Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by EfendiM9
miso_SK wrote: Wed Jun 15, 2022 2:45 pm
Inactive wrote: Ahojte, nikde som sa nedočítaľ nedohladal ako môžem zadávať čísla domov v obciach kde nie sú pomenované ulice. Vedeli by ste mi s týmto poradiť?



 
Ahoj, odpovedam troska neskor, ale predsa. Momentalne nefunguje zadavanie cisel domov v obciach, kde sa nenachadzaju ulice. Tato problematika sa taha uz od 2013, no zatial sa to nepohlo nikam.

Cisla domov sa daju zapisovat len v obciach/mestach, kde su ulice, aj tam nie je presne urcene, akym stylom sa to zapisuje.


 
Ono tie ulice sú v každej obci :).
Problém je s obcami, kde ulice nie sú pomenované. Tam je potrebné sa dohodnúť ako to riešiť...

Ak sú ulice v obci pomenované, tak štandardne používame číslovanie domov, ktoré ponúka WME - viď. Wazopedia - číslovanie domov.
Zadávajú sa len čísla orientačné.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
Ato190f1 wrote: Fri Mar 24, 2023 12:19 pm Ahojte,

viem si nastaviť, aby ma Waze viedla prednostne po cestách 1. triedy prípadne prednostne ak cestujem napr. z PO do BA, tak po diaľniciach a rýchlostných cestách ? Nakoľko mám real príklad trasy Humenné - Košice a vedie ma kade tade len mi nikdy neponúkne komplet celú jazdu po ceste I. triedy prípadne kombináciu úseku s diaľnicou pred Košicami... 

Ďakujem za odpoveď.


 
Nie je žiadne špeciálne nastavenie pre uprednostnenie trasy po cestách vyššej triedy.

Waze však práve takto zvyčajne naviguje.
Viac o spôsobe výpočtu trasy nájdeš na tomto odkaze: Navigační server.
Ak máš konkrétny príklad, kde je trasa vypočítavaná, podľa Teba, nesprávne, tak to skús popísať a môžme sa na to pozrieť (je naozaj možné, že je niekde v mape chyba).

Skúsil som trasu Humenné - Košice a príde mi ten návrh celkom dobrý.
Áno, sú tam skratky cez cesty nižšej triedy, ale tá trasa po ceste I. triedy je časovo o toľko dlhšia , že algoritmus vyhodnotí skratku ako dostatočne výhodnú, aby zišiel z hlavnej cesty.
Napr. na trase Humenné - Košice: ak si dáš trasu Humenné - Dargov, tak uvidíš, že alternatívna trasa cez Michalovce (ktorá je kompletne po ceste I. triedy) je o 4 min. dlhšia. Pri 40 min. pre celú trasu je to úspora 10% času... s obchádzkou cez Vranov je to podobné.
 
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by Erin0147
A co ta na tom pobavilo ?
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by ermorek
Dobrý den, setkal jsem se již několikrát se zahlášenou chybou, uživatel si stěžoval, že ho navigace vede jinam než by chtěl. Jak takovéto problémy řešit?
https://www.waze.com/cs/editor/?lon=18. ... 65&env=row
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
Dobře, jde o to, že toto místo velmi dobře znám, proto když se dívám na trasu navrhnutou waze trochu nechápu proč zrovna takto. No, nepochopil jsem ale, jak tento problém v mapě řešit? Nebo snad uživatelé vyšších lvl mají nějaké funkce navíc? Otázek bych měl víc, můžu to napsat přímo sem? Týká se to jak editoru, tak i klienta :)
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
Zajímá mě, jak jak se chová navigace v offline režimu. Dojde k započtení bodů za projeté kilometry po znovupřipojení? Jde mi o to, že mi waze často vypočítala trasu začínající v česku a končící v česku ovšem s průjezdem polska polska. Dále mám trochu problém s českými znaky v aplikaci, předpokládám ale, že je to neoficiálním OS od cyanogenmodu. Jediné co bych trochu předělal je rozložení obrazovky v režimu na šířku. To je asi ale otázka na někoho jiného. ;)
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
No to je zvláštní, že známému ta diakritika nezlobí na oficiální samsungovském OS. Ale to je drobnost. Poslední dotaz ohledně editace. Pokud vidím, že je cesta posunutá oproti mapovému podkladu, ale není posunutá oproti gps bodům, opravovat cestu nebudu. Stalo se mi, že jsem narazil na obec, kde byly všechny cesty společně se satelitním podkladem pouze jedna byla uplně mimo, při zobrazení gps bodů se ale body nezobrazily. Jak v takové situaci, kdy je zjevné, že je cesta posunutá? Napojovat další cesty na takto posunutou cestu je trochu obtížné.
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
No to nemám, promin, ale stalo se mi vícekrát, že jsem narazil na posunuté cesty oproti podkladu a gps body nebyly. Tak nevím jak pak reagovat.
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
Chvíli jsem hledal, jedná se o ulici Komenského zde v obci Doudleby nad Orlicí: https://www.waze.com/cs/editor/?lon=16. ... 65&env=row

Cesta byla posunuta oproti podkladu, všechny ostatní cesty kolem byly shodné s podkladem, proto předpokládám že byla cesta špatně posunuta. Pokud tam je něco opravené úmyslně, tak jsem to nejspíš špatně opravil, doufám, že snad ne :)
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
Koukám na to, jen se mi teda nezdá, že bych upravoval ulici Dukelská a něco napojoval na hlavní silnici. Vidím že je tu "upraveno mnou", ale stejně se mi nezdá, že bych tady něco napojoval na zamčený segment. Co se týče nějakého stínu, tam jsem vůbec nic neřešil, geometrie moc nevím co znamená,ale předpokládám, že se jedná o úhly mezi cestami. Já jsem ulici Komenského pouze posunul, úhly jsem zachoval, takže pokud tam něco bylo, zůstalo to i po posunutí. No, budu se ještě muset v editování zdokonalit :)
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message