Post by ma5jkl
FuzoPFG wrote:Proč nelze po reinstalaci telefonu na základě telefonního čísla získat zpět svoje body a přezdívku? Už podruhé jsem přišel o svoje body. Po ověření čísla to napíše Sorry ale něco se pokazilo, váš účet není možné obnovit a dva měsíce ježdění v ....
uz sa neprihlasuje menom a heslom? uprimne odkedy to chcelo odo mna telefonne cislo, prestal som upgradovat a vratil sa na moju oblubenu verziu...
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
pvo11 wrote: Křižovatka s kolejemi spojená není. Co se týká toho "Renaultu" uprostřed, tak tipuji, že je to kvůli tomu, aby se v Račianské od severu nešlo otočit, ale odbočit vlevo ano.
O jihu se nedá ani odbočit.
Tipujes velmi spravne. Je tu kvoli zamedzeniu U-turnov.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Mal by som otazku na novacikov, resp. byvalych novacikov. Kolki z vas si precitali prvy prispevok kde je spraveny suhrn otazok z prvych 45 stran?

Zacal som robit pokracovanie za dalsich 55 stran, ale zaujimalo by ma ci si ten suhrn na zaciatku vobec aj niekto precital ked prisiel na forum.. Dik.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
hamilnes wrote:Ja myslím, že by bolo zmysluplnejšie aktualizovať wiki ako duplikovať forum. Aj pre mňa boli informácie z fora prínosom, ale wiki má prehľadnú štruktúru a nováčik sa tak môže rýchlejšie zorientovať.
Ak uznate za vhodne pre mna za mna aj na wiki, ale ja si nemyslim ze vsetky otazky su toho hodne. Ked novacik zacne citat forum tak cita forum a ked zacne wiki tak cita wiki (mozno sa mylim?). Ten vztah/prepojenie wiki dokumentu s novacikovskym threadom asi nebude taky/e zrejmy/e aby hocikomu docvaklo ze vlastne nemusi citat to 100+ stranove monstrum.

Ten suhrn by som nebral ako duplicitu (hoci prisne vzate mas pravdu) ale skor ako "obsah" toho novacikovskeho threadu aby sa nemuseli prebijat 100 stranami.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Ahojte,
trvalo to dlhsie ako som cakal ale podarilo sa. Moderatora poprosim vyhodit v prvom prispevku tie otazky, ktore su tam teraz, a prekopirovat cely tento prispevok. Tu su aktualizovane odpovede aj na predchadzajuce otazky, tak nech to ok aj v prvom prispevku.

EDIT: este tie otazky ocislujem, tak chvilocku strpenia
EDIT2: stalo sa, poopravil som aj odpoved 42 na zaklade info od pvo11
EDIT3: ak niekto mozete, skuste si to este precitat ci tam nie je niekde napisany blud, odpovede som hladal nie len v tomto threade takze je mozne ze som niekde nasiel blbost, co neplati.

EDIT4: nech to nespomaluje Tapatalk, hodil som sem zatial len zoznam otazok, plan je asi taky ze na kazdu otazku spravim odkaz do wiki, kde bude kompletny zoznam otazok aj s odpovedami. Tento zoznam sa potom, ked budu spravene odkazy moze hodit do prveho prispevku.

EDIT5: len zoznam otazok s odkazmi do wiki, kde je kompletny zoznam otazok aj s odpovedami.

1. Najcastejsie sa opakujuca otazka. Body sa mi neaktualizuju, hoci som najazdil xy kilometrov alebo mam Waze uz xy tyzdnov.
Odpoved

2. Ako mozem zrusit stare a neaktualne hlasenie od “czech”? Kolko palcov musi dostat aby zmizlo?
Odpoved

3. Je moznost editovat ceny PHM aj inak ako z klienta?
Odpoved

4. Ake rozne “nalady” existuju v klientovi?
Odpoved

5. Ako sa hladaju revcony? Ako sa opravuju?
Odpoved

6. Je mozne nejak zmenit meno (login) a zachovat si body?
Odpoved

7. Po akej dobe sa prejavi oprava mapy v klientovi? Pripadne ako ju aktualizovat?
Odpoved

8. Mal by som ziskat po dosiahnuti 1000 editov automaticky L2?
Odpoved

9. Rozhoduje uhol napojenia ciest?
Odpoved

10. Chcel by som vediet, ako ulozit aktualnu polohu medzi oblubene polozky?
Odpoved

11. Ako vymazem zadane cielove adresy z adresara v klientovi (nie v sekcii oblubene)
Odpoved

12. Keď niekto zadá napr. hliadku na ceste, ako dlho sa bude upozornenie zobrazovať?
Odpoved

13. Ked dam vsetky hlasenia, ukaze mi aj Varsavu, Budapest ci Moskvu. Okruh udalosti mam nastaveny na 25km. Preco?
Odpoved

14. Do akej miery detailov je potrebne ist pri zakreslovani segmentov a landmarkov?
Odpoved

15. Dnes som uvidel v klientovi cerveny kusok cesty, v editore je ale vsetko ok. Co to je?
Odpoved

16. V nahlasenej chybe sa uzivatel stazuje na nespravne/zbytocne navigovanie (napriklad cez bocne ulice). Ako tento problem riesit?
Odpoved

17. Dojde po opatovnom pripojeni k internetu k zapocitaniu bodov za kilometre, ktore boli prejdene “offline”?
Odpoved

18. Viackrat sa mi stalo ze som narazil na posunute cesty oproti podkladu. Ako sa mam zachovat?
Odpoved

19. Co znamena “upravit geometriu”? Su to uhly medzi cestami?
Odpoved

20. Ako viem vyhladat problemy na mape (MP alebo UR)?
Odpoved

21. Existuje nejaka externa aplikacia na upravu map do Waze, aby som to nemusel robit v prehliadaci?
Odpoved

22. Ked je odbocka pripojena pod velmi malym uhlom, je potrebne to nejak upravovat alebo ponechat ostry uhol podla satelitneho podkladu?
Odpoved

23. Vsimol som si ze sa v aplikacii zobrazuju dve rozne ikony pre kruhovy objazd. Niekedy je tam “pouzite x-ty vyjazd” a inokedy “pokracujte rovno/odbocte vlavo/odbocte vpravo”.
Odpoved

24. Hlavne na cerpacich staniciach pri hraniciach sa stretavam s tym, ze je zadana nespravna cena. Napriklad v stovkach pri madarskych hraniciach. Zmazanie ceny a opatovne zadanie spravnej nefunguje. Da sa to nejak opravit?
Odpoved

25. V meste som nahodil jednotlive cisla domov no vyhladavanie podla cisla domu nefunguje. Spravil som nieco zle?
Odpoved

26. Túto oblasť nemôžem editovať lebo je zamknutá alebo za to že nemám ani jeden bod? Pobehal som trochu po mape GPS Simulátorom a stále žiadny bod prirátaný :) resp. ako dlho trvá to prirátanie..
Odpoved

27. Co je "Service Road"? Je to "Obslužná komunikace"? Mám totiž českej editor a nejsem si až tak jist.
Odpoved

28. Existuje nejaky plugin ktory by vedel hlasom ovladat waze?
Odpoved

29. Už týden se mi neaktualizoval počet editací, od 1000 editací to jelo na můj vkuz hrozně rychle, zaseklo se to něco kolem 7500 editací a ted nic. Máte někdo podobný problém?
Odpoved

30. Připojený úsekový prvek => silnice, má pří připojení hlavní šipky ( rovně, doprava, doleva, červenou nebo zelenou podle funkčnosti) a šipku zpět (U-turn). Při připojeném prvku je šipka zpět červená, chápu. Ale na cestě bez ukončení (slepá) je většinou, šipka otočení také červená, to nechápu. Proc?
Odpoved

31. Na cestách narážím na staré cesty, které nejsou připojené. Co s tím?: 1) ověřit, popsat, připojit 2) nechat tak 3) smazat, bo se tu nejezdí 4) jiná.
Odpoved

32. Pojmenování místních části je to Valašské Meziříčí - Hrachovec nebo, Hrachovec [Valašské Meziříčí] či, jiná varianta. Určitě se kolektivní názor nějak sjednotil.
Odpoved

33. Vyuzivam istu trasu castejsie, napriek tomu ze mi Waze odporuca inu a prejdem tu trasu rychlejsie ako povodnu ponukanu. Waze si zaznamenava priemerne rychlosti. Ked rychlosti budu rychlejsie mojou trasou, bude navigovat tadial aj ostatnych?
Odpoved

34. Ptal se mne jeden nový editor kdy že můzě zadávat ceny benzínu. Jak je to? Od kdy se to povolí?
Odpoved

35. V mapě jsou záznamy o průjezdech “Vrstva GPS body”. Chtěl bych vědět, proč jsou různě barevné a jak rychle a jak dlouho jsou na Live mapě vidět.
Odpoved

36. V editoru je vrstva "správci oblasti" (Area Manager), najdu prosím někde komu která zahrádka patří? A co jsou jeho práva a povinnosti?
Odpoved

37. Pokial pocas cesty narazim na nejaky problem, je v poriadku, ze si tam zapichnem UR, aby som nezabudol kde a aka chyba bola?
Odpoved

38. Maju automaticky nahlasene chyby nejaku moznost pomoci? U nahlasenych uzivatelom, je mozne sa ho spytat v diskusii k tejto chybe.
Odpoved

39. Ked napisem komentar do diskusie k nahlasenemu problemu, a problem oznacim ako opraveny alebo neidentifikovany a hned ulozim, dostane sa ta sprava k uzivatelovi co ju nahlasil? Alebo je potrebne chvilu cakat aby ju najprv dostal a potom ulozit?
Odpoved

40. Jaký je rozdíl mezi segmentem pěší zóna a stezka pro chodce?
Odpoved

41. Validator pinda na vsetky chodniky pripojene k ceste. Ako to riesite? Zmazat vsetky chodniky, alebo ich odpojit?
Odpoved

42. Mají chodníky, když je vše OK, být podsvícené ve VALIDATORU žlutě?
Odpoved

43. UR je User Report => zpráva hlášená uživatelem?
Odpoved

44. Nebylo by praktické neprůjezdní segmenty (např. chodník) přepnout na SMĚR "NEZNÁMY"? Jsou v editoru a myslím i v LIVE MAPĚ, rozeznatelné na dálku. V klientu je chodník tenká linka, ale pěší zóna má grafiku klasické cesty a pokud nebude mít zadaný směr budou na ní i v klientu červené křížky.
Odpoved

45. Asi po instalaci jednoho ze třech script (WME Validator, WME Toolbox [loader], WME Color Highlights), mi přestala reagovat klávesa "Q - zakázat všechna odbočení" , "W - povolení" je OK.
Odpoved

46. Co znamena, ked je po editovani uzol alebo cely segment oranzovy?
Odpoved

47. Co na mape sposobuje ze navigacia hlasi “drzte sa vpravo” a kedy hlasi “odbocte vpravo”?
Odpoved

48. Existuje nebo existoval skript na potůčky, říčky, toky a veletoky?
Odpoved

49. Existují někde pravidla pro řešení UR?
Odpoved

50. Dole vpravo je push okno chatu. Když se objeví kolega s přilbičkou, tak si můžeme otevřít okno a komunikovat? Nekříží se pak chat více dvojic?
Odpoved

51. V případě, že jsme na obrazovce dva, odpovídá pozice méno wazika poloze mého kurzoru? A když tak stojím bokem nemá s tím kolega nějakou komplikaci, neboli je nutno se odsunout?
Odpoved

52. Je problém, aby dva editoři se pohybovaly v jedné dědině?
Odpoved

53. Ako nahlásiť úzavierku? Waze po kliknutí na úzavierka ponúkal možnosť: Kliknite na šípku, ale keď som klikol na šípku alebo hocikde inde, tak som uzávierku nenahlásil, nereagovalo to.
Odpoved

54. Da sa nejako vo waze nastavit, ze presne tu mam pracu (a oznacil by som si napr. parkovisko kde parkujem)? Alebo musi byt zadana len adresa?
Odpoved

55. Kedy kreslit trojuholnikove krizovatky ako trojuholik a nie ako T a ako je potrebne nastavit sipky?
Odpoved

56. Preco sa pouzivaju cele nazvy ulic ako napr. SLOVENSKEHO NARODNEHO POVSTANIA a nie skratky SNP?
Odpoved

57. Zabýval se někdo jak aspoň trochu systematicky ošetřit větší počet instalovaných retardéru?
Odpoved

58. Upravil jsem ulice v Plzni, šlo o ulici železniční. Ale v Mapách žádná změna.
Odpoved

59. Pokud jsem zadal uzavírku z klienta, tak zmizela, když jsem koukal na mapu některé upozornění tam byla i několik dní, moje zmizelo, přitom je stále aktuální.
Odpoved

60. Nasbíral jsem pár bodů, ale zatím mám v mé waze stále 0 aktualizuje se to někdy?
Odpoved

61. Jaký je důvod, výhody a nevýhody řešení zákresu pomocí samostatných jednosměrných segmentu u: 1/ dvouproudových a čtyřproudových cest s plnou oddělovací čarou 2/ dvouproudových a čtyřproudových cest s úzkým oddělovacím pruhem 3/ dvouproudových a čtyřproudových cest s širokým oddělovacím pruhem, případně vloženým kolejištěm MHD
Odpoved

62. Vidím priateľov z FB,ktorí sú online,ale nevidím ich na mape.Testoval som to s kamarátom keď som vedel kde je,ale nevidel som ho.Je nejaká možnosť ako rýchlo nájdem priateľa kde sa nachádza ba mape?
Odpoved

63. Ako casto sa obnovuje poloha inych wazerov?
Odpoved

64. Vsimol som si, ze mi waze moje hlasenia oznacuje ako od anonym. Neviete z akeho dovodu? Som v aplikacii prihlaseny, neviditelnost vypnuta, sparovane s FB.
Odpoved

65. Asi tak 5km z D1 se mi nezaznamenalo do ujeté trasy. Měl jsem za to, že když mi třeba na chvíli vypadne signál, mám kus ujeté trasy namísto zelenou barvou označený červenou čárkovanou, ale tady ne. Kus trasy prostě chybí úplně.
Odpoved

66. Zmizely mi starší projeté trasy a to co jsem projel už minulý týden se mi ne a ne ukázat v mapě. Ony ty projeté trasy, resp. místa která jsem projel před nějakou dobou, můžu editovat jenom po určitou dobu?
Odpoved

67. Máte někdo teorii k tomu, když městem prochází krásná, rovná a volná cesta a navigace se přesto snaží vést po nějakých vedlejších ulicích, kde asi nikdo jiný než místní nejezdí?
Odpoved

68. Co se tane, kdyz budu mit Waze na dvou telefonech pod jenim loginem a budu soucasne navigovat na dvou trasach?
Odpoved

69. Kdyz chci navigovat pomoci waze, tak si nastavim cil a vyrazim ale behem chvilky mi ze spodni casti obrazovky zmizi ty dve ikonky a panel obsahujici info o casu prijezdu a z horni casti mi zmizi panel, ktery obsahuje info o nasledujici udalosti na trase (napr. po 300m odbocit doleva). Resp oni uplne nezmizi, ale uplne se smrsknou a presunou se do vrchni casti displeje a jsou absolutne necitelne, az kdyz tapnu do leveho dolniho rohu abych otevrel menu, tak se zobrazi spravne. Kdyz menu zavru tak se zase takhle zmrvi. Nesetkal jste se s tim nekdo?
Odpoved

70. Vsimol som si, ze niektore 4x4 cesty su vjazdy aj vyjazdy cervene sipky. Ako sa spravne povoluju oznacenia na tychto polnych cestach? Ja davam vsade zelene sipky (nie su tam znacky zakaz vjazdu)
Odpoved

71. Da sa editovat aky druh PHM je na danej benzinke?
Odpoved

72. Pred tyzdnom som poslal UR cez klienta. Doteraz sa to neobjavilo v editore alebo to niekto zmazal bez upravy. Zistim to nejako? Dojde mi nejaka sprava ak to niekto zmaze ci fixne?
Odpoved

73. Je nejaka definovana velkost landmarku aby si zjavil v editore?
Odpoved

74. V samotnom fore mate niektory podpisy. Je to nejako urcene ze kto si tam moze co dat?
Odpoved

75. Dostavaju sa body aj za like cudzich hlaseni? Pripadne ked niekto da like na moje hlasenie za to su tiez body?
Odpoved

76. Když si zadám více oblíbených lokalit, vidím je v seznamu jen po jejich zadání v rámci jednoho spuštění alikace. Při příštím spuštění aplikace a návštěvě stránky se seznamem oblíbených lokalit vždy vidím jen jednu - poslední zadanou. Ostatní se ztratí. Máte s tím někdo zkušenost?
Odpoved

77. Lesne cesty netreba prehryzavat?
Odpoved

78. Kolko krat treba prehryzt nove cesty? Staci ked novo vytvorenu cestu ktoru som ja vytvoril prehryziem sam, ci musia viaceri wazeri?
Odpoved

79. Když v editoru není možnost nastavit max. rychlost, a učí se to samo. Pak se může stát že pár lidí projede úsekem kde je limit 20/obytná zona apod. mnohem rychleji. Pak waze tam naviguje protože správně uzná že je to rychlejší cesta. Tak si říkám že by se hodilo mít možnost na úsek nastavit max. rychlost a waze by případné rychlejší projezdy do statistik počítalo jen jako tu max. rychlost.
Odpoved

80. Nastavil jsem si Domov a Práci a chci změnit "Doma". Mám na mysli zadanou adresu. Zkusil jsem toho hodně a už fakt nevím.
Odpoved

81. U tvorby Landmarku na Wiki doporucuji umistit "stredovy bod" do mist, kde je nejlepsi prijezdova cesta k tomuto Landmarku. V jinych mestech jsem vsak pozoroval, ze tak necini.... Delam to spatne?
Odpoved

82. Ako je mozne si zobrazit na mape hlasenia z menu "Vsetky hlasenia", tak aby som si vedel mapu oddialit a zistit kde je dane hlasenie? Ak totiz kliknem hocikde na obrazovku, zobrazi sa aktualna poloha podla GPS.
Odpoved

83. Kdy se aktualizují načtené body v aplikaci v telefonu? Vidím rozdílný stav v počtu bodů mezi webem telefonem. Pořadí celosvětově mám stejné. Lze udělat v aplikaci v telefonu refresh?
Odpoved

84. Dnes som chcel editovat a pozeram, ze oblasti, kde som pred tym editoval mapu, uz editovat nemozem. Je na toto nejake casove obmedzenie? Lebo vela oblasti, ktore mam prejdene mi editovat uz nejdu.
Odpoved

85. Ked na ceste zadam nove "Miesto (bod)" nazvem ho xyz dajme tomu, bude mozne sa na tento bod dat navigovat vo waze ked ho napisem? Lebo ked dam v editore do kolonky hladat a napisem ten bod tak ho najde, ale priamo v mobile zatial nic, musi prebehnut upgrade mapy v mobile?
Odpoved

86. Da sa vyhladavat v "Oblubenych"?
Odpoved

87. Daju sa ulozene body v Google Earth nejakym sposobom nahodit do waze, ked uz to ma pod palcom google?
Odpoved

88. Neexistuje nejaká pomôcka pri tvorbe križovatiek, aby hneď editor vedel, aký uhol križovatka zviera a teda aký hlasový povel tam bude navigácia dávať?
Odpoved

89. Nelíbí se mi, že když si v live-map nechám navrhnout trasu, vidím vzdálenost v mílích.
Odpoved

90. Nevíte někdo, jak se dá v livemape zapnout vynechávání zpoplatněných úseků?
Odpoved

91. V editore map som doplnil pár ciest u nás. V mojom profile na webe sú stále červené. No v mobile ich stále nemám. Už je to cca 2 týždne od doplnenia. Musí to niekto schváliť???
Odpoved

92. Chcel by som mať viac možností na editáciu, pretože v mojej oblasti je viac chýb ktoré treba napraviť. No nemám patričné oprávnenie na editáciu mapy. Ako ju získať?
Odpoved

93. Ak tomu správne rozumiem tak si google mapu nastavím správne podľa GPS vrstvy a potom už môžem nakresliť novú cestu alebo upraviť podla google mapy. Ten posun sa nikde nijak neuklada?
Odpoved

94. V obci odkiaľ pochádzam su nakreslené aj ulice uprostred priemyselného areálu poľnohospodárskeho družstva. Môžem takéto ulice meniť na súkromné prípadne obslužné cesty?
Odpoved

95. Upravil som jedno číslo domu v Liptovskom Hrádku na Dr. A. Škarvana 620/16 pred cca mesiacom a stále navigácia ho nevie nájsť. Urobil som nejakú chybu, keď to nejde?
Odpoved

96. Ako by som však mohol zadať to, aby boli na jednej strane ulice čísla za sebou a na druhej strane tiež?
Odpoved

97. Dnes ma waze upozornilo na policajtov a aj tam boli. Da sa niekde nastavit, nech ta hlasova notifikacia ide skor?
Odpoved

98. Staci, ked da hlasenie 1 clovek a uz sa objavi hned na mape?
Odpoved

99. Neviete kde zašili súbor preferences vo verzii 3.8?
Odpoved

100. Zapchy/nehody hlasia aj v radiu.... mozem waze odinstalovat... alebo?
Odpoved

101. Otázka na "Výšku" segmentov. Ma nejaky vplyv na routing? Je potrebne ju menit pri kazdom mimourovnovom krizeni ciest?
Odpoved

102. Otravuje mě popup okno, které upozorňuje na stac. radar. Jde to nějak zrušit? Ostatní popup mě zajímají.
Odpoved

103. Nezobrazují se mi koleje - vlakové přejezdy přes silnici.
Odpoved

104. Jaká je podmínka pro dotaz waze o zpomalení?
Odpoved

105. Nevíte někdo jak to udělat aby mi aplikace běžela na pozadí? V aplikaci to mám povolené, ale jakmile vypnu displej tak se po chvíli aplikace ukončí...
Odpoved

106. Je nějaké omezení na velikost landmarku? Plocha, počet nodů, apod? Je možné že jsem tu něco rozbil.
Odpoved

107. Kde sa z aplikacie stratili "Skupiny"? Je tam len polozka "Tim" a tam nic neviem pridat ani tam nic nemam :)
Odpoved

108. Potřeboval bych vědět jak zapsat do mapy název obce.
Odpoved

109. Prečo každé letisko je "kreslené" inak? Napr Košice (SVK) a Bratislava... a taktiež prečo v BA ale aj v PP je ranvej prekytá landmarkom s rovnakým názvom? napr BTS RWY 04-22
Odpoved

110. Proč je na segmentu žlutá šipka na odbočení? Tohle křížení tam těch žlutých má víc.
Odpoved

111. Menej významné chodníky sa nemajú ani značiť, aj keď v mestách vidím, že sa značia. Hlavná otázka, majú sa napojiť na cesty, alebo sa tam má dať mini medzera aby to nebolo prepojené?
Odpoved

112. Při zobrazení mapy barevné schéma "ÚPRAVA MAP" vidím některé ulice zeleně tečkkované. Co to znamená?
Odpoved

113. Funguje válcování i v Windows Phone?
Odpoved

114. Když mi aplikace při startu hlásí že je v okolí x wazerů a x hlášení, co znamená v okolí? Jaká je to oblast?
Odpoved

115. Několikrát jsem zaslechl, že jde dělat průjezdní bod, ale nějak jsem to nenašel.
Odpoved

116. Do čísla domu v editoru je doporučené psát obě dvě čísla (např. 299/1) a nebo pouze orientační/popisné?
Odpoved

117. Před nějakou dobou sem tu viděl, že někdo rozchodil ovládání wazu hlasem a že na to uložil i zálohu do programu na to ovládání, ale nemůžu to nikde najít. Nevíte někdo kde to bylo?
Odpoved

118. Dají se v EDIT mapě barevně zvýraznit segmenty, které ještě nejsou potvrzeny projetím? Případně jako výstup z validátoru?
Odpoved

119. Existuje na WP barevné schéma, které by projetou trasu obarvilo na jinou barvu? U složitějších situací je to matoucí.
Odpoved

120. Vadilo by ak by som zakreslil do mapy ako body zeleznicne zastavky?
Odpoved

121. Aka rychlost internetu je potrebna na bezproblemove navigovanie Wazom?
Odpoved

122. Ako sa pridávajú obce alebo mesta v SR ? Je potrebne napísať žiadosť ? A komu ?
Odpoved

123. Waze mě navigovalo přes uzavírku. Nebyla na mapě vidět, tak jsem ji zadal hlášením.. Nevydržela v mapě ani do odpoledne téhož dne. Jde o dlouhodobou úplnou uzavírku zapsanou v JSDI. Jak tedy funguje ta propojenost? Komunikuje Waze s JSDI vůbec?
Odpoved

124. Jde nastavit, jak daleko od kolony nebo zácpy, mi tuto událost má Waze oznámit. (např. 500 m, 1 km atd)
Odpoved

125. Když nahlásim událost v protisměru na dálnici, vyskočí uživateli ,co tam bude projíždět, varování nebo to Waze ještě neumí? Dialnica je rozdelena na dve jedmnosmerne cesty tak kam hodi hlasenie v protismere?
Odpoved

126. Pripravuje sa na windows mobile tiez funkcia prepojenia s FB?
Odpoved

127. Nikde jsem ještě nenašel jak v klientovi nastavit aby mne navigovalo na místo které určim na mapě? A ještě jedno jestli jdou nějak zadat souřadnice GPS pro navigování?
Odpoved

128. Ako viem zazdielat trasu z livemap?
Odpoved

129. Waze ma poslalo do kolony, a klikanie na "stojata kolona" bolo zbytocne.
Odpoved

130. Ako je to s pridavanim fotiek miest kam cestujem? Prvy den co to islo, som pridaval uplne vsetko a potom mi to uz nejde :( Napise mi "Nemozete upravit miesto, lebo ste boli oznaceni ostatnymi Wazermi, Ak sa domnievate ze neopravnene, kontaktujte waze.com/sk/support. Vedome som nepredpokladal, ze som neurobil nic zle, ale asi hej... Za co som bol vlastne oznaceny, a na ako dlho?
Odpoved

131. Já vždy myslel, že 1. trasa, kterou zvolí automaticky, když si nevyberu alternativu, je ta nejrychlejší nebo nejkratší, podle toho, co je nastaveno. Ale ten screenshot mě přesvědčil, že žiji v bludu (pozn. Druha trasa bola kratsia casovo aj kilometrovo).
Odpoved

132. Kluci jaký je kód na restart oblíbených cílů?
Odpoved

133. Nie je možné v Live Mape nasimulovať dopravnú situáciu z histórie? Pozrieť ako to na konkrétnom mieste vypadalo povedzme pred týždňom?
Odpoved

134. Jak je to s hlášením kolon a s úseky se sníženou rychlostí průjezdu, co se zobrazují v mapě? Jaké rychlosti uvažuje waze po nahlášení: kolona / střední / velká / ucpáno? A jak to porovnává s daty, co má o rychlosti pohybu mobilů? Změní se rychlost v daném úseku, nebo nějakou vzdlálenost před / za místem hlášení? Tj. mám hlásit na místě, kde kolona začíná (kde jsem se zastavil)?
Odpoved

135. Pozeral som nakreslenu krizovatku https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... =200667606 Kto mi vysvetli za akym ucelom je tak zvlasne nekresleny stred krizovatky spojeny s elektrickovymi kolajami?
Odpoved

136. Da se někde změnit země, ze které pocházím? Nikde jsem nic nenašel. Waze jsem si instaloval na služebce mimo ČR a teď jsem si všiml, že v žebříčku své země se nezobrazuji, ale jsem v řebříčku země, kde jsem Waze instaloval.
Odpoved

137. Má nějaký význam pro výslednou navigaci, když má segment při normálním úrovňovém křížení jinou výšku?
Odpoved

138. Kdysi se ve Waze daly vytvaret skupiny pro jiste geograficke oblasti ci komunity lidi. Nyni je nemohu nikde v menu aplikace najit. Byly tyto skupiny zruseny nebo jsou pouze nekde skryte?
Odpoved

139. Jak to dopadlo s těma zdrojama ze kterých můžeme čerpat?
Odpoved

140. Street view je v editoru???
Odpoved

141. Jak je to s profesionalizací Waze? Je to pouze komunitní záležitost, nebo správci oblastí a techto for a tak jsou full-time zaměstnanci Waze/Google? Hodně mapových úprav vidím od opakujicího se seznamu jmen a každá závada mapy je téměř okamžitě opravena.
Odpoved
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
Last edited by ma5jkl on Tue Dec 30, 2014 3:43 pm, edited 18 times in total.
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
pvo11 wrote:
ma5jkl wrote: -Mají chodníky, když je vše OK, být podsvícené ve VALIDATORU žlutě?
Ano. Iba je potrebne skontrolovat cervene sipky na vjazd, zelene na vyjazd a ignorovat.
V CZ lokalizaci Validátoru rozhodně nemají ani Stezky pro chodce ani Pěší zóny svítit žlutě.
Pokud to v SK lokalizaci žlutě svítí, tak doporučuji to napravit, protože každé nesmyslné hlášení jen vede k tomu, že editoři něco přehlednou.
opravim
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
A co tak pouzit "hide". Dam na prvych 10 otazok a skusime.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
foxitrot wrote:Hide?

Teraz mi to ide svižne. Opticky by som povedal, že zmizli všetky Quotation bloky? Či zmenil si quote na hide?

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
Uklikol som sa a odpalilo to vsetky odpovede od 7. preto ti to islo :-(. Hide ale ocividne nefunguje v TT. Takze tudy cesta nevede.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Mohla by mi nejaka dobra vila vytvorit na wiki stranku kde by sme mohli hodit tie otazky s odpovedami? Alebo ma naviest na to ako a kde to dat, pripadne docasne prava na editaciu. Mojou ideou je aby kazda z otazok mala anchor aby sa po kliknuti na konkretnu otazku vo fore dalo presne skocit na danu odpoved. Zoznam otazok s odpovedami v prilohe.
zaloha.zip
otazky_a_odpovede
(25.38 KiB) Downloaded 150 times
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
pvo11 wrote:
ma5jkl wrote: pripadne docasne prava na editaciu.
Na Wiki žádná práva nejsou. Musíš být přihlášený a jen na stránce klikneš na záložku editovat.
Když chceš vytvořit novou stránnku, tak napíšeš její URL a ono ti to nabídne její vytvoření.
Dik za nakopnutie, nikdy som sa tomu nevenoval :-(
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»