Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by p0ki
Ahojte, neviem, či píšem správne, ale skúsim. Počas uplynulého víkendu som v Novom Smokovci pridal jeden objekt - ubytovacie zariadenie (privat 200). Zároveň som k nemu vyvalcoval cestu, ktorá tam reálne je a križuje aj električkovú trať. Následne som valcoval ďalej, keďže cesta (aj keď už nespevnená) pokračovala ďalej k ďaľšiemu obývanému objektu.
To ubytovacie zariadenie mi, zdá sa, pridalo. Cestu však nevidím na livemap a ani v aplikácii. Teda celé to ubytovacie zariadenie mi síce nachádza, ale v území nikoho, bez prístupu.

Sorry, ak sa pýtam ako laik, ale ja som ozaj zatiaľ amatér a s tým editovaním sa len začínam hrať. Priebežne si čítam aj zásady tu na fóre, ale zatiaľ som sa tým ešte asi neprelúskal natoľko, aby som písal ako rutinér. Vie mi teda niekto odpovedať v čom som urobil chybu alebo čo sa udialo? Nemám nové cesty valcovať cez appku, ale pridávať ich cez livemap? Ďakujem za zhovievavosť.
p0ki
Posts: 2
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by p0ki
Miest už som pridal viacero. Prišla mi aj správa "Waze expert" o tom, že už môžem už pridávať bez kontroly. Ako som napísal, miesto pridalo a vyhľadá mi ho bez problému.

Zaujímala ma hlavne tá cesta. Idem sa teda pohrať s tou metodikou a skúsim sa s tým pohrať aj v tom editore. V prípade nejakých otázok sa Vás tu ešte opýtam. Ďakujem Vám všetkým za reakcie. Som príjemne prekvapený aké je to tu živé a vysoko flexibilné.
GinBook wrote:Ahoj

Rozdelme si to.

Misto/POI: pokud jsi ho vlozil pres aplikaci a byl to jeden z prvnich zaznamu, musi ho schvalit vyssi editor. Doporucuji v tomto pripade si podat zadost do prislusne casti fora.

Cesta: valcovani cesty je osemetne. Ikdyz se to v aplikaci povede, ne vzdy to protece do editoru. Ikdyz to protece, musi nekdo v editoru provest upravy a schvalit kdyz to ovsem nahodou nekdo najde. Ikdyz to se vse stane, ceka se na aktualizaci z editoru do klienta. To je nekdy den, jindy tyden. Tedy daleko jednodussi je to v editoru dokreslit rovnou a v tvem pripade zazadat o kontrolu a pripadne pripojeni na hlavni cestu. A na to je opet prislusne forum na zadosti, nebo chat v editoru, no v SK vetsinou nikdo v chatu neni.
p0ki
Posts: 2
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by paaaja13
Pravidla pro řešení UR - existují někde?

Ahoj, jako nováček ještě tápu. Existují někde pravidla pro řešení UR?

Například:
- Vidím automaticky detekovaný špatný směr jednosměrky, podívám se do editoru a vidím, že je správně (místo znám), zkontroluju všechna povolení/zakázání odbočení a všechno mi připadá normální tak zavírám jako "není problém", protože usoudím, že někdo se zapnutým Waze projel jednosměrkou v protisměru (čuně!). Je to OK?
- Vidím uživatelsky hlášený "nesprávný směr jízdy". Na mapě leží zelená lajna přes fialovou, takže si uživatel nestěžuje na naplánovanou trasu, ale asi na hlášku. Na křižovatce je naznačený symbol 2x zalomené šipky namísto odbočovací šipky. Z toho usuzuju, že uživatel dostal hlášku "držte se vlevo" a víc by se mu líbilo "odbočte vlevo". Místo znám a takový požadavek mi připadá logický. Tak tedy změním úhel napojení v křižovatce a uzavírám jako vyřešené. Další den se tam ta samá hláška objeví znovu. Podívám se do mapy v aplikaci a vidím, že moje oprava v ní ještě není, tak UR znovu uzavírám jako vyřešené...
- Na mapě je UR "obecná chyba mapy" bez jakéhokoli komentáře. Místo znám a v mapě mi připadá všechno vpořádku. Netroufám si ale uzavřít jako "chyba nenalezena".

Je to takhle nějak správně? A existují nějaké návody nebo "best practices"? Tady ve fóru se mi je zatím nepodařilo najít. Jak můžu kontaktovat autora UR na mapě, abych se dozvěděl víc k jeho požadavku? Přes diskusi u ikonky UR?

Díky za pošťouchnutí.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj, mám dotaz k refresh map v aplikaci na Androidu. Před několika dny jsem udělal úpravu jedné křižovatky, podle status stránky WAZE už import změn proběhnul. Na Live-Map už úpravu vidím zapracovanou, ale v aplikaci v mobilu se mi drží pořád neopravené. Může se jednat o nakešované mapy? Můžu nějak v Androidu smazat cache, aby se mi natáhly aktuální? Prostřednictvím "vymazat mezipaměť" jsem kýženého výsledku nedosáhl. Potom mi Android ještě pro aplikaci nabízí "mazání dat", ale tím zřejmě přijdu o mojí identifikaci, domov, zprávy apod. Máte někdo radu pro nováčka? Díky.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
porubcan wrote:v menu settings > advanced > data transfer > refresh map of my area
Díky za navedení a hlavně za super rychlou reakci! Pro případné další následovníky v češtině...
Nastavení > Rozšířené > Přenos dat > Aktualizovat mapu v okolí
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj, včera jsem se dostal do té samé situace, jen s tím rozdílem, že v Praze. Všechno zafungovalo normálně. Po kliknutí na šipku jsem zmáčknul tlačítko "další" nebo tak nějak, zeptalo se mě to, jestli uzavírka je na hodinu, den, týden, měsíc nebo dlouhodobá. Zvolil jsem dlouhodobá a opět "další" a potom už mi to oznámilo úspěšné uložení hlášení.
Určitě k tomu ale mám i několik nejasností...
1) Předpokládám, že u časově omezených uzavírek ta hláška timeoutuje. Jak je to ale s dlouhodobými? Moje uzávěrka byla plánovaná do prázdnin.
2) Na live map je uzávěrka označená, ale jako autor hlášení je uvedený "Potter" a ne já.
Mám release 3.7.8.0 na Androidu.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj, omlouvám se za narušení diskuse o zpomalovacích retardérech a cest zdvojených na protiběžné jednosměrky. Zkusím se nováčkovsky zeptat...
Situace: Jedu po rovné silnici, kde z-čista-jasna hlavní ustřelí do zatáčky, ale vedlejší silnice vede dál krásně přímo. Navigace mě naviguje po hlavní, ale protože je nakreslená s nulovým úhlem anebo protože ta veldejší rovně je nižší třídy, tak navigace mlčí. Kdyby mi navigace aspoň řekla, že ta hlavní bude odbočovat, ušetřil bych si brždění při zahlédnutí značky s tvarem křižovatky na poslední chvíli.
Otázka: Je podle Waze pravidel nebo zvyklostí žádoucí vnucovat na takovéto křižovatky hlášku OVP/L nebo je spíš pravidlem ponechání ticha, jedeme-li jen po hlavní? Mimochodem, mě ta hlavní ustřelovala doleva. Kdyby jel někdo proti mě z té přímé vedlejší na tu, co jsem po ní přijížděl já, tak by neviděl do poslední chvíle můj levý blinkr a navigace by mu pro přímou cestu hlásila OVL.
Případné 2 permalinky bych poslal do požadavků na úpravu map, je to L3.
Díky za osvětu.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Týjo! 12 stránek čtení o hláškách a tvarech křižovatek! Tak to než něco napíšu jako požadavek na změnu mapy, strávim pár večerů studiem názorů. :-) Díky za navedení.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
...anebo dospěju na L3, vyndam si dudlík a pln zkušeností si to v tichosti opravim podle svého http://www.animated-gifs.eu/objects-hammers/0043.gif Díky za materiály ke studiu. Jsem si říkal, že jsou ty noci trapně dlouhé a chtělo by je to něčím zkrátit. :-)
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Záznam projeté trasy
Tak trochu mi nezafungoval, respektive zafungoval částečně záznam projeté trasy. Jel jsem po D1 z Prahy na Brno a potom dál na Slovensko. Kus, asi tak 5km z D1 se mi nezaznamenalo do ujeté trasy. Měl jsem za to, že když mi třeba na chvíli vypadne signál, mám kus ujeté trasy namísto zelenou barvou označený červenou čárkovanou, ale tady ne. Kus trasy prostě chybí úplně. Při cestě zpátky to bylo ještě zajímavější. Na trase Olomouc Svitavy nemám zaznamenáno vůbec nic, přestože si vybavuju, že mi GPSka na té trase hlásila navigační pokyny. To, že bych byl tak dlouho bez signálu mi připadá nepravděpodobné. Moje cesta ze Slovenska tak končí v okolí Olomouce.
Co se asi tak mohlo stát? Poradíte mi někdo? Nejde asi o zpoždění aktualizace serveru. Už je to docela dlouho (2 týdny) a několik tras po této následujících už mám normálně zaznamenaných.
Díky za tip.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message