Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Grepa
Spěchá, nečtu. Větu jsem usekl. .... přes křižovatku rovně, tě poslat do slepé ulice, nebo informovat o ví, výše zmýněným stylem.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Rozumím, že muže poslat a pošle, ale jestli ze řídí routrování nějakou základní logikou a zákony matematiky pak je průjezd trasou tímto stylem možný je když, je chyba už v samotné křižovatce. Protože cesta A plus odbočení (průjezd) X plus cesta B plus cesta zpět B plus nové odbočení X (průjezd) plus cesta C, musí mít vyšší součet než cesta A plus odbočení (průjezd) X plus cesta C. A to ať obsahuje veličina A, B, C, X jakékoliv konstanty, nebo penalizace.

A teď krátce selsky:
Slepé trasy se neukončuji (červený Uturn), aby se pojistila případná chyba v křižovatce a bastafydly.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Jo jo, mezitím jsem četl odkaz na Wiki a jasně není jiné rozumné varianty než 2 => červená bez otazníčku. Přijímám a plním. Děkuji za pomoc.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Problémek dva. A určitě existuje jednoduchá odpověď. Téma: Editovaná část cesty - větší otočné body. Otázka je vhodnější, aby jich bylo více => cesta víc odpovídá realitě, nebo méně => geometrie není přesná, ale má to jiné souvislosti. A nebo jak už bývá, přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně. Dík.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Ano, varianta přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně, jak je časté nejlepší. Děkuji.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Otázečka tři (z aktuálních poslední): Na cestách narážím na staré projeté cesty, které nejsou připojené, některé jsou v kategorii soukromé. Co s tím: 1) ověřit, popsat, připojit 2) nechat tak 3) smazat, bo se tu nejezdí 4) jiná. Sám vlastní hlavou bych volil variantu 1. Mám rád když na mapě vidím o slepé, nebo cestě s omezeným provozem. Někdy se hodí vědět kam ta cesta vede a myslím, že je i důležité (no pro mne jo), že mám jet na křižovatce vpravo a ne byt na křižovatce a vidět na displeji pravotočivou zatáčku.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Projetá cesta je v editoru značená tenkou červenou čarou se směrem projetí a historickým datem vytvoření (např. 2012), někdy s editaci i bez. Asi někdo projel a pak nevěděl co s tím. Určitě jsou vlastníci Smartphonu co užívají aplikaci a ostatní neřeší. I když i z nich Waze těží data a někdy po nich asi zůstanou kostlivci.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Někdy 150 metrů po továrním dvoře => jasně smazat nebo, dva a půl kilometru krásnou soukromou lesní asfaltkou, to myslím má hodnotu => vytěžit.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Rozdíl mezi delší zakreslenou a projetou cestou je myslím celkem viditelný. Otázka je co s touto tenkou červenou linii (a nemyslím film pro pamětníky).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
A také trasa vytvořená editaci na atributy jak vytvoření tak i současně editace, kdežto projeta jen vytvoření.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message