nereálný.
ad 2) pro uzavírku si tedy musím zapamatovat, kde byla a kliknout ji až doma na mapě? Škoda.
ad 3) Největší odchylku mám na D1. Takže mě mate, že wazeři jezdí fakt tak divoce. OK. Zrychlím.
ad 4) škoda. Nedá se to nějak podpořit? Že až nasbíráme 10 000 hlasů, tak to zavedou?
ad 5) škoda.
ad 6) díky za tip. Na dlouhé ulici ji to označí celou, ale zkusím si vždy dohledat krátkou poblíž a mohlo by to fungovat. Přehlédnul jsem možnost kliknout na i-nformaci.
ad 7) díky, za týden vyzkouším. Je nutná podmínka ta wifi? Nebo stačí v ČR zapnutá data a na SR si je bude pamatovat?

Krásný den bez nehod. Nebo raději celý život bez nehod.
bilyGolf
Posts: 4
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Bimbotom
Dobrý den stale se mi nepricitaji body sesbírané po trasách ani za prvních pět přátel.Díky za odpoved
Bimbotom
Posts: 2
Send a message

Post by Bimbotom
GinBook wrote:
Bimbotom wrote:Dobrý den stale se mi nepricitaji body sesbírané po trasách ani za prvních pět přátel.Díky za odpoved
Jak dlouho máš účet? Prvních pár dnů po instalaci trvá než to naskočí.
Asi deset dnu
Bimbotom
Posts: 2
Send a message