Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by pvo11
Nevím jestli už je to opraveno, ale kdysi byl problém, když se člověk zaregistroval jen pomocí tlf. čísla, tak o účet přišel.
Pomocí jména a hesla to bylo vždy OK. Pokud jsi zaregistrovaná ve fóru, tak login máš, tak to problém nebude.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Pokud máš na mysli trvalý radar, tak buď nahlásit z aplikace jako obecnou chybu nebo do tohoto tématu fóra
V každém případě budou potřeba nějaké doplňující informace. Např. přesné umístění, směr měření a zda jde o měření okamžité rychlostí nebo úsekové měření.
Dale je vhodné poslat buď odkaz na nějakou oficiální informaci (stránky obce), o tom, že se tam měří, nebo fotku radaru.

Pokud máš na mysli policejní hlídku s radarem, t.j. dočasný radar, tak ten se hlásí jako Policie - Radar.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message
Last edited by pvo11 on Sat May 16, 2020 6:33 pm, edited 1 time in total.

Post by pvo11
Řekl bych, že další zvuky pro Petru, Vlastimila nebo Adku se nehrávat nebudou a stejně jako u úsekového měření se ta hláška vygeneruje pomocí TTS hlasu.

Mně u Petry ale stále ještě funguje pípnutí, které mi také přijde v případě přejezdů lepší.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
ma5jkl wrote:na usekove meranie ale nahravane zvuky boli.
Tak to je možná u Adky jinak než u Petry. Petra je nahrané nemá a Vlastimil také ne. Oba hlasy se nahrávaly před existencí úsekového měření v aplikaci.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
crowak wrote: Ahoj ano jazda je tam. Takze asi sa to nahra neskor. A kedze nemam level na upravu tak sa toho chyti asi niekto iny. (tazko sa zbieraju body novymi cestami na zvysenie levelu. Da sa to este inak?)Dakujem.
Nové cesty můžeš kreslit i jako L1, jen pak budeš muset požádat někoho o připojení na hlavní cestu, což by stejně musel někdo udělat i při válcování a navíc by to vyválcované musel upravovat.
Na Slovensku se žádá zde.

Neboli tu cestu, co jsi chtěl válcovat můžeš v editoru nakreslit a rovnou správně nastavit ostatní parametry.
Válcování mělo význam v dobách, kdy nebyl fotomapový podklad a vlastně ze stejného důvodu i dnes u nově postavených cest.
Pokud ta tvoje cesta na fotomapě ještě není, ale máš ji v jízdách, tak ji můžeš umístit podle trasy v jízdách.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Ivannii wrote:
Waze by mohlo bez dalšího hacku umět rozlišit svoje a cizí zdroje informací, no ne?
Waze to umí, ale jen v beta verzích, a z mně neznámého důvodu to nechtějí pustit do normální verze :( .
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Gratuluji byl jsi vylosován mezi cca 20% nebetatesterů, kterým byla funkcionalita zprovozněna.
Proč se Waze rozhodlo uvádět některé novinky tímto podivným způsobem nikdo z LC nechápe, protože pouze beta testeři mohou hlásit chyby.

Ta funkcionalita se jmenuje Falcon Snapper. Ze začátku to moc nefungovalo a i teď to ještě není finální verze a pracuje se na vývoji. To možná vysvětluje to, že to chvíli funguje a chvíli ne.
Jak to přesně funguje netuším, ale rychlost při vjezdu do tunelu je jen jeden z parametrů.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Zajímavé, já mám opačnou zkušenost. Když jedu jiným směrem, než Waze navrhuje, tak dříve se mi trasa přepočítala hned za křižovatkou, zatímco teď to poměrně dlouho simuluje pohyb po navržené trase než to vezme na milost, že jsem úplně jinde, a trasu přepočítá.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
paaaja13 wrote:Nově mě to teď na adresu, která je vedle "off-road", vede po jiné cestě, která je vedená jako "street". Problém je v tom, že ta je na druhé straně potoka a navíc je od té adresy i geograficky dál.
Bez prozkoumání konkrétního místa ti k tomu těžko někdo něco řekne, ale obecně se naviguje na nejbližší segment od navigačního bodu příslušného místa. Mohlo se pohnout s navigačním bodem nebo geometrií segmentů, případně je tam někde červená šipka, ale to by sis asi všimnul ;).
Existuje skript do WME, který po najetí myší na Místo ukáže, kam se bude navigovat (WME Place Interface Enhancements).
paaaja13 wrote:Dřív se mi to nestávalo a na nezpevněnou komunikaci mě to navádělo, přestože mám ve Waze nezpevněné cesty vypnuté.
Pokud je na segmentu cíl, tak to tam naviguje bez ohledu na to, zda je nezpevněná, parkoviště nebo dokonce soukromá. Případně to tamtudy naviguje i když není cesta jinudy.
Ještě jedna poznámka: Nastavení nezpěněných cest v klientovi se týká příznaku Nezpevněná, který může a ne typu segmentu Nezpevněná/Neudržovaná cesta. Příznak Nezpevněná může být nastavený pro libovolný typ segmentu a v klientovi není poznat.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Po lesní cestě (segment typu Nezpevněná/Neudržovaná cesta) to nenaviguje vůbec, pokud na ní není cíl.
Příznak Nezpevněná v klientovi na ni nemá vliv, ať je ve WME nastavený nebo ne.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message