Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by VetchyKmet
Souhlas, nepodstatné....
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Ahoj, omluva a žádost. Včera jsem se asi uklikl v editoru u čs Albert Hodonín. Nemám možnost teď jít do editoru na kontrolu, ale v klientovi s e mi Čs Albert zobrazuje 2x. Prosím o prověření a případně smazání, moc děkuji a omlouvám se.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Děkuji, musím si dát větší pozor. Díky.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Ahoj,
Mám něco špatně nebo je to od poslední aktualizace standard?
Dříve mi Waze hlásilo na kruhaci např třetí výjezd, dnes jsem zaregistroval hlášku na kruhovém objezdu odbocte vlevo a ticho.
Jel jsem jen krátkou trasu, nevím, co všechno je jinak, ale hlasové navádění bylo dnes pozdě.
Např 5 m před křižovatkou hláška odbocte vpravo. Podotýkám, že jsem s nastavením nic nedělal a aktualizace mám pouze oficiální.
Mmch, kde je v klientovi číslo verze? Nějak to nemůžu najít.
Díky.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Díky, snad to bude do budoucna OK. Jako slyšet na kruhaci hlášku odboc vlevo mne trošku šokovalo, slyšel jsem to prvně.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Právě jsem prošel v klientovi celé nastavení, všechny položky a problém je ten, že tam položku o aplikaci nemám, nebo přesněji, neobjevil jsem ji. Možná hledám špatně, ale prostě už dlouho ji tam nevidím. Vím, že dříve tam byla někde dole v nabídce. Omluva, pokud jsem trubka a pokud tam je.... prostě nenalezeno...
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Diky, ano, nalezeno.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Ahoj,
včera odpoledne po 15-cté hodině trošku zmatky s navigováním na trase Olomouc-Přerov-Otrokovice.

Hned za Olomoucí mne WAZE z nezmámých důvodů stáhlo z I/55 na Grygov, Kožušany-Blatec, Dub nad Moravou, Brodek, Rokytnici zpět. Proč tak daleko nevím, možná by stačilo na Majetín...
Marně jsem později zkoumal, jestli se něco na I/55 u obcí Krčmaň nebo Kokory nestalo, nic jsem neobjevil.
Takže pár km zajížďka.
Druhý případ byl před obcí Břest, kdy Waze přeprogramovala trasu na odbočení doprava. Tady jsem si ale řekl, že to zkusím neposlechnout a pokračoval jsem po I/55.
Důvodem zřejmě bylo, že někdo /nezkoumal jsem/ vyznačil v Hulíně nebezpečí, práci na silnici a kolonu, přitom se v mém směru nic nedělo, jen v protisměru byly čerstvě namalovány dva přechody pro chodce.
Dále před Otrokovicemi bylo indikováno opět nebezpečí, kolona. Velmi krátký úsek /oprava mostu přes železnici/ jedním pruhem, řízený senafory, skutečné zdržení cca 3 min.
Dotaz:
Je možné, že když někdo vyznačí kolonu, práci na silnici nebo nebezpečí tak Waze začne nabízet až o tolik delší trasu???
Nejde mi až tak o km, ale spíše o čas.
V prvním popsaném případě odhaduji, že objízdná trasa byla nejméně o 15 min delší, ve druhém případě jsem nezkoumal, kudy Waze nabízí alternativu, ale pohled do mapy ukazuje, že by to byla opět dost časová ztráta.
Měl jsem jen smůlu na "iniciativní" wazery nebo je v nové verzi nějak upraveno navádění při indikaci kolon?
Jde o to, že u těch Otrokovic by objížďka byla silně kontraproduktivní, u Přerova si netroufám posoudit, protože neznám skutečný stav v tom úseku na I/55.
Má na to někdo nějaký názor?

Mimo tema, jen takové malé povzdechnutí
- stav dopravního značení u dočasných omezení je naprostá katastrofa. Zbytečné třícítky např. v místě kde je mimo komunikaci vysypán štěrk na opravu chodníku a kde není ani noha, chybějící ukončení omezení, značky 70, 50, 30 za sebou snad na 50 metrech, přitom jeden kužel označoval lehce propadlý kanál,
nebo omezení těsně za horizontem, kde by značku stačilo umístit o cca 70 m dříve, aby byla viditelná včas a ne na poslední možný moment.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Opravdu není nikdo, kdo by měl nějaký názor na popsané objížďky? Nevadí....
Jen chci dodat, že se pravděpodobně Waze dostává do stádia, kdy už nikdo neví, co je vlastně priorita algoritmu. Ono vždy nějakou cestu najde.
A řidič má pouhé dvě možnosti: buď Waze poslechne nebo ne.
Otázka pak zní, jestli by jízda bez Waze nebyla kratší nebo časově rychlejší.
Problém je, že když mi navigace z ničeho nic změní trasu a to tak, že na delší, tak k tomu asi má nějaký důvod.
Ten důvod mohl být chyba při vyhodnocení hlášení předchozích wazeru nebo systémová chyba algoritmu.
Možná bude třeba podat více takových případů - nebo to nechat plynout a ono to nějak dopadne.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Ahoj,

navazuji na zprávu z minulého týdne, kdy jsem u Olomouce a u Břestu registroval relativně nesmyslné prodloužení trasy /popis viz dříve/.
Včera v cca 11 až 11:45 opačný extrem, mezi Uh. Brodem a Luhačovicemi II/490 a II/492 jsou celkem 3 úseky s kyvadlovým provozem.
Waze sice indikovalo práci na silnici, ale zdržení nebo zpomalení v tu chvíli /11:05/ ne.
Zdržení na prvním úseku 22 minut /dlouhé úseky, na jednu zelenou projelo v prvním případě pouze 18 aut, průjezd na čtvrtou zelenou/, na druhém úseku cca 14 minut, na třetím asi 6 minut.
Waze zřejmě nikoho neinformovalo o zdržení, až do mého zásahu cca v 11:15 byla indikována "jen" práce na silnici. Po nahlášení a odvysílání na Impulsu cca 11:40 ve Waze náhle několik hlášení o koloně.

Opakuji a rozšiřuji svuj dotaz z minulého týdne:
Má nějakou souvislost vyznačení kolony, případně práce na silnici s navigováním?
Nebo si WAZE rychlost v daném úseku "bere" sama?
Pokud někde stojím v koloně, jsou řidiči jedoucí za mnou Waze informování pokud zadám/nezadám kolonu?
Přeprogramuje Waze v daném případě trasu nebo si má řidič zvolit alternativu ručně?
Je daný stav "pouze" důsledkem toho, že v tom čase a v daném úseku přede mnou nejel nikdo s navigací WAZE a navi neměla potřebná data?

Děkuji, rád bych věděl, jak to s reakcí WAze na zdržení je a jestli v konečném důsledku jestli má smysl jet podle WAZE ne.
Za týden v sobotu mne čeká trasa Hodonín - Liberec, WAZE mi nabízí jako default cestu přes Prahu. Vzhledem k počtu oprav a omezení, nebyla by lepší trasa např po I/38 přes HavlBrod nebo z Brna po I/43 Svitavy, Hr. Králové atd?
Mimochodem, tyto trasy nabízí Waze jako alternativou, ale s delším časem dojezdu.
Po těchto dvou zkušenostech tak nějak nevím, čeho sde vlatně držet,
Nerad bych zatvrdl s tříletou vnučkou v nějaké zácpě....
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín