Waze nováčik - otázky

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Waze nováčik - otázky

Postby DrakoTom » Sun Jun 26, 2016 7:08 pm

bures wrote:
DrakoTom wrote:Jel jsem směrem na Zbraslav (Praha 5), ale mě primárně zarazilo to, že mě navigace vedla do pěší zóny a i do zákazu vjezdu... Spíše bych čekal "logičtější" trasu přes Milánskou,Archimédovu,Novopetrovickou,Výstavní a pak dál po Opatovské... Navržená trasa navigací je sice kratší, ale vzhledem k tomu, že vede přes zmíněnou pěší zónu a navíc zákaz vjezdu pro DO, tak je to dle mne asi trochu nesmyslné...
Každopádně díky za reakci.

V Edisonově je pěší zóna? Na mapě vidím Značky Obytná zóna. Jak to tedy je? Když zkouším navigaci, tak v této oblasti vede před Einsteinovu. "Jet" skrz Hertzovu se mi nepodařilo.

Pardon, je to Obytná zóna... Já tamtudy moc často nejezdím, ale pokud by se mi podařilo někdy udělat printscreen z mobilu s tou cestou přes Hertzovu, tak ho sem vložím...
Díky,
Tomáš
DrakoTom

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby drcain » Mon Jun 06, 2016 1:48 pm

Zdravim,

otazocka - uz cca 8-10 rokov chodim pravidelne kazdy rok do Chorvatska do jednej lokality, ktoru tym padom poznam ako vlastne gate. Mozno este o trochu lepsie :) Toho roku som sa rozhodol, ze tam pomozem aj s Waze, kedze mapy su tam standardne v dost ubohom stave (dirt-road oznacena ako standard okreska, schodisko oznacene ako prejazdna ulica, neoznacene private roads a pod. - proste klasicka chroba vsetkych map v HR v kazdej navigacii, ktoru som doteraz skusil).

Otazka znie - viete poradit kde alebo ako poziadat v HR o odomknutie segmentov na edit? Vacsina segmentov, ktore by som chcel opravit (resp. na ne napojit mnou upravene alebo nove segmenty) je L2 alebo L3 (ja som samozrejme len L1). Pozeral som na Chorvatske forum, ale nic take ako u nas som tam nevidel. Celkovo - zopar mnou nahlasenych problemov tam vyzera, ze to nikto neriesi - uz aj "ocerveneli". Chvilku mi s niecim pomohol nas petk0[4], ale mam pocit, akoby uz na viac veci nemal ani on opravnenia. Treba tam este par veci porobit, rad by som to spravil a samozrejme bolo by fajn, aby to niekto po mne skontroloval..
[ img ]
:: we come to move your soul ::
drcain
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 52 times
Been thanked: 15 times

Postby dugi » Sun Sep 30, 2018 2:39 pm

Ahojte, hele když nahlásím chybu přijde mi mail s linkem na mapu na webu. Tu otevřu ale většinou tam nemám možnost odpovědět na dotaz. Občas mi to otevře jakýsi thread kde odpovím, ale většinou ne. Když se to jinak snažím dohledat, své hlášení nikde nevidím.

Konkrétně na margo
https://www.waze.com/cs/editor?zoom=5&l ... 73&env=row
Tady waze posílá jinam než se jezdí, viz poslední odbočka. Nesmyslně mě posílá kolem celýho bloku co je +5 minut. Vadí mi to jen proto že to nedává smysl, křižovatky jsou nastaveny správně, a stejně posílá špatně. Dělá to tak nejmíň ten rok co tamtudy jezdím.

Díky za info/fix!
dugi

Postby dugi » Mon Oct 01, 2018 6:23 am

Tam bych to čekal ale nemám tam nic jen zprávy od kamarádů a týdenní souhrny. A to hlásím věci tak každý druhý týden.

Bew1One wrote:Případně můžeš na dotaz odpovědět přímo z aplikace - kliknout na lupu (nebo vytáhnout panel zleva), pak na jméno pod ikonkou a "pošta".

dugi wrote:Ahojte, hele když nahlásím chybu přijde mi mail s linkem na mapu na webu. Tu otevřu ale většinou tam nemám možnost odpovědět na dotaz. Občas mi to otevře jakýsi thread kde odpovím, ale většinou ne. Když se to jinak snažím dohledat, své hlášení nikde nevidím.

Konkrétně na margo
https://www.waze.com/cs/editor?zoom=5&l ... 73&env=row
Tady waze posílá jinam než se jezdí, viz poslední odbočka. Nesmyslně mě posílá kolem celýho bloku co je +5 minut. Vadí mi to jen proto že to nedává smysl, křižovatky jsou nastaveny správně, a stejně posílá špatně. Dělá to tak nejmíň ten rok co tamtudy jezdím.

Díky za info/fix!
dugi

Postby duky5 » Thu Feb 20, 2014 8:01 pm

mpca86 wrote:Skúsim vymazať cache a zapnúť len 2g sieť na ceste spať domov (Poprad - Tatr. Lomnica) veľa údajov asi nebude načítavať tak uvidím ako to zvládne.. Ale aj tak 2G (EDGE) je rýchlejšie ako tych 16 kb/s.. Na túto rýchlosť si net umelo znížiť neviem :/
2G je v BA úplne bez problémov

odoslané z mobilu
duky5

Been thanked: 10 times

Postby duky5 » Fri Feb 21, 2014 9:16 am

Bonus sa odráta od výšky faktúry, je jedno ako sa k tej výške dostaneš :)

odoslané z mobilu
duky5

Been thanked: 10 times

Postby Eagleji » Fri Jun 26, 2020 6:51 am

Ahoj,

99 procent adres by mělo fungovat z našeptávače. Hlavní problém adresních čísel je, že Waze používá svoji databázi a databázi Google, která je často špatně a nedá se opravit. Waze čísla jsou vždy na správném místě, max. může být špatný nav. bod, který lze rychle opravit. Proto je důležité vždy používat jen Waze čísla. Ty poznáš po roz-kliknutí..... je tam uveden editor. Google čísla zase obsahují kraj. Máš nějaký konkrétní příklad, kdy to číslo nenajde?

Vyhledávat lze podle čo, čp i č.ev.
Eagleji
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Postby Eagleji » Fri Jun 26, 2020 7:20 am

Eagleji
Area Manager
Area Manager

Postby Eagleji » Fri Jun 26, 2020 6:45 pm

Místa je kombinace Waze a Google, u té adresy problém nevidím našeptávač je 99,9 procentech oka a jedno procento je dobré nám hlásit.

U té adresy problém nevidím, začnu ji psát a hned vidím výsledek

https://drive.google.com/file/d/1OcZPLQ ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1-lFl70 ... sp=sharing
Eagleji
Area Manager
Area Manager

Postby Eagleji » Fri Jun 26, 2020 7:23 pm

ale tam vidím záložku místa, dej záložku Waze
Eagleji