Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Grepa
frenkfil wrote: ... tím dříve to udělají. :D
;) Čao, přijď na sraz a probereme.

Výpočet pro routing a koncept navigace je ve Waze zvolen dobře. Automatické vyhodnocení běžné rychlosti v profilu denního času je nejvhodnější využití online toku gps dat. Po čase převede předpokládanou na rychlost na dané konkrétní silnici obvyklou a to je super. Rychlost na segmentu je jiná v 9 hodin ráno a jiná v 15:30. Na výpočet aktuální rychlosti je použit algoritmus tak, aby jeden šnek a pak druhý stihač, pořád neměnili hodnoty. Spíše to bude něco blízkého medianu, než prostý průměr, ale i průměr není špatná volba.

To co popisuješ je extrém, ale pokud doopravdy na dané silnici 25% řidičů jezdí o 200% rychleji tak je něco špatně s dopravním značením, nebo s předloženým příkladem.

A jak je šedá teorie a zelený strom života, tak bohužel se někdy musí poopravit nastavení, nebo pomoc (najít jiné řešení) systému při skokových změnách, nebo nepoměru v datech na sousedních trasách :). A nebo jak kolegové navrhují to prostě nechat uzrát => Waze doplnit i zbývající data :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
vitj wrote: Výhoda je, že opravy se obvykle do druhého dne dostanou do mapy.
No to je trochu nadnesené, ale pokud nejsou technické problémy je týdenní aktualizační cyklus standardní. A komerční navigace na sever od Opavy, taky ještě do nedávna nefungovaly bezchybně, ani na hlavních trasách. A myslím, že zprávy typu navigace svedla z cesty do jezera, řidič havaroval poté co poslouchal bezhlavě pokyny své navigace, atd ..... nejsou smyšlené. A pokud je v komerční navigaci chyba a v mém Navigonu vím o cca 10 v okolí, tak se opravy už nedožiji :?. Kdežto ve Waze se oprava dá vyřešit v horizontu týdnů. Vlastně žádná navigace není pro tupé následování pokynu. Ale co chceš používat, jestli tu, nebo druhou, nebo oboje je dobrovolné ;).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
pvo11 wrote:To asi nebylo myšleno tak, že navigace někoho vedla do jezera nebo do dočasné uzavírky, kterou jsme tam nestihli zadat se o ní nedozvěděli.
Ježkovi voči, z čeho si prosím tě usoudil, že myslím konkrétně na Waze. Myslel jsem na tupé odevzdání se jakékoliv navigaci :D. Vždyť se to ve zprávách objevuje často naposledy to byl nějaký cizinec myslím, že v brně místo do podzemní garáže sjel do podchodu, protože navigace řekla zahni a on zahnul jen o trochu dřív :D. Nebo TU a TU a TU a TU no prostě všude :D. A za nejdelší OMYL určitě Waze nemůže :D. Prostě tvrdit, že Tom Tomu, Navigonu, nebo Garminu se to nemůže stát je neodůvodněné.
Waze není dokonalý. Jen u Waze nemusím čekat půl roku na aktualizaci, abych pak zjistil, že ty chyby jsou v mapě dál :?. Fakt je, že ve větší vzdálenost od známého prostředí se musím více spolehnout na kvalitu místní komunity, ale to platí i obráceně. A myslím, že žádná jiná navigace než Waze nemá takovou dynamiku zvyšování kvality podkladů. Graficky bude za offline navigacemi určitě trvale zaostávat (ne tragicky), ale aktuálností mapy nemůže ty tisíce nadšených editorů a sta tisíce jezdících klientů nic dohnat :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
GinBook wrote:
Tonny0584 wrote:Dotaz na způsob zobrazení .....
To není jen v jednom schématu.Uvidíš to ve všech.
Jde o "nově" zakreslené segmenty. Tyto segmenty musí uživatelé potvrdit, projet přes ně. Přes každý segment se musí projet 3x než se potvrdí.
Já jen doplním, že za potvrzení = projetí nově zakreslené cesty je cca 3x více bodu než za běžný kilometr. Běžná cesta je za 3,2 bodů/km, ověřování cesty je za 10 bodů/km a válcovaná cesta je za 40 bodu/kilometr. A body za ověření lze získat na jedné cestě i opakovaně, respektivě dokud není v systému komunikace potvrzená. :P
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Ivannii wrote:Válcování funguje i v WP? Resp. i kdyz jsem zajel do mista, kde nic nebylo, tak jsem ve Waze nic neviděl.
Nebo uvidím, až pojedu na nějakou nově naklikanou cestu (do 3 průjezdů)?
Díky
Samozřejmě válcuje i Waze na platformě WP a jak je i ověřené v praxi standardně i mimo JZD ;).

Je to volba "...Chyba" posun obrazovky na "Válcovat" a potvrdit "Válcovat cestu". Pozor po vyválcování, návratu na už hotové cesty je bezpodmínečně nutné "Zastavit válcování" !!! Po odeslání dat se nová cesta objeví v editoru a je nutné ji pojmenovat a připojit k stávajícím komunikacím ;), jinak se v klientu neobjeví.

Ale z praktického hlediska a efektivního editování, se válcování vyplatí jen u delších silnic mimo obec, nebo je nutné pro zaměření pokud chybí satelitní snímky v editoru a i u konkurence (viz nová ČS, parkoviště o marketu a podobně). V obcích je efektivnější co do zisku bodů, nakreslení podle podkladů a pak si to můžeš v klídku i prokousat. Chybí sice body za válec, ale efektivita je výrazně vyšší. Můj válec má najeto za půl roku 270 km a wazík má prokousaných 198 km, tak mi věř ;).

PS: Modrá je dobrá ;).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Ivannii wrote:fü H [fí-ha]
díky.
Zase v klidu přistaň. Klient pro WP průjezdný bod neumí :?, bohužel. No i já to vím asi čtrnáct dní, když se někdy s androidem ptal na průjezdný bod, tak mi to došlo :?.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Ivannii wrote:To pak ale trochu postrácí smysl mít GPS body různé barvy. Chápu, že Waze, ale i tak ...
Barva segmentu je daná jejich světovou orientací a protisměrné GPS mají vždy opačnou barvu z palety. V podstavě jsou barvy přidělovány automaticky tak, aby byly vždy od sebe rozlišitelné směry. Můžeš všimnou v zatáčce (např. rampy) pozvolné změny barvy jedné a té samé stopy ;).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Ivannii wrote:Existuje na WP barevné schéma, které by projetou trasu obarvilo na jinou barvu?
U složitějších situací je to matoucí.

Díky
Ahoj moc nechápu otázku. Na WP jsou vlastně jen dvě schéma (další mírný hendikep) 1/"Výchozí" a 2/"Úprava map". Osobně doporučuji editorům volbu 2/ ale to platí i pro jiný operační systém ;).
Protože ve schématu "Úprava map" je dobře vidět třídy cest, hranice obcí a mimo to jsou výrazné označené neprojeté segmenty => zeleně. Ty po projetí, neboli prokousání změní svou barvu na standardní podle kategorie segmentu. A nově vyválcované silnice jsou v klientu taky dobře vidět. Jediná informace je, že obě tyto barevné změny jsou platné, jen do znovu přihlášení klienta k serveru.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Ivannii wrote:Ne, myslím změnu barvy při navigaci.
Projetý úsek má stále stejnou barvu, jako neprojetý a na složitých kříženích to mate.
Aha, jasně to byla ta druhá možnost ;). Ano některé navigace, za značkou pozice vozidla odmazávají = ruší zvýraznění trasy.Tudíž je na displeji jen plánovaná trasa a už projetá mizí. Ne, Waze toto figgurou nedisponuje. Taky mi tato vlastnost mírně chybí. :?
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Ano :) jako 2 měsíční batole jsem to celé přečetl :).

Před tím jsem sice přečetl celé vlákno ;), ale jako nováček, který se plácal v nejasnostech jsem tvůj počin hodnotil s povděkem :). Dokonce jsem teď byl přesvědčený, že jsem příspěvek tenkrát hned lajknul, ale to jsem jako i nováček jenž tenkrát zápasil i s pravidly fóra, teď napravil ;).

Určitě doplnění a aktualizace má smysl. Dokonce by se pak mohla i vložit kopie do wiki. :)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message