Post by paaaja13
Ahoj,
je nějaké omezení na velikost landmarku? Plocha, počet nodů, apod? Je možné že jsem tu něco rozbil.
Udělal jsem jeden landmark forest velmi hrubě a začal jsem od západu ladit jeho hranice upřesňováním nodů. Strávil jsem na tom několik hodin. Až jsem se dostal do stavu, že s landmarkem nejde udělat nic: Nejde ubrat, přidat ani změnit existující nod. Při pokusu o uložení změny vždy zahlásí "Uložení se nepodařilo, zkuste to později." Možná by šel udělat úplný delete, ale to je mi líto času, který jsem s tím strávil.
A bohužel nevím, proč mi na ničem nejde udělat permalink. Vždycky když kliknu na ikonku permalinku, dostanu zprávu, že webová stránka neexistuje. Takže navedení k místu tragédie jinak:
- lesní landmark má ID: 10224121.102175676.2991923
- v okolí se nachází obce "Vítězná - Kocléřov" nebo "Ždírnice" nebo "Mostek (Trutnov)". Dají se najít přes vyhledávací políčko v editoru.
- Lesní landmark je asi to největší v okolí Hostinného v Podkrkonoší.
Díky za pomoc a/nebo osvětu.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
GinBook wrote: Mne se to líbí. Ale je tam jedna chyba, měl by jsi to překreslit. :lol: :D
Hmmm, seš škdolibej víc než vstřícnej. :-( To si na tebe budu pamatovat. ;-)
Ale ono asi nic lepšho s tím vymyslet nepůjde.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
GinBook wrote:
paaaja13 wrote:
GinBook wrote: Mne se to líbí. Ale je tam jedna chyba, měl by jsi to překreslit. :lol: :D
Hmmm, seš škdolibej víc než vstřícnej. :-( To si na tebe budu pamatovat. ;-)
Ale ono asi nic lepšho s tím vymyslet nepůjde.
Promin, to byla ciste jen sranda.
...Jdu to překreslit. A mam s tim další problém. Ono to nejde ani smazat. Škyt, škyt, bééé. :-(
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 76.2991923
post-edit: Aha, dneska nejdou vůbec editovat landmarky. Možná příště.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message
Last edited by paaaja13 on Wed Aug 06, 2014 1:24 pm, edited 1 time in total.

Post by paaaja13
happyBOY78 wrote:Podle všeho jsem tím Černým Petrem často :-) ...
S tvým nickname nemůžeš být "Černým Petrem", to musí poznat i aplikace! :-)
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj, otázku hlášek z protisměru jsem položil i na fóru k Android verzi 3.8.1 (viewtopic.php?f=22&t=101154&start=90#p895991). Jedno z vysvětlení se váže na aktivní navigování - při pasivním sledování projížděné trasy nemusí hlášky vyskakovat (jestli jsem správně pochopil).
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj,
mám dotaz k zakládání nových obcí. Teď jsem jel na hory a měl jsem dojet na Dolní Lysečiny. Waze tohle jméno nezná. Je to pár chalup spadajících pod Horní Maršov, ale s vlastním názvem obce. Tak jsem se jal to napravit. Zakreslil jsem si jednu cestu v obci a při editaci názvů jsem jméno obce vložil. Zeptalo se mě to, jestli chci vytvořit nové město. Odpověděl jsem že ano a chtěl jsme uložit. Ale při ukládání mi to napsalo, že nemůžu vytvářet města v této zemi. Tak jak to tedy je? K vytváření obcí potřebuju speciální oprávnéní nebo user level? Jsem L2 a ten segment, co jsem chtě použít pro vytvoření obce Dolní Lysečiny je v mém EA tady: https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =273772381.
Koukal jsem se do google map a podle nich jsou v okolí ještě podobně postižené Horní Lysečiny, Dolní a Horní Albeřice. Všechny cesty jsou ve Waze buď bez pojmenování města nebo založené jako Horní Maršov. Podle Streetview (a mojí návštěvou tam potvrzené) tam dopravní značky obce s těmito názvy jsou, např. streetview https://www.google.cz/maps/@50.668781,1 ... !2e0?hl=cs.
Díky za objasnění.
Pavel
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
petrjanik wrote:.. nové obce viz zde viewtopic.php?f=22&t=126796
Aha. Takže novinka - obce editují jen L4+. No nic, zapíšu do fóra požadavků na úpravy. Díky za link.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
grepa wrote:Ahoj, názvy jsou zadané, dokresli kam dosáhneš ;). Napiš pak info do CZ: Žádosti o úpravu cest v ČR a zbytek pak opravím.
Nakreslils to krásně, na tom není co opravovat. Jen se na streetview podívám po přesné poloze bílých cedulí a možná pro lepší orientaci zakreslím nějaké krátké slepé ulice.
Díky!
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj, co si myslíte o fotografiích přidávaných k bodům na mapě? Podle mě v navigaci nemají mít místo, pokud se nejedná o významné orientační body. Například tu podle mě nemají co dělat Co s takovými fotkami/body? Nechat nebo mazat? Zkušenější editoři, nastavte svým názorem pravidlo.
Jo, a ještě jeden nešvar: bod s fotkou přilepený na křižovatku. Takový nejde chytit, protože se vždycky chytne ta křižovatka. A stejně obvykle zachycuje něco úplně jiného než tu křižovatku.
A jeden postřeh: autory většiny bodů s fotkami jsou editoři L1.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message
Last edited by paaaja13 on Wed Feb 18, 2015 12:34 am, edited 2 times in total.

Post by paaaja13
porubcan wrote:fotky k miestam typu private/residence ak maju spravne vyplnenu adresu vr. cisla domu povazujem za OK.
- Dobrá, private jsou OK a ignoruju je.
porubcan wrote:Ten prvy priklad je vsak asi blbost, k dvom (treti som nenasiel) roznym cislam domov je priradena rovnaka fotka krizovatky, na ktorej vlastne nie je nic zaujimave. takze obe zmazat.
- Třetí a čtvrtá fotka se stejným popisem místa je posazená do křižovatky vedle té budovy. Smažu asi všechny.
porubcan wrote:Link na neexistujucu CS sa ti stratil niekde v eteri...
- Opravil jsem link v příspěvku. Ta vyfocená benzínka je o 600m dál na západ. Ale i tak se to podle té fotky dost těžko pozná.
porubcan wrote:Zmazat okrem tej pesej zony, tam ma kazdy place svoje meno (nekontroloval som vsetky), kategoriu a fotku, podla mna OK.
- Podle mě by ty fotky z pěší zóny neměli v navigaci co dělat - pro řidiče jsou irelevantní. Ale ty jsi staší (nebo aspoň máš víc kuželů v podpisu), tak tě poslechnu. ;)

Všechny body zatím nechám kde jsou, kdyby někdo chtěl vědět, o čem tu je řeč. Co mám smazat smažu třeba za 1-2 týdny. OK?
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message