To jako že Waze nesbírá data o průměrných rychlostech na jednotlivých segmentech a neurčuje z nich nejrychlejší cestu?Glipko wrote:neuci
To jsem neusoudil, já reagoval na to, že původní pisatel měl na mysli něco jiného než sjetí do jezera tupým následováním navigace ať již jakékoli. Že se to stává jsem také několikrát četl .grepa wrote:Ježkovi voči, z čeho si prosím tě usoudil, že myslím konkrétně na Waze.
Jinak samozřejmě souhlas, s výhodou téměř okamžité aktualizace map ve Waze, ale ještě bych dodal map určených pro navigaci. Před dvěma lety jsem zkoušel navigaci, která vycházela z OSM, takže porytí a kvalita map dobrá a upravitelná, ale navigační pokyny a trasy naprosto zcestné. Musel jsem navigaci vypnout a raději jet podle sluníčka, jinak hrozilo, že mě rodina zabije .
Pozor není to překlad jen překlad, ale lokalizace, t.j. jsou tam pravidla platná pro SK, respektive u české lokalizace pro CZ.mpca86 wrote:ps: používa niekdo slovenský preklad WME Validatora?
Když máš tu lokalizaci nainstalovanou a ve WME si zapneš angličtinu, tak budeš mít texty Validátoru v angličtině, ale ta lokální pravidla se budou používat.
T.j. pokud ses chtěl zeptat, zda si lokalizaci naistalovat, tak rozhodně ano.
Momentálně zlepšují infrastrukturu.williamcz wrote:Nevíte někdo jak je to s aktualizaceni map? Před několika dny (minulý týden) sem dokresloval nějaké ulice například ve Křoví u Velké Biteše a ještě pořád to v mapě nevidím a i některé starší věci. Nevíte co může být za problém?
Stav aktualizace je oficiálně zde (my jsme INTL):
http://status.waze.com/
Důležité věci se překládají do fóra:
viewtopic.php?f=22&t=21956
Ano. K 30 červenci 2014 16:15 UTCwilliamcz wrote:Tak uvidím. Třeba to tam později naskočí. Pokud sem se dobře díval, tak poslední aktualizace byla koncem minulého měsíce.
Kde, v klientovi? V jakém barevném schématu?TomMac123 wrote:Co znaci zlta cesta?
Já to dělám ještě jinak.brrrrm wrote:ad 1) nie je lepšie použiť na chodníky a pešie zóny smer "neznámy"? V tom prípade ani netreba riešiť žiadne šípky. Niekde som to tak čítal, aj videl, tak to robím takto...
Na cesty v parku a ulice absolutně nesjízdné pro auto dávám směr neznámý.
Na ulice, kde by auto teoreticky jet mohlo, ale je je tam zákaz vjezdu, dávám obousměrnou a nastavuji šipky, jak bylo popsáno.
Nicméně oba typy peších ulic kreslím jen v případě, že mají jméno ulice.
Pěší ulice, které nemají jméno je úplně zbytečné kreslit a ty, co nemají jméno a auto tam neprojede nekreslit za žádných okolností.
Shodou okolností, jsem dneska byl pešky v centru a udělal jsem pokus. Vešel jsem do ulice, která je do půlky povolená pro auta a pak je tam zákaz, takže tam je obousměrná stezka pro chodce.
Waze se na rozhraní těch dvou segmentů na chvíli zarazilo, ale pak vesele ukazovalo polohu na pěším segmentu. Někdy zkusím totéž na segmentu s neznámým směrem.
Na domech bývají čísla orientační na modré tabulce a čísla popisná na červené tabulce.GinBook wrote:Ano nekdy je obtizne rozeznat co je co.
V katastru je číslo popisné a adresa ve správném formátu čísla, tj. kde existují i orientační čísla, jsou tam za / také.
Tohle jsou ale čísla orientační .GinBook wrote: Na segmentech delame cisla popisna. To je - 1;3;5;7 2;4;6;8
Bohužel v některých městech se čísla orientační nepoužívají.
Bylo .tex232 wrote:Nebylo by lepší domalovat silniční síť? Tedy hlavně silnice třetí třídy než číslovat ulice?
Ale padl dotaz v nováčkovském fóru a tam je zvykem odpovídat na vše.
Re: Waze nováčik - otázky