Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by foxitrot
grepa wrote:Aplikovaná editace IV.lekce
RETARDÉR = ZPOMALOVACÍ PRÁH:
[...]
podobné problém jsem odlaďoval ve ValMezu přidáním reálných křižovatek => zvýšení penalizace méně vhodné trasy.
[...]
Zkusím předložit návrch aplikace retardéru :-).
edit: jo zkušebně jsem instaloval dva :-)
Podla skusenosti a po potvrdeni Supportom - na rovnom useku ------o--o--o--o--o------ umelo pridane junction uzly spociatku sice budu pridavat malu penaltu pre krizovatku, ale po niekolkych prejazdoch, ked uz servery budu mat data, tie penalty vynuluju.

Aby tie penalty vydrzali, musis k tym uzlom pridat aj realne odbocky.
porubcan wrote:myslim, ze tymi par junctions to aj tak nebude fungovat podla tvojich predstav
rst193 wrote:skor by som spekuloval s mikrosegmantami...
grepa wrote:mikrosegment to už jsem slyšel, ale přesně nevím jak to vypadá.
GinBook wrote:Otazka je, kolik musi byt tech junctions aby to pomohlo? A pomuze to?
Aby to nestrasilo na mape, tak male mikroodbocky = mikrosegmenty. Mozno ta cesta pri silnom priblizeni bude "chlpata"? :)
Vraj krizovatka vnasa penaltu asi 5 sekund. Podla mojich davnych testov sa ale uplatni len pri hladani trasy, pri vypocte ETA cez taky usek uz nie. Ale to sa odvtedy mohlo zmenit...

Asi by som momentalne taky "retardovany" usek neriesil. Chcelo by to mat nejaky segment typu Private, ale s ovela-ovela mensou penaltou. Skus Parkovisko.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Asi ťa oba budú navigovať a náhodne sa na striedačku budú pripájať a strácať spojenie na servery? Už sme to nejaké roky neriešili, skús a daj vedieť.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Omyl, bude fungovat na oboch. Ale blbnut. A mozno ho druhi uvidia na dvoch miestach sucasne.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
petk0 wrote:Mam tu otazku od novacika, ktory si ulice vo svojej obci pomenoval tak ako sa mu to hodi. Kedze obec nema ziadne ulice, tak pouzil nieco v style "cesta ku krcme", "k panelakom", "k palenici" a podobne... Na jednej strane chapem ze sa v takej obci lahsie naviguje, napriklad aj koli historii zadanych cielov. Ale ako to riesit, aby to nebolo proti pravidlam? Nieco malo riesia landmarky, ale aj tak ostane vacsina segmentov bez mena.
A keby pred kazdym objektom pridal landmark a PLR segment typu "[P] karcma", bolo by to aj koser, nie? 8-)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Jasné. Ale Waze zatiaľ nemá predstavu o tom, kde je povolená aká max. rýchlosť. Vie si len spočívať nejakú priemernú a maximálnu jazdenú.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Tento problém bol dnes hlásený Support, možno ho stihli odstrániť.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Vladas777 wrote:
paaulo23 wrote:
Vladas777 wrote:Ahoj, jak často se aktualizují načtené body v aplikaci v telefonu? Vidím rozdílný stav v počtu bodů mezi webem telefonem. [...] Lze udělat v aplikaci v telefonu refresh?
Na webových stránkach raz za deň okolo ôsmej hodine v telefóne raz za deň okolo desiatej hodine
Děkuji za rychlou odpověď :). Sám to tedy v telefonu kdy chci manuálně neobnovím?
Vtedy sa to obnovi na serveroch. Aj webova stranka na pocitaci aj aplikacia v telefone (vlastne tiez webova stranka) to priamo odtial nanovo nacitaju vzdy, ked to chces vidiet.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:myslim, ze s najvacsou pravdepodobnostou nejde o BUG ale VAD (work as designed)
trapi ta to velmi?
Aj dizajn moze byt WADny. Podla mna je to hodne opravy.
Mne to skakanie na aktualnu poziciu (ak ma Waze klient GPS fix) v roznych situaciach prace s mapou, bez cakania nejakeho time-outu zo 5-10 sekund, velmi casto doslova pije krv.
ma5jkl wrote:
vitj wrote:
vadox wrote:Ako si zobrazim mapu, kde v strede displeja bude dana udalost s tym, ze si viem mapu zvaecsit/zmensit, aby som presne videl, kde sa dane obmedzenie nachadza ?
Ak kliknem hocikde na obrazovku, zobrazi sa aktualna poloha podla GPS.
Pokud jen tapnu, tak se mi to deje stejne, ale pokud prst na miste chvili podrzim, tak mapa zustane na zvolene udalosti.
Je ked sa dotknem displeja hned to zmizne a skoci na moju poziciu. Nemam sancu tam podrzat prst.
Byva to ine aj podla toho, ci je GPS fix, alebo nie.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vadox wrote:@foxitrot: Co to je GPS fix ? Mam Samsung S2+ s Androidom 4.2.2, da sa to nejako dostat ?
Jasne :) moc technicky vyraz. Ked zariadenie po chvili hladania uz ziska svoju presnu GPS poziciu, tak sa tomu povie, ze "uz ma GPS fix". Takze aj ten tvoj to asi ma pomerne casto ;)
vadox wrote:Na jeden sposob som dosiel: pokial nie je zapnute GPS, tak po zobrazeni udalosti staci tapnut na mapu a potiahnut ju. Zmizne vrchne hlasenie a mapa zostane na mieste udalosti.
Ano, vtedy (ked to nema "GPS fix") to "neuleti".
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Aké ucho [emoji39] Tak všetko najlepšie!

Tiež sa mi marí, že som tiež kedysi poznal taký výraz, ale je to už dávno...

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).