Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by pvo11
paaaja13 wrote:Adresní bod je Kamenný Přívoz 491 (https://www.waze.com/editor?env=row&lon ... 3.21199667). Bod není přímo na segmentu. K té nezpevněné cestě to je asi 40m, k té ulici asi o 10m víc.
Špatné navigační pokyny jsem dostal na konci segmentu https://www.waze.com/editor?env=row&lon ... =319767434 někdy v polovině října.
Červené šipky nebo geometrie segmentů mě napadla taky, ale nepřipadalo mi to relevantní pro tenhle případ. S geometrií jsem nepatrně pohnul. Až tam za nějaký čas zase pojedu, vyzkouším.
Současný stav by měl navigovat na tu nezpevněnou (v obou případech). Jak to bylo před tím už skript není schopen zjistit, protože proběhl update mapy, ale velký rozdíl tam nevidím, červené šípky také ne.
Tak uvidíme.

U druhého případu jsem upravil úhel napojení, bylo ta zakázaných 43°.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Grepa wrote:Adresy mají navigační body, ale tu je správné řešení zakreslit chybějící odbočku :) Pokud vůbec chápu co je vlastně problém ;)
Problém byl popsaný hned v prvním příspěvku od paaaja13. Místo aby to navigovalo na tu nezpevněnou, navigovalo to na vzdálenější ulici.
Ano, nepochopil jsi, co je problém ;-).
Grepa wrote:V místě zjevně chybí více přístupových cesta a nepochopil jsem co by si chtěl pomocí RED zakázat :/
Nikdo nechtěl pomocí RED nic zakazovat, ale kdyby tam někde byla červená šipka, tak by to byl důvod, proč to na tu nezpevněnou nenaviguje. Žádná tam ale není, takže tím to nebude.

Co se týká vynucených pokynů a přístupových cest máš pravdu, ale my jme tu primárně řešili ten problém s navigací na ulici místo na nejbližší nezpevněnou. Rozhodně bych na to teď nesahal, ať se dá případně nahlásit chyba. S ní to nesouvisí, problém se netýká realita vs. mapa, ale mapa vs. navigace.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Barva se mění, pokud je tam aktuální dosahovaná rychlost menší než průměrná historická v danou dobu. Tj. pokud je tam kolona každý den, tak jde o normální stav :).
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Bew1One wrote: Na androidu to mám pod "Nastavení - Zobrazení mapy - Rychlý přístup".
Jde to tam celé vypnout/zapnout a případně zapnout /vypnout selektivně zvlášť ještě "Vyhledávací řádek", "Ovládání zvětšení" a "Zobrazit přátele".
To mám vypnuté a stejně mi to zobrazuje :(.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Grepa sice odpověděl hezky a napsal spoustu užitečných rad, ale nedal přímou odpověď na otázku 1), takže tady je: licence tím určitě neporušíš

Jinak co se toho záměru týká, porušíš tím sice naše interní pravidla pojmenování ulic, ale tím že je to areál a poslouží to dobré věci. tak s tím asi nikdo nebude mít problém. Případně se tam dá dát komentář, proč to tam je.

Na druhou stranu, pokud chceš navigovat na konkrétní místo, existuje lepší řešení a to zadat to jako místo kategorie Ostatní a do názvu dát "rampa XYZ123" a vyplnit samozřejmě adresu (minimálně obec).
Zda se nové místo projeví hned nebo je třeba ho schválit záleží na tom, kolik toho máš už schváleného. Po pár schváleních už není další potřeba, tedy pokud needituješ místo s vyšším zámkem mě než máš. tam je naopak schválení potřeba vždy.

Změny míst jsou v klientovi poměrně rychle, zněny segmentů po novém generování mapy, a což je normálně 1x denně, ale občas se to na pár dní zasekne.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
tauchw wrote: Thu Aug 26, 2021 8:14 am Ahoj, pravidelne se mi stava ze benziny OMV maji v aplikaci uvedenou cenu natural 95 o 1-2 koruny nizsi nez je ve skutecnosti. 
Je mozne zjistit zda to nekdo dela schvalne? Vsechny ostatni maji udaje spravne.

 
Když v klientovi vlezeš do úpravy cen, tak tam je vždy napsáno, kdo to naposledy upravoval. Pokud je to pokaždé stejný člověk, tak je velká pravděpodobnost, že to dělá schválně.

Je ale ještě jedno vysvětlení, že někdo upraví jen cenu Nafty a u Naturalu zůstane původní cena, klidně několik týdnů stará.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Bew1One wrote: Sun Jan 30, 2022 5:07 pm Ahoj,
Waze v PC - tedy Waze Livemapa nemá nic společného s nastavením Waze aplikace. Když se nasadila funkcionalita dálničních známek, vývojáři trochu zapoměli upravit Livemapu, ta proto ve výchozím nastavení neumí navigovat např. v ČR nebo SK po placených dálnicích.
Pokud by jsi trošičku na fóru hledal, odpověď na svůj dotaz je na stránce 4-5 vlákna "Dálniční známky v Europe od ... " - viewtopic.php?p=1904883#p1904883


 
Docela mě v tom mém starém příspěvku pobavilo, že do konce roku 2019 to chtěli vyřešit :-(
 
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
world_6u453axv wrote: Fri Apr 15, 2022 4:11 pm Ahojte, nikde som sa nedočítaľ nedohladal ako môžem zadávať čísla domov v obciach kde nie sú pomenované ulice. Vedeli by ste mi s týmto poradiť?

 
Čekal jsem, že se ozve někdo z SK kolegů, protože tohle v CZ řešíme jinak.

V CZ na čísla domů máme metodiku a zadáváme to podle dat z exportu registru adres, který se updatuje 1x měsíčně.

https://wazeopedia.waze.com/wiki/Czech/ ... _dom%C5%AF
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
miso_SK wrote: Wed Jun 29, 2022 12:21 pm
Ivannii wrote: Sun Jun 26, 2022 5:43 pm Je bych se přimluvil za jistou střídmost v tom focení. Někam dojedu a hups- fotka. Každý panelák svoji fotečku- přijde mi to zbytečné.



 
Je to lepsie podla mna v tom, ze aspon mas istotu, ze si dorazil na spravne miesto, ked si porovnas, kde si realne prisiel, a co je na fotke. Samozrejme editori to musia aj korektne nahadzat do WME. Nech to potom nerobi sarapatu. 😃
 


 
Neber si to osobně, ale větší blbost jsem v životě neslyšel ;-).
Kromě toho že paneláky jsou si všude podobné, tak když je fotka focená z jiného úhlu, těžko se porovnává s realitou. O fotkách typu "naše kuchyně" ani nemluvě.

A i když se ti podaří poznat, že to je stejné místo jako na fotce tak to nic neříká o tom, že jsi dojel tam, kam jsi chtěl jet. Je spousta historek, jak školní výlet jel do Babiččina údolí, řidič zadal do navigace Ratibořice a místo v do Severních Čech dojel na na Jižní Moravu.
 
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
audis wrote: Wed Nov 23, 2022 6:14 pm Kde prosím v klientů změnit svoji waze ikonu? Nemůžu to najít, před rokem to šlo / jsem věděl. Teď mi tam někdo nastavil zeměkouli s srdcem a to je matoucí.
 
Nevím jestli rozumím, co máš na mysli, ale ikona = Nálada. Tua je ve stejném menu jako Pošta
audis wrote: Wed Nov 23, 2022 6:14 pm Kde odpovím v aplikaci na výzvu k doplnění aktualizace mapy (přišla mailem) ? V menu moje ikona / pošta ta výzva není. Před rokem to někde bylo.
Když si v aplikaci v poště otevřu zprávu, tak na konci je možnost rovnou odpovědět.
Na email se odpovědět nedá, respektive nikam to rozumně to nedojde, ale v emailu je odkaz do WME a dá se odpovědět tam.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message